Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a lányod...

Mit szólnál ha a lányod bejelentené hogy kisbabát vár?

Figyelt kérdés
18éves
2010. szept. 11. 20:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
54%

T. Kérdező!

Bocsánat,hogy nem neked válaszolok előbb.


,,Kedves anyukák" !


Milett volna ha annó a ti drága szüleitek jöttek volna egyből az abortusszal?Hiába nem tervezett baba -unoka de akkor is az!

Ha akkor nem öltétek meg a gyereketeket akkor most megölnétek az unokátokat?Nemelég,hogy erre egyből szemrebbenés-gondolkodás nélkül készek lennétek , de abba bele se gondoltok,hogy utána mi lesz a gyereketekkel pszihésen és egészségügyileg?

Csak gratulálni tudok az ilyen felfogású embereknek.


Kérdezőnek.:


Mond el minél előbb.Igen is ahoz ,hogy összejöjjön két fél volt szükséges akkor legyen ott a barátod is mikor elmondod!

2010. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
16%

T. Kérdező!

Bocsánat,hogy nem neked válaszolok előbb.


,,Kedves anyukák" !


Milett volna ha annó a ti drága szüleitek jöttek volna egyből az abortusszal?Hiába nem tervezett baba -unoka de akkor is az!

Ha akkor nem öltétek meg a gyereketeket akkor most megölnétek az unokátokat?Nemelég,hogy erre egyből szemrebbenés-gondolkodás nélkül készek lennétek , de abba bele se gondoltok,hogy utána mi lesz a gyereketekkel pszihésen és egészségügyileg?

Csak gratulálni tudok az ilyen felfogású embereknek.


Kérdezőnek.:


Mond el minél előbb.Igen is ahoz ,hogy összejöjjön két fél volt szükséges akkor legyen ott a barátod is mikor elmondod!De mivan akkor ha melette döntesz és fogja magát és lelép?Akkor mit fogsz kezdeni magatokkal?

Ezeket mérleged és úgy dönts ahogy a szíved és az eszed diktál!


Egy abortusz se testileg se lelkileg nem jó!


19/N

2010. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
64%
Mert gyerek szülni úgy hogy nem vagy hozzá elég éret, a gyereknek nem lesz apja, nincs anyagi háttered az testileg lelkileg anyira jót tesz a gyereknek és az anyának.
2010. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
84%

tegnap 23:07-nek

Mint anyuka én válaszolok neked.

Én 20 évesen szültem.Fiatal voltam.4 éves kapcsolatban voltam már amiből már 1 év házasság volt..20 évesen már dolgoztam,és igaz hitellel de megvettük az első kis házunkat.Én amikor terhes lettem nyugodtan álltam anyám elé,hiszen csak annyit kellett mondanom,hogy anya leszek.De eszembe sem jutott,hogy a szüleim nyakára menjek egy kisbabával.Nem tőlük vártam azt,hogy anyagilag támogassanak..Mint fiatal házas mi tudtunk mindent biztosítani a fiamnak..Szó sem volt arról,hogy a szülők lebeszéljenek a gyerekről,mert nem velük éltem már.A saját életemet éltem,külön háztartásban,és nem függtem tőlük anyagilag..

Ha így vállal egy fiatal lány gyereket,hogy saját maga tudja vállalni,és nem kell a szülők pénztárcáját,életét átalakítani akkor nincs gond.Szülje meg..De ha erre nem képes akkor már nemcsak neki kell döntenie..Ilyenkor nem árt tudni azt is,hogy a szülők képesek,tudják-e vállalni..Mert csak azt tudják hajtogatni,hogy milyen gonoszak azok akik lebeszélik,ellenzik..de az miért nem gonoszság,ha a lány a szüleit kényszeríti egy bizonyos helyzetbe nem adva lehetőséget nekik...

Én úgy vagyok evvel,hogy ha két fiatal vállalja a gyereket akkor teljes egészében vállalja..Önerőből,saját maguk..Ha a szülők ezen kívül segítenek akkor meg kell köszöni,hogy szerencsések,mert van segítség,de nem szabad őket sem kész tények elé állítani...

38/N

2010. szept. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj kérdező hogy tudod itt más emberi lényekről is szó van nem csak rólatok! Akiket te meg sem kérdezel, hanem eléjük állsz hogy "terhes lette, elvetetni nem akarok, tessék tartsatok el" Az akaratukon kívül megváltoztatod az életüket. Nekik talán ninc joguk beleszólni a saját életükbe? Mi van ha ők nem akarnak még erre is költeni, mi van ha nem tudnak? Mi van ha ők élni akarnak és nem akarják hogy egy egész család a nyakukra költözzön? Azért másra is gondolni kéne tudod??

