Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fizessem ki a rokonaim...

Hogy fizessem ki a rokonaim tartozását?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy tudják, tőlem van a pénz. Nem is szeretném visszakérni.


Az a gond, hogy nem igazán tudják rólam, hogy tehetősebb vagyok (semmi illegális, vagy sötét dolog, mielőtt ezt hinnétek). Nagyon szeretnék nekik segíteni. 4 millió forintról lenne szó, amivel egy magánszemélynek tartoznak.


2022. máj. 10. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
90%
Arra is gondolj, hogy nem biztos, hogy elfogadnák. Postaládába meg azért istenments, hogy rakj ennyi pénzt, meg hát én félnék hazamenni ennyi készpénzzel. Utalnod kellene. Én inkább a helyedben megkérdezném, hogy elfogadna-e valamennyi segítést. 4 millió forint nem olyan, amit ne lehetne visszafizetni. Szerintem elsőre csak félmilliót, esetleg 1milliót ajánlj fel, összességében már ez is egy nagy összeg. Hátuk mögött ne intézkedj, nem biztos, hogy méltányolnák, meg ha ez egy rendes jogi ügylet, akkor nem is érdemes csak úgy dobálni ekkora pénzt papír nélkül. Egyenesen beszélj velük, abból baj nem lehet. Postaládába ne csempéssz semmit, mert mi van, ha pont akkor valaki kilopna onnan valamit, ráadásul ekkora pénz random landolna a postaládában én is egyből a rendőrségre mennék vele. Szóval ezt csak egyenesen lehet intézni. Ajánlj fel nekik félmilliót, és ha nem akarják elfogadni, akkor mondd, hogy ha rendeződtek anyagilag, visszafizethetik részletekben. Egyáltalán nem biztos, hogy annyira súlyos a helyzet, mint amilyennek leírták, szerintem a kölcsönszerződés-végrehajtás jogi menetét nem ismered, de ennyiből sokat nem tudtunk meg, ráadásul te sem vagy biztos a dologban ("ha jól értettem"). Magánszeméllyel lehet beszélni, ha részletekben fizetnek, nem gondolnám, hogy bárki macerálódna egy végrehajtás elindításával. Ha meg elfogadják a pénzt, később még adhatsz esetleg többet, de rengeteg jó rokoni kapcsolat megy tönkre az anyagiakon, pénzkérdésen, én emiatt nem állítanék be Krőzusként.
2022. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
19%

Szerezd meg a bankszámlaszámát és fizesd be rá az összeget. Kérj információt a bankban hogy lehet-e anonim módon.


Vagy a saját neved el és ha felhív a rokon, akkor mosolyogva mondd, hogy "ajándék" hálád jeléül.

2022. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem lehet anonim módon utalni. Penzmosas mond valamit?

Bakker mi olyan bonyolult abban, hogy Kati, ki szeretném fizetni a tartaozasodat, mert.... ? Elfogadja, szuper, nem fogadja, így járt.

2022. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
9%

Én megértem Kérdezőt, gondolom nem szeretné azt sem, hogy hálálkodjanak.

Jó ötletem nekem sincs, esetleg valaki nagyon megbízható ismerősödet (aki nem jár arra, nem ismerik) "motoros futárként" küldeni az összeggel, hogy "valaki nagyon szereti őket, gondolt rájuk sok szeretettel és ezt küldi".

Buktatói mindennek lehetnek: - rosszul fogadják, vagy ismerősről az derül ki hogy nem megbízható (bár talán ennek kisebb az esélye) stb.

2022. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet névtelenül ennyi pénzt adni, értsétek már meg. Ha egyben kifozet ennyit a hitelezojenek, abban is felmerul ám, hogy honnan van? Hacsak nem az a cél, hogy rendorsegi ügy legyen az eg3szbol, hanyagoljuk már q hülye n3vtelen ötleteket.
2022. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
78%
A hitelezőt/magánszemélyt nem fogja izgatni honnan van. Lényeg hogy ki lett fizetve.
2022. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
86%
Vagy de.
2022. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
78%
Elég hietetlennek tűnik számomra, hogy ha például nekem valaki megadja az adósságát, én majd elkezdem az illetőt zaklatni: "na mondd csak meg nekem, honnan volt neked".
2022. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
95%
Mint az élet sok más területén itt is az igazság a legjobban járható út. Elmész hozzájuk a pénzzel, elmondod amit nekünk, leteszed a pénzt és ennyi. Ha tetszik nekik ha nem ott hagyod a pénzt. Törekedj az egyenességre.
2022. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
17%
Hát engem viszont érdekelne, hogy valakinek, akinek a napi betevo is kb gondot okoz, honnan lett hirtelen négy millaja, pláne kb-ban. El se fogadnám, mert mi van, ha hamis penz?
2022. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!