Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves öcsém az utolsókat...

14 éves öcsém az utolsókat rugja, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
A gyerek most kezdte a középiskolát, de két hét alatt kb mindennap hazajött olyan 9-10 órakor, átvetette magát a helyi gimnáziumba, majd onnan is lelécelt, mondván, hogy neki jobb volt a másik a városban, ahol kezdte.ma tehát visszament oda, ahol elöször volt, de ma is hazajött.nincs tovább! 14 éves, de 36 kilo, nem eszik semmit, gyenge, emiatt nem is tud beilleszkedni, a szüleim már teljesen kétségbeestek, ugyanis nem tudják eröltetni szegény gyereket, a fizikuma miatt! anyám folyton dolgozik, és sajnos nagyon sokszor a munka alibije mögött valojában csak nagymamámnál sziesztázik, szinte minden vasárnapot ott tölt, term. a hét többi napjával egyetemben.apám meg otthon dolgozgat már jopár éve, szinte ki sem mozdul.szegény gyereknek igy tehát nicnsenek szülei.keresztanyánk, aki egyedülálló, foglalkozott velem is és vele is, mástol nem nagyon kapunk törödést, csak legfeljebb pénzt, mindent ezzel akar anyám letudni.én eljutottam a legdurvább egyetemi szakig, engem is ocsároltak, engem is lenéztek, de mégis kibirtam egy iskolában, és nem sirtam, meg jöttem haza! igaz, én is pszichologushoz járok fél éve, de a problémáim, amikkel megkerestem, kezdenek megoldodni.lett egy gyönyörü barátnöm, akivel a kapcsolatunkat tönkre is vághatja, ha a tesom ügye a legroszabb csapást veszi.és kezdhetek mindent elöröl! jaj mit tehetnénk??
2010. szept. 15. 11:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
El kellene vinned pszichologushoz őt is hogy , tisztább legyen a feje.
2010. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

a pszichologus nem olyan, ahogy elképzeled!

elöször is, a gyerek ott is csak nyögdécselne, nem lenne öszinte, nem is értene semmit, nem lenne képes semmire, annyira gyenge a személyisége.másrészt meg ehhez idö kell, hogy bármerre elinduljon a dolog.anyám természetesen most is csak azt lebegteti, hogy nem érdekli mennyibe kerül...persze, ha elmondaná a pszichologus, hogy mekkora egy xar szülö, akkor még kikérné magának, egyszerüen képtelen beismerni, PEDIG nyár elején elmondtam neki, hogy egy roncs vagyok, ha még nem vette volna észre (és hát nem vette), és akkor is csak elkezdett sirni, hogy ö rossz szülö.DE SEMMIT sem változtatott, minden ment tovább ugy, mint eddig.orditozik, hogy de ha nem dolgozik nem lesz pénz, én meg nem merem megkérdezni, hogy ATTOL TÖBB PÉNZ LESZ, HOGY AZ ANYJÁÉKNÁL ÜL EGY CSOMOT, MEG AZ OTTANI ROKONSÁGOT MAJMOLJA, a saját családját meg lexarja?

2010. szept. 15. 11:31
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyszerű , lehet hogy szólnod kellene valami gyermekfelügyeletesnek , vagy valami szakembernek , hogy nézzen körül nálatok , látná , hogy mi van , akkor lehet mondaná hogy a gyereknek nem jó ott, elviszik valami állami felügyeletbe vagy mi... és van a szüleidnek valamennyi ideje változtatni az életkörülményeken, ha nem változnak ,akkor tényleg elviszik. lehet hogy rájönnének , hogy valamit változtatni kellene. lehet úgy lenne amúgy a legjobb az öcsédnek is , és neked is. nem tudom.
2010. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
76%

fogd meg a kisöccsit és irány háziorvos,kérj neki vérvételt és kivizsgálást,ez nem természetes h 36kg...és nem eszik!lehet szervi probléma is..

irány a doki!

2010. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

hát ez elég siralmas helyzetnek tűnik, te vagy az idősebb testvér, ha az anyjára nem számíthat, próbálj meg te segíteni valahogy.


Gondolom, hogy nem könnyű, de vmit ki kell találnod, próbálj segíteni neki beilleszkedni, h legyenek haverjai, utána már könnyebb lesz.

2010. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

jól élünk, de csak anyagilag.érzelmileg silányan.

anyámnak ÉVEK óta mondjuk, hogy vigye el orvoshoz a gyereket, mert folyton fáj a szeme, hány is olyankor, és tiszta láz a gyerek.ez igy havonta rájön 1-2 alkalommal.persze idöhiányra, meg a munkára hivatkozva NEM KERÜLT RÁ SOSEM SOR.Keresztanyám meg ha elvinné, anyám vergödik, hogy MÉGIS KI AZ ANYJA?!?!?! hát biologiailag ő.most volt egy vérvételen a gyerköc, ugye már a baj megvan, és akkor már késö kapkodni...azt mondták, hogy van egy nagyon jelentéktelen elváltozás az értékekben, ami pajzsmirigy elváltozásra utal, de ez majdnemhogy természetes...persze...én mondtam, hogy vigyék be kórházba, vizsgálják ki teljesen, de mivel ezt nem lehet letudni 1 délután, ezért nem történt meg.sztem amig nem a mentö viszi el, addig nem fogják korházban látni!

2010. szept. 15. 11:39
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne , ha mondjuk megfognád és elvinnéd te. úgy sem érdekli muterodat.
2010. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én hétközbe itt vagyok pesten, ök meg vidéken, ez már igy 3 éve.nekem is rettenetesen teltek az éveim, bár jobbára csak beképzelegtem magamnak, hogy miylen rossz nekem.és most, hogy végre elértem valamit, hogy lett csajom, akit csak hétvégén láthatok, most itt válogassak, hogy egy roncs családot válasszak, akiknek a sok pénz ellenére annyi sok rosszat köszönhetek, vagy a barátnöt, aki viszonylag segit, hogy függetlenedjek ettöl az undorito bandátol! anyám is majmolja a családját, ez lett a vége.én szeretem öket, de mégsem maradhatok velük örökre, épp eléggé lekéstem már sok mindenröl miattuk.
2010. szept. 15. 11:42
 9/37 anonim ***** válasza:
51%

És mi lenne, ha hozzád költözne?

Mutterodéktól kérjetek pénzt, havonta x ezer forintot, és lakjon nálad, hétvégenként menjetek haza. Pesten jó sulik is vannak, és orvoshoz is el tudnád vinni. Jót tenne neki a környezet változás. Valószinüleg a ti kapcsolatotok is sokkal jobb lenne.

2010. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
62%

"válogassak, hogy egy roncs családot válasszak, akiknek a sok pénz ellenére annyi sok rosszat köszönhetek, vagy a barátnöt, aki viszonylag segit, hogy függetlenedjek ettöl az undorito bandátol!"

Undorító vagy, és egy fokkal se jobb anyádnál!! nem igaz, hogy egy rohadt napot nem tudsz otthon maradni, és elvinni öcsédet orvoshoz! mondjuk egy hétfő, hihetetlen mik vannak! 36 kg 14 évesen! annyira már téged sem érdekel ez az egész, hogy elvidd, mert van csajod, az fontosabb. azért mert anyád nem viszi el, attól te még segíthetnél neki, de te is csak azt tudod mondani, hogy anyád így meg úgy..de ugyanazt csinálod.

2010. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!