Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új életet kellene kezdenem ?

Új életet kellene kezdenem ?

Figyelt kérdés

Angliaba eltunk 11 evig ebbol cegem volt 8 evig.Volt minden porsche szep haz jo kornyeken de egyszeruen o nem akarta feladni a takaritos allasat.Nem akart reszt venni a vallalkozasba mert " tanitonokent nem ez az eletcelja " hogy szabjon, varrjon egy karpitos muhelybe.

Halkan jegyzem meg h inkabb 2 felmuszakos takarito allast valasztotta.(szebb cel valoban)

Juli 25-en 2021 hazakoltoztunk vettem egy hazat kocsit butorokat stb osszesen kb 50 millio Ft ertekbe .

Es teljesult az alma tanithat viszont itt is fel allasba napkozis tanito(alsosoknal)

Es mindezt 240 ezer Ft-ert.

En 6 honapig probaltam magamhoz terni a magyar valosag gyomrosatol hogy a jol meno cegemet a teljesen egyedul felepitett egzisztenciat fel kellett adnom mert 11 ev utan azt mondta " ...en megyek az Aronnal (8eves fiunk) veled vagy nelkuled de megyunk"

...eldontheted h a penz vagy a csaladod a fontos"

6 honap utan miutan a penz ugy fogy mintha azzal tuzelnenk telen arra kenyszerultem hogy ujra kint vagyok es mindent elolrol kezdtem amit nem banok mert en jol erzem magam kint de mar a csaladom nelkul es foleg a kisfiam nelkul ami mindkettonknek nagyon faj,es nagyon nehez.

(Nagyon apas)

Az Aron is szivessen vissza menne amikor valaki vagy akar en is megkerdezem csak a felesegem nem.

Raadasul ujra beinditani egy ceget nehez feladat,aldozatokat kovetel az elejen.pl hogy a muhelybe kell aludnom o erre azt felelte hogy gondoljak erre kalandkent.( nem derogal de amikor meg kint eltunk pl csak a agy matracunk volt 1 millio Ft


Ez kiverte nalam a biztositekot.

A maganiskola evi fel millio .

(Nem az en otletem volta magan iskola sem...)

Es meg mindig csak 4 oraba dolgozik ja a 240-bol sajat autot is akar fenntartani rezsit fizetni...stb

18 eve vagyunk egyutt en 3 nap mulva leszek 38.

Probaltam beszelni vele szepen is rondan is hasztalan,o soha tobbet nem hajlando visszamenni.

A valas is megfordult a fejembe szinte naponta de az Aronnak artanek vele O tokeletes csaladi modelkent latja a helyzetunket.

De en meg belerokkanok fizikailag de foleg mentalisan.

Uj eletet kellene kezdenem?

Kerlek probaljatok meg hasznos tanacsot adni kulturalt atilusban.

Koszonom



2022. ápr. 18. 00:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
74%
#20, a "félállást" valószínűleg úgy értette, hogy a napközis tanárok nem 8 órában dolgoznak.
2022. ápr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
21 es igen igy ertettem ,elnezest a pontatlan fogalmazasert.
2022. ápr. 18. 08:21
 23/66 A kérdező kommentje:

18 as

Nem mondtam hogy gazdag vagyok.

Hozzatennem hogy amig te aludtal vagy "pihentel" esetleg buliztal en garantalom neked h dolgoztam az elso 3 even keresztul napi 14-18 orat hetvegen is,karacsonykor,husvetkor...

4 x rogytam ossze a muhelybe ebbol 2x a mento jott ertem ,ezek anyagi javakkent csapodnak le.Nalam egy 3 as kanape athuzasa £1500-£2800 heti atlag 2-4et csinaltam.

Egy sarok garnitura £5000 tol kezdodik.

Lefogadom amilyen stilusba irtal mar szamolod is hogy mennyit kereshettem tipikus magyar mentalitas minden hazalatogatas alkalmaval valaki meg is kerdezi.

Szamold ki udv a mesemondo.

Ezt szorozd fel 8 evvel.

2022. ápr. 18. 08:35
 24/66 anonim ***** válasza:
82%

De csak a pénzzel vagdalózol minden kommentedben..ez ugyanannyira szánalmas, mint a házasságod.