Na ezért mondják azt hogy csinálj amit jónak látsz de akkor tartsd is e magad! Képzeld csak el te hogy éreznéd magad ha egyszer csak valaki beállítana hozzád és megváltoztatná az életed hogy még nehezebb legyen.... Szerintem nem örülnél.

2010. szept. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező.


Saját magadnak magyarázod, hogy mennyire felnőtt vagy, és nincs szíved elvetetni. Bizonygatod magadnak az igazadat, nem nekünk.

Ha ennyire biztos vagy a dologban, akkor állj oda a szüleid elé és mondd el...

előbb utóbb úgyis kiderül.


Engem egyedül az bosszant, hogy a barátod nem foglal igazán állást ebben a dologban, mert neki mindegy, azt mondja Te döntsd el...

nagyon fiatalok vagytok még, és ne várd el tőle majd, hogy a baba mellett éjszakázzon, mikor mehet majd a haverjaival bulizni...


Felnőttnek tartod magad ugye? Akkor felnőtt módjára gondolkodj és hozd meg a döntést.

Mindenképp állj anyukád elé és mondd el, beszéld meg vele, hisz mégis csak a gyereke vagy!

Lehet, hogy azt kéri majd, hogy vetesd el. Ne ágálj ellene egyből, hallgasd meg az érveit.

2010. szept. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
30%

Most elfogult leszek szerintem mert 5 napja született a kislányom...engem a SÍRÁS kerülget mikor megemlítik az abortuszt. Ezt a kis életet megölni...inkább bele sem gondolok. Persze, van olyan helyzet, mikor jobb ha nem születik meg, de az nem ilyen fajta, hanem ha csak szenvedne ténylegesen. MINDIG VAN MEGOLDÁS CSAK TENNI KELL ÉRTE!!! Ha ti szeretnétek ezt a picit, akkor a párod keressen munkát, 9 hónap szerintem elég lesz rá, a sulit befejezi estin. Mert szerintem az nem baj hogy szülöknél laktok, mi is anyuval lakunk mert így neki és nekünk is sokkal könnyebb és így unokázhat is, bár mi terveztük :) de mindenképpen kell egy pénzkeresö, mert a baba elég költséges, mi most egy vagyont hagytunk ott a patikában, hogy mindene meglegyen és a legjobbat kapja, pedig férjem nem keres rosszul.

Egy szó mint száz, szerintem mondd el anyudnak nyugodtan, azt is, hogy hogyan képzelitek a jövöt, suli, munka stb. tuti így nem fogja azt mondani, hogy költözz el!

Drukkolok nektek!!:)

22/L

2010. szept. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
75%
Beszélj anyukáddal sürgősen. Én 30 éves vagyok, kettő pici babával. Óriási felelősség egy gyerek. Az én koromban is, nem a tiédben. A barátoddal pedig ne tervezz örökre. Ennyi idősen mint te azt hittem majd megváltom a világot és örökre azzal maradok akit akkor szerettem. De az élet nem erről szól. Mindennek megvan a kora. Szinte biztosan ki merem jelenteni hogy apa nélkül nőne fel a gyereked. A szüleidtől pedig hogy várhatnád el hogy eltartsanak téged és a picit? Aki gyereket szül, akkor szüljön ha tud róla felelősségteljesen önállóan gondoskodni. Ez nem a szülők kötelessége.
2010. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
74%
Sokan kiakadnak az abortusz szó hallatán, de miért?? Arról miért nem beszél senki mennyire nehéz egy gyereket felnevelni? Anyagilag, egyedül, segítség nélkül, suli nélkül egy gyereknek!? Nem csak gigyi-gügyi aranyos kis baba, nem ebből áll a gyereknevelés emberek!
2010. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező!


Ha szerinted annyira örülnek a szülők az unokának, akkor mégis miért félsz hogy anyád leszedi a fejed? Ha szerinted nem hibáztál semmiben akkor mitől félsz hm?

Szerintem neked fingod nincs a gyereknevelésről, de még ha van is, a pasidnak nincs ebben biztos lehetsz! Miaz már hogy te döntsd el, neki mindegy? Ha-ha...2 hónap után úgy le fog lépni hogy csak úgy füstöl a nyoma! Akkor majd mit csinálsz, mész anyádék nyakára? Mert nekem ez szúrja a szemem, te egyértelműen arra számítasz, hogy majd valamelyik szülőpárnak a nyakára települtök, és azzal meg lesz oldva minden! Csak akkor van jogod egyedül dönteni a gyerekvállalásról, ha ezzel nem változtatod meg az életét senkinek a környezetedből, de ezt már mások is leírták.

Az abortuszról meg annyit, hogy néha nincs más megoldás, hiába sírnak az elvakult abortusz-ellenesek...

2010. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!