Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új életet kellene kezdenem ?

Új életet kellene kezdenem ?

Figyelt kérdés

Angliaba eltunk 11 evig ebbol cegem volt 8 evig.Volt minden porsche szep haz jo kornyeken de egyszeruen o nem akarta feladni a takaritos allasat.Nem akart reszt venni a vallalkozasba mert " tanitonokent nem ez az eletcelja " hogy szabjon, varrjon egy karpitos muhelybe.

Halkan jegyzem meg h inkabb 2 felmuszakos takarito allast valasztotta.(szebb cel valoban)

Juli 25-en 2021 hazakoltoztunk vettem egy hazat kocsit butorokat stb osszesen kb 50 millio Ft ertekbe .

Es teljesult az alma tanithat viszont itt is fel allasba napkozis tanito(alsosoknal)

Es mindezt 240 ezer Ft-ert.

En 6 honapig probaltam magamhoz terni a magyar valosag gyomrosatol hogy a jol meno cegemet a teljesen egyedul felepitett egzisztenciat fel kellett adnom mert 11 ev utan azt mondta " ...en megyek az Aronnal (8eves fiunk) veled vagy nelkuled de megyunk"

...eldontheted h a penz vagy a csaladod a fontos"

6 honap utan miutan a penz ugy fogy mintha azzal tuzelnenk telen arra kenyszerultem hogy ujra kint vagyok es mindent elolrol kezdtem amit nem banok mert en jol erzem magam kint de mar a csaladom nelkul es foleg a kisfiam nelkul ami mindkettonknek nagyon faj,es nagyon nehez.

(Nagyon apas)

Az Aron is szivessen vissza menne amikor valaki vagy akar en is megkerdezem csak a felesegem nem.

Raadasul ujra beinditani egy ceget nehez feladat,aldozatokat kovetel az elejen.pl hogy a muhelybe kell aludnom o erre azt felelte hogy gondoljak erre kalandkent.( nem derogal de amikor meg kint eltunk pl csak a agy matracunk volt 1 millio Ft


Ez kiverte nalam a biztositekot.

A maganiskola evi fel millio .

(Nem az en otletem volta magan iskola sem...)

Es meg mindig csak 4 oraba dolgozik ja a 240-bol sajat autot is akar fenntartani rezsit fizetni...stb

18 eve vagyunk egyutt en 3 nap mulva leszek 38.

Probaltam beszelni vele szepen is rondan is hasztalan,o soha tobbet nem hajlando visszamenni.

A valas is megfordult a fejembe szinte naponta de az Aronnak artanek vele O tokeletes csaladi modelkent latja a helyzetunket.

De en meg belerokkanok fizikailag de foleg mentalisan.

Uj eletet kellene kezdenem?

Kerlek probaljatok meg hasznos tanacsot adni kulturalt atilusban.

Koszonom



2022. ápr. 18. 00:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
34%
50-es: Matracra...🤣
2022. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

Latom sokan megragadtak a lenyeget a matracot...

Csak gratulalni tudok .

2022. ápr. 18. 18:28
 53/66 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert az tökéletesen demonstrálja a lényeget.

Ez a sztori a feleséged szemszögéből ugyanígy néz ki: a férjem sosincs itthon, mindig az anyagiakkal van elfoglalva, azt akarja hogy én is adjam fel a munkát amivel azonusulni tudok, hogy több pénzt hozzak haza és hogy 1 milliós matracon aludhassunk. Úgy érzem a gyerekkel csak én foglalkozom, pedig egy kapcsolatban azt a bizonyos szekeret két embernek kellene húznia nem egynek.


Szóval szerintem nem arról van szó hogy kihasználna a pénzedért, arról sincs szó hogy te egyáltalán nem segítesz neki a gyerekkel és a házimunkával, egyszerűen csak teljesen eltér az értékrendetek, és az élet más területein akartok sikereket élérni. Bár azt nem tudom hogy a kapcsolat elején ez hogy nem derült, ki és hogy jutottatok el ilyen messzire. Mert egyébként ja, a 21 századra valahogy az lenne a normális hogy mindkét fél mindkettő területen belead fele fele arányban.

2022. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
32%
Azért nem egészen 53-as! A nő herdálni akarja a pénzt, kocsira költené, egyebek. Jó volt neki a takarítás, azzal nagyszerűen tudott azonosulni.
2022. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
68%
Kár, hogy nem hagytad ott rögtön, mikor az ő házának felújítása után még pofázott, hogy mehetsz egy bőrönddel. Akkor kellett volna szájbabasni, meg kirúgni.
2022. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
100%

Működhet úgy is, hogy az egyik a pénzt keresi, a másik tartja otthon a frontot, picit több a háztartási teher és a gyereknevelés - nyilván ez megállapodás kérdése -, de az valóban nem lehet életcél, hogy szakadásig dolgozunk, nincs családi élet, cserébe puccos bulik és milliós matracok.

