Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves öcsém az utolsókat...

14 éves öcsém az utolsókat rugja, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
A gyerek most kezdte a középiskolát, de két hét alatt kb mindennap hazajött olyan 9-10 órakor, átvetette magát a helyi gimnáziumba, majd onnan is lelécelt, mondván, hogy neki jobb volt a másik a városban, ahol kezdte.ma tehát visszament oda, ahol elöször volt, de ma is hazajött.nincs tovább! 14 éves, de 36 kilo, nem eszik semmit, gyenge, emiatt nem is tud beilleszkedni, a szüleim már teljesen kétségbeestek, ugyanis nem tudják eröltetni szegény gyereket, a fizikuma miatt! anyám folyton dolgozik, és sajnos nagyon sokszor a munka alibije mögött valojában csak nagymamámnál sziesztázik, szinte minden vasárnapot ott tölt, term. a hét többi napjával egyetemben.apám meg otthon dolgozgat már jopár éve, szinte ki sem mozdul.szegény gyereknek igy tehát nicnsenek szülei.keresztanyánk, aki egyedülálló, foglalkozott velem is és vele is, mástol nem nagyon kapunk törödést, csak legfeljebb pénzt, mindent ezzel akar anyám letudni.én eljutottam a legdurvább egyetemi szakig, engem is ocsároltak, engem is lenéztek, de mégis kibirtam egy iskolában, és nem sirtam, meg jöttem haza! igaz, én is pszichologushoz járok fél éve, de a problémáim, amikkel megkerestem, kezdenek megoldodni.lett egy gyönyörü barátnöm, akivel a kapcsolatunkat tönkre is vághatja, ha a tesom ügye a legroszabb csapást veszi.és kezdhetek mindent elöröl! jaj mit tehetnénk??
2010. szept. 15. 11:22
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
nem hiszem h a dokitok ne igazolná h elkíséred az öcsid pl ha vakbélgyuszid lenne azt mondanák halj meg? ugyanmár! neked f.s volt legyen neki is? sőt mégjobban mert gyengébb? legyél már annyira felnőtt h vigyázz a tesódra. vagy ha már nem akarsz mellette lenni keresztanyu rendesnek tűnik beszéljétek meg h öcsédnek élete/jövője stb hajszálon függ és h együtt mit segíthettek. nyilvánvaló h a szülők sz.rt se érnek fogd fel h hiába mutogatsz rájuk, v ti a keresztanyuval v senki.
2010. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
ó hát én most fél órát beszéltem telefonon mindenkivel, és csak erre szoritottam a szót, hogy LEGYEN MÁR VALAMI KEZDVE AZZAL A SZERENCSÉTLEN GYEREKKEL, MERT NAGYON ROSSZ VÉGE LESZ!!!!! anyám leorditott, elmondta, hogy keresztanyám milyen rossz, keresztanyám elmondta, hogy ö elzárkozik, meg, hogy szerinte anyám milyen rossz, apám meg kiforgatta a szavaimat, meg filozofált egy csomot, a tesom meg ordibált, mint egy eszelös, pedig megkértem, hogy mondja el, hogy mi baja! én is voltam olyan koru, mint ö, nekem sem ment könnyen a beilleszkedés, de ettöl a fajta viselkedéstöl nagyon távol voltam.és elmondtam neki, hogy tudom milyen érzés bemenni ismeretlenek közé, föleg ilyen korban, de akkor sem igy kéne ezt csinálni, meg, hogy a jövöje függ ettöl.de csak ordibált és kiabált.anyám is állandoan csak ordibál.mind elvesztünk itt.nem is tudom, hogy hova tud ez az állapot még romlani.
2010. szept. 15. 20:42
 33/37 anonim ***** válasza:
Depis ehhez orvos kell ha az anya nem viszi el irány a suli doki, vagy valamelyik rokon aktivizálja magát ha te már jártál pszichologushoz vidd el te.
2010. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Ne hívd a tesod szerencsétlen gyereknek, ne csodáld ha ordit ha ilyen kedvesen becézgeted.
2010. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ez iszonyú!

Itt senkinek sincs egy csöpp realitás érzéke sem.

Nincs vérvétel orvosi beutaló, vizsgálat ,véleményezés nélkül. Egy hét hiányzást bőven be lehez pótolni az iskolákban. Van akinek tüdőgyulladása van és egy hónapig is hiányzik. A gyerek 18 éven aluli. Ha sok igazolatlan hiányzása van az iskolának kötelező jelenzeni a jegyzőnek, az pedig eljárást indit a szülők ellen. Ha igazoltan hiányzik, akkor látta orvos. Persze a kamaszoknak vannak lelki gondjaik. Még a legszebb is rondának érzi magát. És fizikailag is nehéz a kamaszkor, főleg fiuknál. De ezeket kinövik. Egyedül a kábitószer, ami veszélyes, mert sajnos tapasztalat hijján sokszor elkerüli a szülők figyelmét.

Itt a topic nyitóval van baj, de nagyon. Ha nem irod, hogy egyetemista fiú vagy, akkor egy hisztis 14 éves kiscsajnak nézlek. Az hogy nehéz egyetemre jársz, nem jelent semmit. Attól még lehetsz nagyon éretlen, és alul szocializált. Akér autista is. Te csak undorkodsz, ocsmánykodsz, vakdalkozol. Egy felnőtt máskép viselkedik, ha problémát észlel. Utána néz a bajnak, utána olvas, megbeszéli más felnőttekkel, kitalálja ki az illetékest, aki meg tudja oldani, és keres egyet. De te csak vonyítasz orditasz örjöngsz. És még volt, aki azt mondta, hogy vedd magadhoz! Szerintem az öcséd szereti a szüleidet, és szeret ott lakni. Ő nem látja olyan szőrnyünek őket. És jól el vannak. Persze attól még van az öcsédnek problémája. De Te csak ÁRTHATSZ! Gyógyulj meg előbb, és nőlj fel!!!

2010. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Utolsónak teljesen igaza van! Gondolkozz el rajta kedves kérdező.
2010. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
Nah mi lett a gyerekkel?Rendbe jött?
2011. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!