Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a lányod...

Mit szólnál ha a lányod bejelentené hogy kisbabát vár?

Figyelt kérdés
18éves
2010. szept. 11. 20:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
60%
A te korodban már férjhez mehetsz.
2010. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

Oké!

Én elhiszem az érveket és azokat amiket mondtok,de elvetetni nekem szívem nem lenne.

Lehet felelőtlenek voltunk vagyis mégsem voltunk mert a védekezés megvolt csak későn.

Elvetetni el lehet, de anyám leszedi a fejemet és félek elmondani.

De viszont azt sem értem hogy miért írtok olyanokat hogy ne számítson rátok a lányotok, miért milyen nagy bűnt követett el.Szerintem minden anya örül ha unokája születik ha kicsit hamarabb hát hamarabb.

Azt sem tudom hogy mi lenne az ő szüleivel, lehet hogy nem kívánnának a hátukra sem de ki tudja.

2010. szept. 11. 21:22
 23/63 anonim ***** válasza:
90%

nem gondolom, hogy hagynod kéne, hogy befolyásoljanak az abortusz-ellenzők, ugyanakkor azoknak sem szabad hagyni, akik szerint mindenképpen el kéne vetetni.


egyet tehetsz, mélyen magadba nézel, és elképzeled mindként lehetőséget. gondolj arra, hogy az abortusz visszafordíthatatlan károka okozhat benned lelkileg.

ugyanakkor 18 évesen gyereket vállalni több, mint vakmerőség.

a barátod jó, ha kiáll melletted.

a legtöbb házasság / együttélés nem tart örökké, még ha most jól elvagytok, és támogat, nem biztos, hogy örökre együtt maradtok, de a gyerek már mindig hozzád fog tartozni.


ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted, már felnőtt vagy, és a te testedről van szó. a gyerek is még annak a része.

ha kitaláltad, hogy TE mit szeretnél, beszéljetek a szüleiddel, és a párod szüleivel is. ha ketten mondjátok el, mit akartok, sokkal hatásosabb lesz, főképp, ha összeszedetten és határozottan adjátok elő, és mind a ketten beszéltek, nem csak az egyikőtök.

2010. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
93%
Ha anyukád annyira nagymama szeretne lenni, elmondanád neki...
2010. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
20%
Csak te döntesz, ezen az oldalon ugyis mindig lepontozzák azokat akik abortuszt nem szívlelik és még ki is mondják..
2010. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
40%
Leírok neked egy rettentő szomorú történetet. 16 volt a lány, a fíú meg 20! Nagyon szerették egymást, a lány terhes lett. Esküvő, lakodalom lett belőle. És a lány jó édes anyukája a lakodalom után rábeszélte a lányát, hogy vetesse el a gyereket, mert ugye micsoda szégyen, ha utána számolnak, hogy termes volt az esküvőjén is.És mi történt, egyik vetélés jött a másik után, és soha többé nem lett gyerekük. Hidd el annak a kicsi életnek csak te lehetsz egyedül a sorsdöntője. Jó döntést hozz, bármi legyen is az, mérlegelj mindent, de mindent előtte.
2010. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
39%

Szánalmas, hogy egyesek nem látnak az orruktól. Attól, hogy 18, még fel tud nevelni egy babát!

Én 16 évesen szültem, nem anyukám neveli a babámat, a baba mellett tanulok is, bár anyuék tartanak el, de nem az ő nyakukra szültem, és igenis meg fogom hálálni nekik.

Néhanapján én is eljárok bulizni, ez félévente ha 1x megesik, akkor meg anyukám boldogan vigyáz a picire, tudja, hogy néha nekem is ki kell engedni a gőzt :)


Most vagyok 18 éves, egyáltalán nem bántam meg, hogy megtartottam a babát (mellesleg nőgyógyász ajánlotta a Pharmatexet, azt is mondta, hogy nyugodtan belém élvezhet a párom, védettséget nyújt - nem kell mondanom, hogy ezek után csak 1x mentem hozzá, jól lehordani..)


A pici apukája velem maradt, amíg egy baleset el nem választott minket egymástól.. De ez már más téma, a gyermekem kárpótol mindenért...


Szerintem nagyon gondold át ezt az egészet!


18/L

2010. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
22%
*18 évesen
2010. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, a barátod hogy bírja, ha az én barátnőm bejelentené, hogy terhes, és nem akarná elvetetni, otthagynám a francba.
2010. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenkor mindig mosolygok akik lepontozzák azokat akik szerint felelőtlenség így gyereket vállalni..

Mert mi is van most itt?

-A lány 18 éves tanul,se végzettsége,se munkája,se komoly kapcsolata,és terhes(azért azt el kell fogadni,hogy 3 hónapos kapcsolat még nem komoly,hiszen még nem is ismerik egymást..)

-az apuka hasonló..tanuló,semmije nincs,és szintén csak "ismerkedik" még a kapcsolatban..

-nincs pénzük

-nincs munkájuk

-nincs lakásuk

-nincs semmi biztonságos jövőjük..

Mire készül a leányzó ebben az esetben?

Gyereket akar szülni,de nem tudja hova,és kinek...

Teljesen mindegy,hogy kinek a szüleihez akarnak költözni,így az ő életükbe is beleavatkoznak,megváltoztatják nemcsak a saját életüket..

Mindenki azt mondja,hogy a lány mellé kell állni ebben a helyzetben..De ki hallgatja meg a szülőket ilyenkor?

A szülők többsége már nem érzi magát annyira frissnek,és tettre késznek,hogy újra egy csecsemővel foglalkozzanak..A legtöbb szülő bizony nem örül annak ha a gyermekük ilyen felelőtlen,és a megoldást hozzájuk dobja..Vannak kivételes helyzetek mint ahogy az egyik író írta vagy amilyen én is voltam...De nem ez az általános..A legtöbben megszülik,és a szülőkre hárul a gyereknevelés..

Én is anyuka vagyok..(18 éves a fiam) Ha lányom lenne,és ebben a helyzetben lenne,leülnék vele,és megbeszélnénk a dolgot..Meghallgatnám az ő elképzelését,érveit,és meghallgatnám,hogyis képzeli a jövőt..Majd elmondanám az én érveimet,az én jövőképemet..megmondom őszintén nem örülnék annak,hogy terhes lenne,és bizony felvetetném neki a megszakítás lehetőségét is..Ha ezt választaná mellette állnék ameddig igényli.Ha a babát választaná,akkor nem erőltetném a másik lehetőséget,de segítenék neki..Persze nem úgy,hogy én tartanám el,vagy én nevelném a gyermeket..Csak úgy mint egy nagymama..Néha vigyáznék rá,de ne velem akarjon élni..Ha meg akarja változtatni az életét tegye..Joga van hozzá..De nincs joga a szülőket is ebbe a helyzetbe kényszeríteni..

le lehet engem is pontozni,de néha nem árt a szülőket is figyelembe venni,mert az ő életük is gyökeresen változik..amit ők nem is akarnak,hogy változzon..

2010. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!