Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
 191/213 anonim ***** válasza:
11%
Esetleg tegyél a reggeli kakaóba pudingport, jó sűrű lesz.
2022. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/213 anonim ***** válasza:
87%

#187 "Akkor aki nem lát túl a pereputtyozáson meg a pulyázáson, az bírta értelmezni pl ezt a részt"


Én bírtam értelmezni minden egyes részét a sztorinak. És úgy gondolom van amiben igaza van a kérdezőnek van amiben viszont nincs, és a gyerekei valóban egy kicsit elkenyeztetettek.

A probléma az hogy ő ezt nem látja, csak azt hogy ő tökéletes, az ő gyerekei tökéletesek, az anyosek gonoszak és rosszak és elvarja hogy a férje veszekedjen velük.

Oké, rendben, csak akkor vegye észre azt is amit ő rosszul csinál.

2022. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/213 anonim ***** válasza:
70%

Én nem így látom, szerintem ez nem elkényeztetés. De elfogadom, ha szerinted az, nekem sok ember stílusával volt a bajom, az ész nélküli fröcsögéssel meg minősítéssel. Pl egy ilyen válasz mint a tied, szerintem tök hasznos, ha esetleg bele gondol a kérdező.


Szerintem a lányoknak megvannak a kis szokásaik, pl ágyban kakaó kis mese nézéssel reggel, amivel semmi baj nincs. Érthető, ha nem akarnak olyan helyen lenni, ahol ez tilos. A boltban a csokit minek kellett akkor megígérni, ha utána okoskodnak, hogy minek az.

Más lenne ha arról lenne szó, hogy ütnek csípnek, földhoz verik magukat, ha valamit nem kapnak meg.

Egy pár éves gyerek meg nem olyan szerintem, hogy illedelmességből meg bírja enni, amit nem szeret. Azzal egyet értek, hogy fikázni se kell, amivel a másik dolgozott, de ott is inkább az anyós akarta megmutatni, hogy “majd én megmutatom, hogy azt esztek amit én mondok.” Meg nekem az egésznek olaj hangja van, hogy “na majd a mama helyre teszi, amit anyátok elrontott”. Szerintem ez már nem nagyszülői hatáskör.


Én szerintem ezeket a dolgokat nem a nagyszülők dolga helyre tenni, ha annyira nem bírnak velük, akkor ne akarjak elvinni őket. Valaki írta is, hogy ez inkább már “átneveles”.


De mint írtam, más véleményét én teljesen elfogadom és legitimnek tartom, szóval szerintem amíg kulturált mederben folyik az egész, addig hasznos a több nézőpont.

2022. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/213 anonim ***** válasza:
61%

“ Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. ”


Ne sajnáld, a lányaidnak nem lesznek ilyen szép emlékei az apai nagyszüleiknél, hiszen érthető módon, nekik ezek nem jó élmények. Szerencsére a te szüleidnél minden ok, így ott ez be lesz pótolva. Valaki eleve úgy nő fel, hogy csak az egyik nagyszülő párost ismeri, szóval emiatt felesleges idegeskedned.

2022. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/213 anonim ***** válasza:
27%

“ Mikor mondtam anyósomnak is, hogy jöjjön hozzánk nyugodtan, ha szeretne, még ő volt felháborodva, hogy mit gondolok én, hogy majd ő jön ide ezek után.”


Remek, eggyel kevesebb probléma, nem kell jönni, viszhall.

Amúgy ha a férjed is már beszélt velük, igaza van,hogy nem kell ezen még hónapokig rugózni. A lányok nem mennek, anyósék se jönnek, kész. Magában meg nyugodtan fortyoghat meg terjesztheti a baromságait.

2022. márc. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/213 anonim ***** válasza:
39%

Igazából ez a legjobb helyzet így. A lányok nem szerettek oda járni, te se szeretted, többet nem kell. Anyós se jön mert meg van pukkadva, mégjobb. A férjed se igazán lobbizik mellettük.

Másik nagyszülő páros rendben van.

Itt egyedül anyosodek akartak volna unokazni, max nekik nem jo ez a helyzet, de ahhoz meg normálisan kellene viselkedniük.

2022. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/213 anonim ***** válasza:
88%
#193 én pl normális stílusban leirtam a véleményem a kérdezőnek hogy miben nincs igaza de csak fújja a magáét.
2022. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/213 anonim ***** válasza:
38%
Mindjart meglesz a 200 valasz, idei rekord kerdes ..?
2022. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/213 anonim ***** válasza:
42%

esküszöm, ti nem vagytok normálisak... elkényeztetett a gyerek, rendbe van, hogy ígérnek valamit amit aztán nem tartanak be, ördögtől való a kakaó meg a mese, de az egész napos ikea étlen-szomjan az rendbe


tényleg összefújta a szemetet a szél..

2022. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/213 anonim ***** válasza:
70%
199# és mindezt 200 hszon át :(
2022. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!