Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves öcsém az utolsókat...

14 éves öcsém az utolsókat rugja, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
A gyerek most kezdte a középiskolát, de két hét alatt kb mindennap hazajött olyan 9-10 órakor, átvetette magát a helyi gimnáziumba, majd onnan is lelécelt, mondván, hogy neki jobb volt a másik a városban, ahol kezdte.ma tehát visszament oda, ahol elöször volt, de ma is hazajött.nincs tovább! 14 éves, de 36 kilo, nem eszik semmit, gyenge, emiatt nem is tud beilleszkedni, a szüleim már teljesen kétségbeestek, ugyanis nem tudják eröltetni szegény gyereket, a fizikuma miatt! anyám folyton dolgozik, és sajnos nagyon sokszor a munka alibije mögött valojában csak nagymamámnál sziesztázik, szinte minden vasárnapot ott tölt, term. a hét többi napjával egyetemben.apám meg otthon dolgozgat már jopár éve, szinte ki sem mozdul.szegény gyereknek igy tehát nicnsenek szülei.keresztanyánk, aki egyedülálló, foglalkozott velem is és vele is, mástol nem nagyon kapunk törödést, csak legfeljebb pénzt, mindent ezzel akar anyám letudni.én eljutottam a legdurvább egyetemi szakig, engem is ocsároltak, engem is lenéztek, de mégis kibirtam egy iskolában, és nem sirtam, meg jöttem haza! igaz, én is pszichologushoz járok fél éve, de a problémáim, amikkel megkerestem, kezdenek megoldodni.lett egy gyönyörü barátnöm, akivel a kapcsolatunkat tönkre is vághatja, ha a tesom ügye a legroszabb csapást veszi.és kezdhetek mindent elöröl! jaj mit tehetnénk??
2010. szept. 15. 11:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

csalódtam benned a kommenjeid alapján,ugyan olyan vagy mint anyád-apád...semmivel se jobb

ha érdekel a kisöcsi,akkor igenis ott maradsz vele 1 hétig,barátnőd meg ha szeret megérti,ha nem,akkor meg ugyis eleve felesleges idő a vele töltött órák...

egyetemről meg ki tudsz maradni egy hetet

2010. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Szia! nekem ahogy olvastam az írásaid az jutott eszembe, hogy öcsédnek valami személyiségzavara van.

elsőként én is csak azt tudom tanácsolni, hogy menj oda az öcsédhez ülj le vele szembe és BESZÉLGESS VELE!!! (ha menekülni akar nyugodtan zárd be a szobát) mond el neki, hogy baromi fontos Ő Neked és jót akarsz Neki, szeretnéd, ha boldog, sikeres ember legyen belőle!!! ne légy vele erőszakos, ne kibáld le azért, mert nem tud barátkozni/társaságba járni, nagyon türelmesen hallgasd végig a problémáit! kérdezd meg, Ő mit akar magától... és a beszélgetés végén akár a szakember bevonását is pedzegetheted... nem feltétlenül pszichológusra gondolok(bár az lenne a legjobb-tényleg, akihez Te jársz nem tudnád kérdezgetni???), elvileg a legkisebb falvacskában is kell lennie családsegítő központnak/szolg.-nak (ha máshol nem, akkor a legközelebbi nagyvárosban), ahol pl.: szociális munkások is dolgoznak-ők lehet, hogy találkoztak már ehhez hasonló esetekkel, amelyeket megoldtak és tudnak tanácsokat adni.

a szüleiddel kapcsolatban pedig... zsarold őket nyugodtan... mond meg nekik, hogy így tönkre mennek a gyerekeik, csak megutáljátok őket, stb... ha van bennük egy mininmális szülői felelősség változtatnak!!! ha nincs, akkor jössz Te/keresztanyád. elhiszem, hogy a saját életed a legfontosabb és félsz kockáztatni, de az ÖCSÉD ÖRÖKKÉ AZ ÖCSÉD MARAD, A BARÁTNŐD NEM BIZTOS!!! (bár szurkolok Nektek!:)) ha történik vele valami (isten ments!) az valahool a Te hibád is lesz!!! szóval: sz@rd le a szüleid, ha nem tudod őket megváltoztatni és beszélgess el keresztanyáddal, hogy Ő felnevelné-e az öcséd (ő lehetne a gyámja is akár). szerintem ennek a procedúrának el kell kezdődnie. és ha már benne vagytok, akkor kín-keserves idők jönnek, viszont a változtataás fájdalmas, de megéri!!!

sok sikert!!!

és azért néhány hét/hónap múlva azért írd meg, mi van/volt

2010. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Előszőr is nyugodj meg! Mert amit most csinálsz az hiszti.

Az öcséd állapota a szüleid felelőssége. Persze, mivel Te vagy az idősebb jogos, ha érzel némi felelősséget. De amit most csinálsz nem fog segiteni rajta, sőt...

Bíznod kell a szüleidben. Például egyikőtök sem haltatok bele egy gyermek betegségbe sem. A háziorvos kulcsfigura. Mióta ő az orvosotok?

Mennyire ismeri az öcsédet?

