Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új életet kellene kezdenem ?

Új életet kellene kezdenem ?

Figyelt kérdés

Angliaba eltunk 11 evig ebbol cegem volt 8 evig.Volt minden porsche szep haz jo kornyeken de egyszeruen o nem akarta feladni a takaritos allasat.Nem akart reszt venni a vallalkozasba mert " tanitonokent nem ez az eletcelja " hogy szabjon, varrjon egy karpitos muhelybe.

Halkan jegyzem meg h inkabb 2 felmuszakos takarito allast valasztotta.(szebb cel valoban)

Juli 25-en 2021 hazakoltoztunk vettem egy hazat kocsit butorokat stb osszesen kb 50 millio Ft ertekbe .

Es teljesult az alma tanithat viszont itt is fel allasba napkozis tanito(alsosoknal)

Es mindezt 240 ezer Ft-ert.

En 6 honapig probaltam magamhoz terni a magyar valosag gyomrosatol hogy a jol meno cegemet a teljesen egyedul felepitett egzisztenciat fel kellett adnom mert 11 ev utan azt mondta " ...en megyek az Aronnal (8eves fiunk) veled vagy nelkuled de megyunk"

...eldontheted h a penz vagy a csaladod a fontos"

6 honap utan miutan a penz ugy fogy mintha azzal tuzelnenk telen arra kenyszerultem hogy ujra kint vagyok es mindent elolrol kezdtem amit nem banok mert en jol erzem magam kint de mar a csaladom nelkul es foleg a kisfiam nelkul ami mindkettonknek nagyon faj,es nagyon nehez.

(Nagyon apas)

Az Aron is szivessen vissza menne amikor valaki vagy akar en is megkerdezem csak a felesegem nem.

Raadasul ujra beinditani egy ceget nehez feladat,aldozatokat kovetel az elejen.pl hogy a muhelybe kell aludnom o erre azt felelte hogy gondoljak erre kalandkent.( nem derogal de amikor meg kint eltunk pl csak a agy matracunk volt 1 millio Ft


Ez kiverte nalam a biztositekot.

A maganiskola evi fel millio .

(Nem az en otletem volta magan iskola sem...)

Es meg mindig csak 4 oraba dolgozik ja a 240-bol sajat autot is akar fenntartani rezsit fizetni...stb

18 eve vagyunk egyutt en 3 nap mulva leszek 38.

Probaltam beszelni vele szepen is rondan is hasztalan,o soha tobbet nem hajlando visszamenni.

A valas is megfordult a fejembe szinte naponta de az Aronnak artanek vele O tokeletes csaladi modelkent latja a helyzetunket.

De en meg belerokkanok fizikailag de foleg mentalisan.

Uj eletet kellene kezdenem?

Kerlek probaljatok meg hasznos tanacsot adni kulturalt atilusban.

Koszonom



2022. ápr. 18. 00:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
87%
Kint próbálnék meg tanítani, ha ennyire bele volnék borulva a szakmámba és a gyerekekbe. Kellenek különbözeti vizsgák, ha rendes tanári állást akar, de ha "csak" az itrhoni napközisnek megfelelő feladatokra vágyik, az egyszerűbben is teljesíthető lehet. És akkor együtt maradhatnátok, és mindenki megtalálja a számítását. Ez egyáltalán nem opció...? /#17 még mindig/
2022. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
81%
Beszéltél vele erről? házsasági tanácsadó?
2022. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

Lett volna tanarseged munka angliaba (egyik ugyfelemen keresztul) de arra is kertem h ne dolgozzon csinaljuk egyutt a vallalkozast,vagy amikor mondtam hogy veszek neki egy webshoppot hogy arulhassa a bio szappanjait de mindennel elutasito volt.


De a tanarseged munkara pl azt mondta mondta hogy minek mar erre a kis idore 1.evre majd otthon.

2022. ápr. 18. 10:31
 34/66 A kérdező kommentje:

32 es .

Mar feldobram a hazassagi tanacsadot de azt mondta h nem hajlando kiteregetni a csaladi szennyest.

Szoval mindennel nagyon passziv, ugy erzem hogy nem fogom tudni osszetartani a csaladom pedig igyekszem.

2022. ápr. 18. 10:35
 35/66 anonim ***** válasza:
86%

Hát sajnálom. :(

Nekem kicsit (?) soknak tűnik az a kontroll, amit az eddigiek alapján érezni vélek irányodból - de ez az én mércém szerint sok. Ha valaki engem akarna "otthon tartani", miközben feladatokra, kihívásokra vágyom, biztosan megmérgezné a kapcsolatunkat. Ahogy az is, ha elő akarná írni, mit dolgozhatok és mit nem. Bár lehet, ezek is csak javaslatok voltak tőled, és ahogy írod: otr volt a lehetőség a tanításra, és nem kellett, mert egy évre már minek (!?) , ne haragudj, de velem volt ahol félévente újítgattak szerződést - ez alapján az egy év nem is rossz, és legalább belekóstol, hogy milyen, tetszik-e vagy sem, és ha még azok után is itthon kíván "kiteljesedni", legalább az ottani tapasztalatait is beépíthette volna a hazai, nívótlan oktatási rendszert kissé feldobva vele. Hát sajnálom, nem tudlak mivel bíztatni így. Érthetetlen számomra, hogy neki az itthon güzülés még annál is többet ér, mint hogy együtt élnétek kényelmesen és jólétben - de a lényeg az együtt!! volna. :/