Te nem igazán birod a negativ kritikát úgy érzem. Engem pl veszettül nem érdekel mennyi pénzed lett és hogyan. Éltem Angliában, tudom, hogy nincs kolbászból a kerítés. De hazajöttünk és nem sírunk, hogy milyen szar itthon.. A férjem ígyis megkeresi azt, amit odakint keresett..pedig képzeld, főnöke is van, nem morzsákon élünk vagy mit írtál.

Más ne ítéljen el, de te ugye megteheted mindenkivel. Mellesleg nem tudjuk a feleséged nézőpontjából is a történetet. Nem mindenki hajszolja a pénzt.

Egyébként szerintem is hatalmas kamu vagy.. Nem igazán értem, hogy mi is a fő probléma? Hogy te visszamennél, de ő nem akar? Akkor váljatok el, gond letudva és oda mész ahova akarsz a millióiddal. Feleségül is veheted a pénzed.

2022. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:
Sokan irjatok hogy dobjam ki szivem szerint en is elvalnek es kikoltoznek vegleg de mi lesz a picikemmel a kisfiammal?
2022. ápr. 18. 08:57
 26/66 anonim ***** válasza:
89%

Technikailag most is úgy éltek, mint akik már elváltak.:(

Ami más: amikor itthon vagy, akkor a közös otthonotokban vagy vele (velük). Amikor jogilag is lezárjátok, akkor egy másik ingatlanban lenne veled amikor hazajössz, és az anyja nem lenne veletek.

Az enyém csak picit idősebb, és egyedül nevelem, nagyobbként már tudja értékelni a minőségi időt az apjával. Nem ideális ez sem, de talán a kisebbik rossz - persze nincs két egyforma gyerek és helyzet sem.

/#17 voltam/

2022. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
86%

A gyereknek - minden gyereknek - nehéz elhordozni azt a terhet, ha a szülei elválnak. Ettől még tarthatod vele a kapcsolatot pl. videoskype-on, és ha jól keresel, meg is tudod őt látogatni gyakrabban. A szünetekben pedig kiutazhat hozzád.

Ha ilyen sokat dolgoztál/dolgozol a mindennapokban, akkor se tudtál vele ennél több időt tölteni.

Asszony pedig oldja meg a megélhetést - természetesen a te gyerektartásoddal kiegészítve - a 240 e Ft-os fizetéséből meg a válás/vagyonmegosztás után kapott pénzből.

(Azt ugye tudod, hogy a pénz, ház, kocsi értékének a fele őt illeti? Hiába van minden a te neveden? )

2022. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
21%
Azert a gyereket is nezd, milyen lesz neki ha te elvalsz...
2022. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
88%

Én is így éltem BP.-en mint ti kint, de egy hatalmas rés tátongott a szívemben amit a pénz nem tudott teljesen pótolni.


Folyton haza akartam menni vidékre aztán mikor hazatértem, jött a felismerés, munkahely alig van, sokkal többet kell dolgozni kevesebb pénzért. De cserébe nem 3 műszakkal teszem magam tönkre.


Most már van állásom 2 hónapomba telt, de azért bennem van a kis hiányérzet BP-el kapcsolatban...


De nem mennék vissza, csak h minden kötél szakad.


Nem sokára nemzetközi kamionos leszek, fura de a célom egy saját modern kertes ház... ami a sajátom és szüleim házát is rendbe akarom rakatni.


Nem érdekel a Porsche csak a családom szüleim és a barátnőm.



Én azt tanácsolom próbáld meg a feleséged szemszögéből nézni ezt a helyzetet, az 100%-hogy vissza kell vennetek a költekezésből, mert több lesz a kiadásotok mint a fizetésetek és ez tudjuk mihez vezet.

2022. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:

24 es

Hamar errekeljuk egymast en sem maradnek adosod.

Szanalmas komment szanalmas embertol.

Azta milyen keseru komment.


Halkan jegyzem meg ha itthon annyit keres a ferjed mint kint akkor nem volt tul nagy az ambicio idekint.

Ez az a " jovanazugy majd a fidesz segit" kategoria

Lehetsz kepmutato hogy mennyire kiraly otthon stb de nekem a kommented egy eleg eros jelzes .

Birom az epito kritikat olyanoktol akiknek van fogalma milyen egy ceget a nullarol felepiteni kulfoldon de ezt nem varom el toled.Lehet hogy nyers a stilusom de leszarom.

Ha a hideg raz a tolem akkor lapozz tovabb.

2022. ápr. 18. 09:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!