Kérdező, te nem tudnál lejjebb adni az ilyesféle igényeidből? Porsche helyett egy mittudomén Honda Jazz?

2022. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%
#55.Ez nekem is furcsa, hogy efölött szinte mindenki elsiklik. Szerintetek azután nem hajmeresztő, amit művelt...? (N)
2022. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jól fizet a kinti munka, vállalj ott kint kevesebb megbízatást. Ekkor élhetsz kétlaki életet, kint vagy 2-3 hétig, amíg elvégzed a melót, ami összegyűlt, vagy egy hónapig, nem tudom mennyi idő egy-egy ilyen dolog, aztán újra Mo. Ha ilyen sok pénzt tudsz belőle csinálni, nem lehet gond az sem, ha mikor Mo. vagy, nincs munkád. És akkor tudsz a gyerekkel is foglalkozni. De én ezzel a nővel nem maradnék együtt, akkor sem, ha úgy döntesz, hogy maradsz Mo.-on.
2022. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
81%
Az nem működne, hogy maradtok Magyarországon, de az igényeiteket - mindketten - lejjebb adjátok? Működik amúgy köztetek az intimitás? Mert nagyon úgy tűnik, hogy a nő felől akár el is húzhatnál, de a pénzedre igényt tartana. Márpedig válás esetén ő abból max. gyerektartást kap.
2022. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
88%

"Volt minden porsche szep haz jo kornyeken de egyszeruen o nem akarta feladni a takaritos allasat.Nem akart reszt venni a vallalkozasba mert " tanitonokent nem ez az eletcelja " hogy szabjon, varrjon egy karpitos muhelybe.


Halkan jegyzem meg h inkabb 2 felmuszakos takarito allast valasztotta.(szebb cel valoban)"


Mint kiderült, a takarítás sem volt életcélja. Ő tanító akart lenni, valószínűleg Angliába csak egy pár évre akart kimenni, amíg összeszeditek az anyagi alapot egy komfortos itthoni élethez (hitel nélküli szép családi ház, stb). Nem ebben egyeztetek meg induláskor is esetleg?



"Es teljesult az alma tanithat viszont itt is fel allasba napkozis tanito(alsosoknal)


Es mindezt 240 ezer Ft-ert."


Igen, teljesült az álma, mint kiderült nem félállásban, hanem teljes állásban, és igen, ez ennyit fizet. Ezért mentetek pár évre Angliába, hogy megtehesse, nem?



"6 honap utan miutan a penz ugy fogy mintha azzal tuzelnenk telen arra kenyszerultem hogy ujra kint vagyok es mindent elolrol kezdtem amit nem banok mert en jol erzem magam kint de mar a csaladom nelkul es foleg a kisfiam nelkul ami mindkettonknek nagyon faj,es nagyon nehez.


(Nagyon apas)"


Ebből nem derül ki, hogy a feleséged miatt fogyna a pénz, valószínűleg készen áll a szerényebb életvitelre. A nagy luxus az az, hogy autót is fenntartana, na bumm. És alapból nem a 240 ezerből, hanem ehhez még jönne a te fizetésed is. Igen, a rezsit is fizetni kell, nehogy ne férjen már bele.



Az a helyzet, hogy tényleg egy olyan döntés előtt állsz, hogy a család vagy a pénz között kell választanod. Éltél kvázi "luxusban" (marha sok melóval, btw), 11 évig, a feleséged kitartott ennyi ideig. Miért nem adsz vagy 8 évet az ő álmának is, nem mellékesen a fiadnak sem adnál egy törést egész életére. 50 millás házban, két fizuval tök kényelmesen szépen élhetnétek. Sok pénzt keresni ráérsz visszamenni akkor is, ha a fiad 16-18 lesz. Egyrészt olyan hosszú az élet, annyi dolgot csinálhatsz még benne, másrészt meg rövid, mert a gyerek pillanatok alatt felnő, legyél ott mellette. Amúgy te is támogathatnád a feleségedet egy pár évig az ő álmainak a kiteljesítésében is, neki is csak egy élete van. Aztán ha nagyon mást fogtok még akarni, akkor 8-10 év múlva is lehet kétfelé menni. És akkor sem kell haragban lenni.

2022. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!