Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
 171/213 anonim ***** válasza:
27%
Persze, most nevelhetik a nagyszülők is a gyerekeket, máskor meg habzó szájjal ordít mindenki, hogy “nekik már megvolt a lehetőség felnevelni anno a saját gyermekeiket most kussoljanak!!!!!” 😀
2022. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/213 anonim ***** válasza:
35%
Nálam már rég nem kéne aggódniuk az ilyen nagyszülőknek, hogy “hajlandók-e” unokázni.
2022. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/213 anonim ***** válasza:
15%
Nekem nincs pereputtyom de nem is hozzad beszéltem. 😂 mostmár megnyugodhatsz 😀
2022. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/213 anonim ***** válasza:
63%

Akik azzal jönnek, hogy a gyk-n mindig más és más a reakció attól függően, hogy ki kérdez, azoknak nem tűnik fel, hogy

1. minden kérdéshez többen szólnak hozzá, nincs olyan, hogy "a gyk válaszol" és hogy

2. minden kérdésnél megoszlanak a vélemények?

Ők vajon miért csak az egyik fajta választ érzékelik itt is, meg ezek szerint máshol is?

2022. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/213 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy nincs, azért írtad azt, amit.
2022. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/213 anonim ***** válasza:
0%
Fordítva ülsz a lovon, de az a szomorú, hogy nem is érted.
2022. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/213 anonim ***** válasza:
40%

Márpedig 175 ha két frocsoges között olvasnál is látnád, hogy anyós pajtiék akartak vigyázni a “pereputtyra”.


OOOOOMAAAAAHHH 😅😂😂

2022. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/213 anonim ***** válasza:
89%
177 oké hogy több vélemény van, de általában van egy vonal amin mindneki egyetért és kevés az eltérő komment. Pl itt most a gyerekeket kell szidni meg pereputtynak nevezni. 😀
2022. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/213 anonim ***** válasza:
81%
171-es, mondjuk nem is veszítenének veled semmit, csak nyernének.
2022. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/213 anonim ***** válasza:
72%
181-es, igen, jól írod, minden kérdésnél van a válaszokból leszűrhető csapás irány, és mindezt bégető birkák módjára teszik :DDD
2022. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!