Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves öcsém az utolsókat...

14 éves öcsém az utolsókat rugja, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
A gyerek most kezdte a középiskolát, de két hét alatt kb mindennap hazajött olyan 9-10 órakor, átvetette magát a helyi gimnáziumba, majd onnan is lelécelt, mondván, hogy neki jobb volt a másik a városban, ahol kezdte.ma tehát visszament oda, ahol elöször volt, de ma is hazajött.nincs tovább! 14 éves, de 36 kilo, nem eszik semmit, gyenge, emiatt nem is tud beilleszkedni, a szüleim már teljesen kétségbeestek, ugyanis nem tudják eröltetni szegény gyereket, a fizikuma miatt! anyám folyton dolgozik, és sajnos nagyon sokszor a munka alibije mögött valojában csak nagymamámnál sziesztázik, szinte minden vasárnapot ott tölt, term. a hét többi napjával egyetemben.apám meg otthon dolgozgat már jopár éve, szinte ki sem mozdul.szegény gyereknek igy tehát nicnsenek szülei.keresztanyánk, aki egyedülálló, foglalkozott velem is és vele is, mástol nem nagyon kapunk törödést, csak legfeljebb pénzt, mindent ezzel akar anyám letudni.én eljutottam a legdurvább egyetemi szakig, engem is ocsároltak, engem is lenéztek, de mégis kibirtam egy iskolában, és nem sirtam, meg jöttem haza! igaz, én is pszichologushoz járok fél éve, de a problémáim, amikkel megkerestem, kezdenek megoldodni.lett egy gyönyörü barátnöm, akivel a kapcsolatunkat tönkre is vághatja, ha a tesom ügye a legroszabb csapást veszi.és kezdhetek mindent elöröl! jaj mit tehetnénk??
2010. szept. 15. 11:22
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Ne izélj már, Kérdező. Most az öcséd a legfontosabb. Lehet, hogy gyengébb jellem, mint te voltál, de ez nem az ő hibája, valószínűleg öröklött dolog. Neked kell segíteni rajta, mert más nem fog. Ha a barátnőd olyan jó fej, mint leírtad, akkor meg fog érteni, és segíteni is fog. Mondd el neki a problémát, biztos megérti. És vidd el orvoshoz a gyereket TE. Én is voltam egyetemista, azért nem kell 40 órát ott lenni minden héten. Egy pénteket simán rááldozhatsz, hogy kivizsgáltasd az öcsédet. Ha látja a barátnőd, hogy foglalkozol a testvéreddel, szerintem nagyot fogsz nőni a szemében, úgy fog rád tekinteni, mint egy felelősségteljes, felnőtt férfira. És annak is kell lenned. Így hozta az élet, ez van, vannak ennél rosszabb sorsok is (persze jobbak is). Segíts neki, ne hagyd magára őt. Nem kell választanod közte és a barátnőd között. Esetleg vidd fel pestre középsuliba, aztán ott tudsz figyelni rá, ha már ennyire nem foglalkozik senki szerencsétlennel. A pszichológust se hagyjátok ki, csak azért mert sok időbe telik a gyógyulás. Éppen ezért kell mielőbb elkezdeni.
2010. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
én nem lehetek ott vele az iskolában! még a helyi gimnáziumbol is hazajött, otthagyta fél nap után, pedig ott voltak ismerösei! tök mindegy hova megy, ahol emberek vannak, ott nem bir meglenni.pedig itt vagyok én, rolam vehetne példát, nekem nem volt nagy tesom, akire felnézzek, semmit sem tudtam, magamtol kellett rájönni egy csomo mindenre.
2010. szept. 15. 11:52
 13/37 anonim ***** válasza:
Ne akard, hogy példát vegyen rólad, mert ezzel csak megutáltatod magad vele. Segíts neki. Beszélgess vele. Ne nézd le, és ne tartsd rosszabbnak magadnál. Nagyon nehéz helyzetben van szegény, nem csoda, hogy így reagál. A kisebb testvérnek egyébként sok szempontból nehezebb, mint a nagyobbnak. Az is rossz ám, ha állandóan a nagytesóval példálóznak (vagy ő példálózik saját magával), és a kicsi egy semminek érzi magát mellette. Ne tedd ezt vele. Ő egy külön személyiség, nem kell olyannak lennie, mint te voltál. Lehet, hogy ő érzékenyebb, és nehezebben tudja feldolgozni a problémákat, de az is lehet, hogy már sokat romlott ahhoz képest a helyzet otthon, mint mikor te voltál ennyi idős.
2010. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
igen? én csak abba őrültem bele, hogy ott se tartok érzelmileg, mint egy 15 éves, rettenetes munka kellett hozzá, hogy valamit elérjek (mindössze 4 év)...és meg is utáltam ezt a prüd kócerájt! és lám, most még a más baját is vegyem magamra, rögtön 3 emberét, mikor a saját magam kis bajaival sem tudok megbirni.1 nap alatt nem vizsgálják ki.ehhez be kellene feküdnie a korházba, és ahhoz már az egész család szükséges lenne, én nem lehetek ott vele végig! na látjátok?! apám ott van egész nap, sose mozdul ki, ö töle várjam el, hogy legyen a gyerekkel a korházba? anyám meg mindennap megjárja a várost, aztán neki nagy nyüg lenne, hogy benézzek fél órára.nekem meg szimplán csak 5 óra utat jelent, hogy hazamenjek...
2010. szept. 15. 11:57
 15/37 A kérdező kommentje:
hát valoban sokat romlott ja...én nem kezdtem a gimit márkás cipövel meg ruhákkal, nem volt szuper telefonom, pedig már akkor is ezzel villogtak a menők!
2010. szept. 15. 11:59
 16/37 anonim ***** válasza:
Azért csinálja mindezt, mert azt akarja, hogy figyeljetek rá, hogy foglalkozzatok vele. Mikor ültél le vele őszintén beszélgetni? Nem lekezelően, nem az okos egyetemista nagy testvért játszva, akiről példát kell vennie, hanem úgy, mint egy megértő baráttal. Szerintem ezt kéne tenned. Nem lehet, hogy drogozik a gyerek? Mert ha jól álltok anyagilag, a pénze megvan hozzá.
2010. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Te most miért tetted fel a kérdést? Megkérdezed, hogy hogyan segíthetsz, aztán utána azt próbálod bizonygatni, hogy miért nem tudsz vagy akarsz segíteni? :o