Minden beutalót tőle kell kérni (a vérvizsgálathoz, és a korházhoz is) . Megvizsgálta az öcsédet vérvizsgálat elött?

Ha belázasodik (gondolom hiányzik az iskolából olyankor) el szokott menni hozzá az öcséd?

Olyankor megvizsgálja?

A háziorvos belgyógyász szakorvos- Ő sokat kiderithet magától is. Ha az öcséd korházba kerül, mert a szüleid kérik, vagy mert magától úgy dönt az orvos, nem kell ott lenni vele folyamatosan. Ez nem fogja akadályozni az édesanyádat a munkában. És persze ott van a keresztanyád. Hidd el , ha komoly aggodalomra van ok lépni fog. Az, ha mindenkit ócsárolsz az nem fog segiteni.

A lelki dolgok más kérdés.

Mennyire mesél el neked mindent az öcséd? Mi újság a drogokkal? Mert emberkerülővé az tesz.

2010. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
de hát el sem jár otthonrol!
2010. szept. 15. 14:15
 25/37 anonim ***** válasza:

Először is te egy beképzelt majom vagy, lassan kezdem azt hinni, hogy ezt a kérdést azért tetted fel, hogy elhenceghess, hogy milyen kemény vagy.

Előttem már elmondták jó páran, hogy segíthetnél, le se sz.rod. Ha az én öcsémről lenne szó, biztos, hogy kihagynék 1-2 hetet a suliból és elmennék vele oda ahova kell. De te csak enyelegj a gyönyörű csajoddal és nézd ahogy jobban leépül ez a szerencsétlen gyerek. Komolyan mondom ha otthon laknék elmennék és elvinném kivizsgálásra. Néhány ember a macskájával jobban bánik mint ti ezzel a fiúval. Ugyanúgy süllyedj el szégyenedben mint apád meg anyád, semmiben sem vagy különb.

2010. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

volt kitöl tanulnom...

de az itt kizárt, hogy kihagyjak heteket...ez nem az az iskola.1 hét hiányzással is akkora lemaradásom lesz, hogy továbbiakban felesleges lenne folytatni a félévet, már csak azért is, mert hiányzások miatt letiltanak tárgyakrol.


van 2 kocsink is, egyik mindig a garázsba áll, apám otthon van egész nap, anyám meg mindennap órákat ül az anyjánál, meg minden nap megjárja a várost.mégsem akar egy napot se szakitani a gyermekére, meg a családjára sem, persze, ha az anyja felöli rokonságrol van szo, akkor nincs lehetetlen, mi alájuk vagyunk rendelve.

és miért nem értitek meg, hogy engem is ök neveltek fel, nekem rengeteg kinlodás és sirás árán sikerült csak ezt a kis labilis magánéletemet kiküszködni.és megint semmivé porlad.félek, hogy rajtuk maradok örökké.én rengetegszer beszoltam már anyámnak, hogy térjen észhez, más nem mer ilyet tenni az egész családbol, és mégis semmi gyökeret nem vert benne.


nincs még egzisztenciám, ugyhogy nem tudok sokat tenni én sem.

2010. szept. 15. 15:58
 27/37 anonim ***** válasza:

"A gyerek"


Folyton így emlegeted, pedig 14 évesen már van annyira felnőtt, hogy felfogja, ő dönti el a jövőjét. Jó lenne, ha valaki elmagyarázná neki, hogy mi vár rá, ha így folytatja, ha más nem, egy pszichológus.

És nem kell nyavalyogni, hogy milyen a pszichológus, hanem elvinni és kész. Mr úgysem segíthet rajta.

2010. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"volt kitöl tanulnom..." meg a két kocsi, meg anyád már megint így úgy! már megint HÁRÍTASZ! Vedd már észre magad! Csak a saját rohadt egoddal foglalkozol, reménytelen eset vagy. te nem akarsz segíteni.

Amúgy mi a fontosabb? A félév, vagy az öcséd élete?

mert csak szólok, ha valóban 36 kg, és nem eszik stb, akkor nem sokára meg fog halni. Amúgy sok szerencsét a nődhöz:)

2010. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Vidd kórházba.De tényleg.
2010. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
és még beszélni sem lehet vele, annyira makacs az öcsém! van, hogy elsirja magát, hogy ő milyen sovány és gyenge, meg, hogy mennyien szégyelli magát igy.most megkérdeztem telefonon, hogy mondja el, hogy mi van az iskolában, meg, hogy valoban csak az idegenek emberek miatt szökik el minden iskolábol.tegnapelött pl, ahogy a helyi gimiböl visszament a városiba, ahonnan eljött már egyszer, most megint hazajött, és megint a helyi gimiben kezd.igy jár oda-vissza...retrtenetes! kifestették a nagyok, meg be kellett öltözniük a golyáknak, a tesom gondolom annynira megalázottnak érezte magát, meg nem tudta kezelni a helyzetet, hogy a lányWC-ben lemosta magát, a göncöket bevágta a kukába, és hazajött az iskolábol, mindezt 10 órakor.de még ÓRÁN felhivta keresztanyámat, hogy ö szünetbe egyszerüen hazamegy.csak ugy...valoban én nem tudom mi lesz!!!
2010. szept. 15. 20:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!