Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
 181/213 anonim ***** válasza:
95%

Igen, mindezt nem kultúrált módon, hanem olyan mocskos szájjal fröcsögve, hogy eszméletlen. Semmi észérv, semmi normális megfogalmazás, csak a minősítés meg az ocsmány szavak.


És aki nem “ül fel a vonatra” abba is bele állnak.

2022. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/213 anonim ***** válasza:
11%

"minden kérdésnél van a válaszokból leszűrhető csapás irány"

És? Minden kérdésre más és más emberek válaszolnak. Biztos vannak átfedések, de nem lehet tudni, hogy mikor mekkora, és főleg nem lehet tudni azt, hogy ugyanaz az ember ugyanúgy reagál-e vagy nem.

2022. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/213 anonim ***** válasza:
68%

Áh, akkor még nem olvastál elég kérdést végig, ha ezt nem látod.

Nekem pár nap után már fel is tűnt.

2022. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/213 anonim ***** válasza:
18%
Mi tűnt fel? Én pl. melyik kérdéseknél melyik válaszokat írtam, ha olyan jól be tudod azonosítani, hogy ki kicsoda?
2022. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/213 anonim ***** válasza:
20%

Ha már kettős mérce, nezhetjuk így is:


Nagyszülők felteszik a kérdést:

"Miért nem képes a menyem megnevelni a gyerekét? Atjottek karácsonykor és a gyerek első dolga az volt hogy elkezdte piszkálni a törékeny karácsonyfa díszeket, a menyem meg semmit nem csinált, nekem kellett raszolni a gyerekre."


És akkor itt milyen válaszok szuletnenek? Bizony olyanok hogy a kerdezo gyerekei neveletlenek mert anyuka mindent megenged nekik.

2022. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/213 anonim ***** válasza:
37%

Jó, ennek már rég semmi köze a témához, mondjuk van még pár ilyen válasz.


Kérdező: igazad van. Csak hogy ne legyen totál off. 😀

2022. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/213 anonim ***** válasza:
68%

“ Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb”


Akkor aki nem lát túl a pereputtyozáson meg a pulyázáson, az bírta értelmezni pl ezt a részt? Mert emiatt is lettek elhordva a gyerekek követelőzőnek.

Ez milyen béna kifogás már, hogy az nem is finom?! 😀 Miután azt ígérték, hogy választhatnak?

2022. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/213 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, azért az felháborító, hogy te jössz azzal, hogy egyeseknek lakásra nincs pénzük, igen, tudod, ez a magyar valóság, csak te valahol a fellegekben jársz, egy álomvilágban élsz. Ja, nem csoda, neked a segged alá tolták a lakást.
2022. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/213 anonim ***** válasza:
17%
Na igen. Manapság csak annak jut minden aki szaporodik.
2022. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/213 anonim ***** válasza:
62%
Mi a baj a pereputty szóval? A legtöbbünknek van, vagy volt olyan. Nekem pl. nagy van, kívülálló számára teljesen átláthatatlan ki-kicsoda tömeg.
2022. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!