2022. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
80%

Úgy tűnik, ti ketten, mint pár, nem tudtok együttműködni. Tisztelem, hogy segíteni akartál, de én is túl soknak érzékelem azt a kontrollt/nyomást, amit azzal gyakoroltál rá, hogy dolgozzon a vállalkozásodban.

Nekem is van ilyen házaspár-ismerősöm. A nő védőnőként végzett anno, és szeretett volna egy kis butikot. A férj ott is addig cirkuszolt, amíg meg nem törte, és belekényszerítette, hogy a saját vállalkozásában dolgozzon.

(Zárójelben: a nőnek is megvoltak az anyagi igényei)

Még együtt vannak, csak hát..

2022. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 A kérdező kommentje:

35 os

En nem mondtam h mit csinaljon csak ki akartam venni a takaritasbol mert mindig azt mondta h utalja mert nem ezert diplomazott.

De sosem valtott mondvan biztos a munkahelye es szeretik a kollegai.

Ami az utolso mondatodat illeti ezt nem tudom felfogni en sem pedig az osszes ismerosunk rokonok is mondtak neki hogy ne oruljon meg meg a sajat anyja novere is. De senkire nem hallgatott es dontott.

2022. ápr. 18. 10:48
 38/66 anonim ***** válasza:
53%

Elnézést, de írtam valahol, hogy most mennyit keres pontosan a férjem? Szerencsés helyzetben van, hogy kap annyit most, már külföldi tapasztalattal, nyelvvel, mint odakint. Ez van. Mi szeretünk itthon lenni, ez már ilyen gáz?

Amolyan dögöljön meg a szomszéd tehene is tipus vagy.

"Ez az a " jovanazugy majd a fidesz segit" kategoria " Az..természetesen. Más már nem is lehet, ugye? És te írsz itt a begyepesedett magyar mentalitásról.. Jesszusom. Sajnállak, de őszintén. Nem én nem vagyok megelégedve az életemmel szerencsére. Milliók ide vagy oda, boldogtalan vagy..hajszolhatod a pénzt odakint továbbra is, majd meglátod mire mész vele. 😉

2022. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ahogy a leírtakból látom ebben mindketten hibásak vagytok. TE szinte csak a pénzről, vállalkozásról, ügyfélkörről és ennek mutogatásáról tudsz beszélni, könnyen lehet, hogy a feleségednek ebből lett elege. Az élet ugyanis ennél jóval többről szól. Pl. családról, barátokról is. És nem, nem elég, ha csak hazalapátolod a pénzt meg az összeesésig hajtod magad. Ha megvan egy alap életszínvonal (ami nem az 1 millkás matrac) akkor az együtt töltött idő sokkal fontosabbá válik, mint hogy lesz-e egy újabb autó vagy el tudunk-e szórni milliókat egy partyra. Valamiért úgy érzem, hogy már régen nincs meg a kapcsolat, az együtt töltött minőségi idő. Egymás mellett éltek, nem együtt.

A feleséged a leírtak alapján nem fél állásban dolgozik, hanem egészben ugyanis 240-et pedagógusként csak egész állásban lehet keresni. Az megfordult már a fejedben, hogy ő szereti ezt a melót, amit te láthatóan lenézel (megint csak a pénz miatt)? Ő részben abban hibás, hogy az igényei az egekben, de ez azért annak is köszönhető, hogy hozzászokott már melletted egy életszínvonalhoz. Kérdéses az is, hogy mennyire követeli ő ezt és menyire hajt téged belülről, a szerzés vágya. Amit írtál abból úgy tűnik mindkettő jelen van.

A legnagyobb baj, ha ő nem akar tenni a kapcsolat megmentéséért. Azon dolgozni kellene mindkettőtöknek. Mivel gyerek van, legalább meg kellene próbálni és nem úgy tekinteni egy párterápiára, mint a szennyes kiteregetésére. Azért arra nem árt, ha felkészülsz, hogy esetleg neked is kellemetlen lesz szembenézni a dolgokkal, de ha tovább akartok jutni ez elkerülhetetlen.

2022. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
95%
Lefordítva: a feleséged utálta a vállalkozásodat, de két helyen dolgozott ő is, nem könnyű munkát. Mellé gondolom nevelte a gyereket, tanult vele, főzött, mosott, takarított, stb. Te hazamentél 12-14 óra után fáradtan, morcosan, lefikázva mindent, amit szeret, hangsúlyozva, hogy te mindent megteszel, ő semmit. És csodálkozol, hogy ez neki nem tetszett, és nem vágyik vissza?
2022. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!