Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom testvére nem ismeri a...

Párom testvére nem ismeri a privát szférát?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem a páromhoz, ikerházban lakik, másik oldalon a testvérével (fiú). A kert bár közös (bár csak én és a párom tartjuk rendben), mi csináltunk magunknak egy szép kiülős részt, ami KÖZVETLEN a bejárati ajtónk és a hálószoba ablak mellett van. Ahogy egy kicsit is jobb, naposabb idő van, párom testvére és a barátnője oda ülnek le/állnak ki kávézni, cigizni, beszélni. Sajnos eljutottam oda, hogy rettenetesen zavar, frusztrál a helyzet, úgy érzem, teljesen megszűnt a privát szférám. Nem tudok egy bugyiban jönni-menni a szobában, csak ha be van húzva a sötétítő, kinyitnám az ablakot szellőztetni, akkor is ott vannak 30 centire, ha billentve van reggel az ablak akkor az ő beszédjükre ébredünk. Ha reggel a kómás fejemmel kiülnék kávézni, akkor velük kell jópofiznom, úgyhogy már egyáltalán nem is megyek ki.

Nem merem páromnak sem mondani, elvégre az "övéké" a ház, de én nagyon kényelmetlenül érzem magam.

Őt kevésbé zavarja a dolog, pasi is, meg a tesója is, ha egy szál p*csben látja, őt nem igazán hatja meg a dolog.

Igazából a testvérét nem értem, hogy ő nem érzi, hogy ez a viselkedés zavaró? Vagy a legjobb lenne a kerek-perec megmondanám nekik?


2022. febr. 16. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
97%
Beszélj erről a pároddal őszintén,aztán üljetek le négyesben beszélgetni. Kompromisszumokat kéne kötnötök arról hogyan legyen. Nem tudjátok távolabb helyezni a kiülőt?
2022. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
86%

Engem nagyon zavarna, de nekem extrém módon lent van a tűrésküszöböm amúgy is.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy a kérdező ment oda, akkor fogja be a száját. Nem is értem, milyen lelki világgal élnek emberek, akik ezt így tartják normálisnak, komolyan...:(

Tök mindegy, hogy az ikerházon belül nem a kettőjük lakása, de akkor is a kettőjük otthona.

2022. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
84%

" de amikor eljöttem, megfogadtam, hogy soha többé az életben nem hogy egy telken, még egy utcában sem akarok lakni sem a saját, sem a párom szüleivel."


29-es, +1.

De még egy városban sem.

2022. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
94%

Én ugyan saját házamban lakom, a férjem költözött ide (lenne hova mennie, tehát nem ez a téma), de ameddig köztünk rendben mennek a dolgok, addig teljes joggal tartózkodik itt és lehetnek kifogásai, észrevételei.


Valamilyen jeles alkalomra csináljatok az ő felükön is egy kiülőst, mert ahogy értelmezem, ez nem egy készen vett valami.

Tesztek nekik egy műanyag kerti asztalt 2 székkel, fölé egy napernyő és szevasz! A szülinap is megoldva, a problémád is.

2022. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
93%

Ennyire NULLA manapság a kommunikáció a szerelmespárok között...???


Nem hinném, hogy ez olyan téma lenne, amiért magában kéne duzzognia a kérdezőnek... ha meg a párja lesöpri az asztalról a problémát, akkor elgondolkodnék a párkapcsolat folytatásán....


Mert ez nem pusztán a kávézós hely használatáról szól... Hanem arról, hogy a párja nem veszi tudomásul az ő problémáit.

2022. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
93%
Mi két évig távkapcsolatban éltünk a párommal, Budapestről költöztem hozzá 80 km távolságra. Mindkettőnknek saját lakása van, de a munka szempontjából úgy volt jobb, hogy én költözöm hozzá. Első nap azt mondta, hogy teljesen mindegy, kié a lakás, a lényeg az, hogy mindketten otthon érezzük magunkat benne és mindkettőnknek ugyanannyi joga van alakítgatni az ottani életünket. Szerintem ez a normális, mi mindent megbeszélünk, így ha adódna egy ilyen helyzet, akkor már biztosan jeleztem volna neki, hogy engem rettentően zavar az állandó jelenlétük. Hozzáteszem, ha kiülsz meginni egy kávét és pont akkor vannak kint ők is, tök hülyén néz ki, hogy köszönés után elfordulsz. Szerintem ez a helyzet akkor fog megoldódni, ha elköltöztök. Amíg ennyire egymás nyakán vagytok, nem fogtok tudni teljes mértékű magánszférát kialakítani.
2022. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
93%
Csak szerintem szörnyű, hogy ennyire nem mernek manapság konfrontálódni az emberek? Ez még csak nem is valami komoly dolog. Ha egyszerűen szólsz nekik, hogy figyi Laci ha a kiülősön beszélget valaki, az totál behallatszik a hálószobánkba és reggelente felkelek rá ha ott vagytok, szóval lécci ne, akkor olyan 99%-ban biztos vagyok benne, hogy simán megértik, lehet még bocsánatot is kérnek és onnantól máshol kávéznak. Nem az ilyen gyakoris agresszív vadmarhákból kell kiindulni. Az emberek nagy része teljesen normális és ilyen apróságokat gond nélkül megértenek. Csak mondani kell.
2022. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
88%
Csatlakozom a 37-hez, annyival megtoldva, hogy pluszban a dohányfüst is beszáll.
2022. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
63%

37, de miért kell mondani? Miért kell átmenni a másik privát részére rendszeresen? Nem kötekedésből, csak nekem meg ez fura.

Amúgy kérdező, természetesen szólj a tesónak, legalább meglátod, hogy reagál. És bízzunk benn, hogy nem az 1%-ba tartozik. De azt meg jobb előbb megtudni.

2022. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen helyzetben vagy alkalmazkodsz, vagy elköltöztök.Ugy látszik a tesónak, a barátnõjének nem probléma, hogy téged vagy titeket mi zavar.
2022. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!