Nem a márkás cipőről, meg a menő telefonról beszélek. Mert valójában nem ezek számítanak, ezt nyilván te is tudod, ha az ország egyik legjobb egyetemére jársz. Azt kérdeztem, hogy romlott-e otthon a légkör, a hangulat, a családtagok egymással való kapcsolata ahhoz képest, mikor te voltál ennyi idős. Az kit érdekel, mennyi pénzetek van? :o

2010. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit: attól, hogy az apád rossz ember, nem kell neked is annak lenned. Hidd el, a tesód nagyon hálás lesz a segítségedért, ha nem is most, de később biztos hogy vissza fogod kapni tőle a ráfordított energiát és szeretetet.
2010. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Krdező! egyre szánalmasabb ahogy mentegeted magad, és hárítasz a szüleidre! Segíteni meg végképp nem akarsz. Önző vagy. Gratulálunk, hogy elértél valamit, igazán ügyes vagy. Akarsz segíteni az öcsédnek, vagy nem?
2010. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
eleinte még arra gondoltam h nahát tesó aki törődik az öccsével az idióta szülők helyett de mégse. 1: ne arra hivatkozz h de őket nem érdekli, pont ezért érdekeljen téged! 2: nem csak befekve lehet kivizsgáltatni elmentek kérni beutalókat másnap reggel elmentek laborra, az h csináltak egy bizonyos labort kétlem h MINDENT megnéztek az elég összetett dolog, meg még pár helyre elmentek, egy vizsgálat nem feltétlenül 1nap. aztán ha már megindult az úton el tud menni magától is pár helyre nem 5éves ennyi idősen ha el kellett mennem mondjuk egy rtg-re akkor elmentem magam. és lehetőleg neki ne magadat fényezd mert mégjobban sz.rnak érzi majd magát.
2010. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!