Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fizessem ki a rokonaim...

Hogy fizessem ki a rokonaim tartozását?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy tudják, tőlem van a pénz. Nem is szeretném visszakérni.


Az a gond, hogy nem igazán tudják rólam, hogy tehetősebb vagyok (semmi illegális, vagy sötét dolog, mielőtt ezt hinnétek). Nagyon szeretnék nekik segíteni. 4 millió forintról lenne szó, amivel egy magánszemélynek tartoznak.


2022. máj. 10. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
13%
Tedd a postaládájukba a pénzt.
2022. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
73%
Te tudod, de ha rájönnek hogy tőled van, borítékolhatod az állandó pumpolást: mert ha ezt is kifizetted, mást is fizess ki nekik.
2022. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
86%
be kell avatnod őket, nincs más megoldás
2022. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
86%
Inkább ajánld fel kolcsonnek.
2022. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
18%
az egyes jót írt pedig. csak boritékban.
2022. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 A kérdező kommentje:

Szinte náluk nőttem fel, anyukám másod-unokatestvéréről van szól.

Régen nagyon jól éltek, ő nem is dolgozott, a 3 gyereket intézte, "menedzselte". Aztán 12 éve egy balesetben elhunyt a férje, kiderült, hogy több hitel, kölcsön is volt és ő ezeket nem tudta fizetni, meg kb. a temetés másnapján már ott volt mindenki, hogy hát nekik kéne a pénz és adja vissza...


Dolgozik már, meg a két nagyobb gyerek is 15 éves koruk óta mindig (a legkisebb 13). De a pénz azóta sosem vetette fel őket, én mégis bármikor mentem, mindig kínálva voltam, mikor gondok voltak otthon nálunk, mondták, hogy aludjak ott inkább pár napig, vittek magukkal nyaralni is stb.

Nekem ez nem sok pénz, nekik ettől függ, hogy a családi házukat megtarthatják-e. Szeretnék segíteni, de nem akarom, hogy lekötelezve érezzék magukat, vagy úgy érezzék, hogy nekem tartoznak.

2022. máj. 10. 09:28
 7/78 anonim ***** válasza:
33%
Kb biztos, hogy esz7kbe nem jutna belőle a tartozás kifizetés 1 és 5. Légből kapott pénz, simán elkoltenek valami hulxesegre.
2022. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
97%
Pedig erre nincs más mód: ha becsületes, úgyis csak görcsölne rajta hogy honnan van a pénz, belekeveredett-e valamelyik gyereke bűnténybe. Jobba a tiszta út.
2022. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg érdemes lenne egy ügyvédet megkérdezni, van-e ennek valami anonim módja.
2022. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
90%

"...nekik ettől függ, hogy a családi házukat megtarthatják-e. "


Maganszemely kolcsone hogy kapcsolódna ide?



Amúgy meg a legtisztabb az lenne, ha oda állnal elé és elmomdanad azt, amit itt leirtal. Ha nem akarja csak úgy elfogadni, akkor mondhatod, hogy a ház x hányadát megvennéd így tőle és arra neki holtig tartó haszonélvezeti jogot adnál. Aztán ha még van a vételi szerződés, akár vissza is adhatod a részt ajándékként

2022. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!