Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom testvére nem ismeri a...

Párom testvére nem ismeri a privát szférát?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem a páromhoz, ikerházban lakik, másik oldalon a testvérével (fiú). A kert bár közös (bár csak én és a párom tartjuk rendben), mi csináltunk magunknak egy szép kiülős részt, ami KÖZVETLEN a bejárati ajtónk és a hálószoba ablak mellett van. Ahogy egy kicsit is jobb, naposabb idő van, párom testvére és a barátnője oda ülnek le/állnak ki kávézni, cigizni, beszélni. Sajnos eljutottam oda, hogy rettenetesen zavar, frusztrál a helyzet, úgy érzem, teljesen megszűnt a privát szférám. Nem tudok egy bugyiban jönni-menni a szobában, csak ha be van húzva a sötétítő, kinyitnám az ablakot szellőztetni, akkor is ott vannak 30 centire, ha billentve van reggel az ablak akkor az ő beszédjükre ébredünk. Ha reggel a kómás fejemmel kiülnék kávézni, akkor velük kell jópofiznom, úgyhogy már egyáltalán nem is megyek ki.

Nem merem páromnak sem mondani, elvégre az "övéké" a ház, de én nagyon kényelmetlenül érzem magam.

Őt kevésbé zavarja a dolog, pasi is, meg a tesója is, ha egy szál p*csben látja, őt nem igazán hatja meg a dolog.

Igazából a testvérét nem értem, hogy ő nem érzi, hogy ez a viselkedés zavaró? Vagy a legjobb lenne a kerek-perec megmondanám nekik?


2022. febr. 16. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
89%

Intelligencia-hiány is van a másik oldalon sajnos....


Mi pont egy ikerházban lakunk, közös a bejárat, de a kert el van választva. A szomszéd bagózik. De eszébe se jutna még kint a kertben sem a közös ajtó elé állva fújni a füstöt. Hátramegy a saját kertrészébe, és ott cigizik.

2022. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
92%

37-38-ra:

"Ha egyszerűen szólsz nekik, ..... akkor olyan 99%-ban biztos vagyok benne, hogy simán megértik, lehet még bocsánatot is kérnek és onnantól máshol kávéznak..."


Hát sajnos én nem hinném.

Ui. akiben egy kevés empátia és jóindulat van, az magától is gondolt volna ezekre.

Hogy az ikerház MÁSIK felén, a MÁSIK FÉL ABLAKA ALATT van a kiülős rész.

Hogy cigizni más ablaka alatt eleve bunkóság, mert szellőztetéskor beszáll a füst.

Ha a többire nem is, erre a kettőre gondolniuk kellett volna. Ha nem gondoltak, akkor bizony kb. olyanok, mint a "gyakoris agresszív vadmarhák".


Pl. magamból kiindulva: ha megtetszik a kiülős rész a tesómék ablaka alatt, nem odaülök reggelenként, hanem ugyanazt megcsinálom a magunk ablaka alatt. Nekem ez olyan természetes lenne! Hát azt a másikat nyilván maguknak csinálták!

2022. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
23%

A pároddal szépen megbeszéled, hogy akkor most "menjünk el házat nézni!"...

Szeretnél vele élni. Nem anyuval, nem apuval, nem anyós és apósjelölttel, de nem is tesóval, meg nem egyéb személyekkel, pl haverokkal.


Szépen megszámolod a megtakarított pénzed, vagy amidet az ügy érdekében pénzzé tehetsz. Megmondod a párodnak, hogy amennyid neked van, annyival szálljon be ő is (pl, az ikerház ráeső részének eladásával, ha nincs mása).

És akkor amennyit felesben össze tudtok rakni, akkor annyiért elmehettek saját házat vagy lakást nézni.


De akár saját magad is veheted egyedül a házat és befogadhatod te a párodat. Vagy a változatosság kedvéért költözzetek olyan házba, ahol a te valamelyik rokonod él, és akkor majd ő is a bőrén érzi a szitut....


Közben ha a párod nem érti miért akarsz költözni, akkor elmondod, aztán vagy tesz valamit vagy nem...

Azért gondolj bele kicsit abba is, hogy a párod és testvére gyakorlatilag egy család... Jössz te, és azt képzeled te fogsz ott dirigálni???

2022. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
21%
Vedd meg az fél ikerház felét, és akkor vétójogod lehet bármi kapcsán!
2022. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, nekem evidens volt, hogy amikor a párom hozzám költözött, akkor bármiféle tulajdonjog nélkül érezheti magát otthon, és ha bármi baja van, megbeszéljük... Nem pedig lobogtatom a tulajdoni lapot, mondván, hogy "Neked itt kuss a neved, minden az enyém!".
2022. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
58%

Ha ennyire nem kommunikáltok, akkor honnan kéne kitalálniuk, hogy ennyire zavar? Arra nem gondoltál, hogy ha egyszerűen megkéred őket akkor nem ülnek majd oda?

Ez mennyire szereotipikus buta női észjárás, hogy te magadban puffogsz valamin, de szólni nem szólsz senkinek, hogy zavar valami.


Ezért nincsenek a csak nőkből álló űrhajós küldetések.

- Huston, van egy kis problémánk...

- Mi a baj?

- Á, semmi, mindegy, ha eddig nem találtátok ki magatoktól akkor hagyjuk...

2022. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
42%
46-os, várjuk a tanácsokat, hogyan lehet ezt úgy tálalni, hogy véletlen se sértse meg a rokonokat!? Na?
2022. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
69%
Közös dolgok sosem jók.
2022. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
86%
Azzal van probléma,aki magától nem fogja fel, hogy mivel zavarhatja a másikat.
2022. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
11%

37-es, hozzáfűzném, hogy akkor max. REGGEL nem ülnek oda kávézni.

Attól még a probléma többi része megmarad.

2022. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!