Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom testvére nem ismeri a...

Párom testvére nem ismeri a privát szférát?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem a páromhoz, ikerházban lakik, másik oldalon a testvérével (fiú). A kert bár közös (bár csak én és a párom tartjuk rendben), mi csináltunk magunknak egy szép kiülős részt, ami KÖZVETLEN a bejárati ajtónk és a hálószoba ablak mellett van. Ahogy egy kicsit is jobb, naposabb idő van, párom testvére és a barátnője oda ülnek le/állnak ki kávézni, cigizni, beszélni. Sajnos eljutottam oda, hogy rettenetesen zavar, frusztrál a helyzet, úgy érzem, teljesen megszűnt a privát szférám. Nem tudok egy bugyiban jönni-menni a szobában, csak ha be van húzva a sötétítő, kinyitnám az ablakot szellőztetni, akkor is ott vannak 30 centire, ha billentve van reggel az ablak akkor az ő beszédjükre ébredünk. Ha reggel a kómás fejemmel kiülnék kávézni, akkor velük kell jópofiznom, úgyhogy már egyáltalán nem is megyek ki.

Nem merem páromnak sem mondani, elvégre az "övéké" a ház, de én nagyon kényelmetlenül érzem magam.

Őt kevésbé zavarja a dolog, pasi is, meg a tesója is, ha egy szál p*csben látja, őt nem igazán hatja meg a dolog.

Igazából a testvérét nem értem, hogy ő nem érzi, hogy ez a viselkedés zavaró? Vagy a legjobb lenne a kerek-perec megmondanám nekik?


2022. febr. 16. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 A kérdező kommentje:

Azért használom ezt a szót, mert nekem sokkal szebb, mint a barátom, fiúm, pasim és társai. Semmilyen kitartott izé nem vagyok, nem is értem, ez honnan jött. (Ha már ennyire bele akarod ütni az orrod, akkor elmondom, hogy jobban is keresek, és bőven van szavam is - bár nálunk nem ebben szokás mérni a feleket.) Amúgy egy teljesen jó kapcsolatban élünk már évek óta, csak nem tudom, hogy ezt a szituációt én reagálom túl vagy hogy kommunikáljam le úgy, hogy ne bántsak meg vele senkit.

Úgyhogy légy oly kedves és máshol osztogasd a "remek" tanácsaidat.

2022. febr. 16. 03:24
 2/70 Fárasztó96 ***** válasza:
88%
Szerintem emlitsd meg a párodnak, hogy téged zavarnak. Nem egészséges, hogy mindig a ti oldalatokon lófrálnak. Vagy fenyegesd meg, hogy elköltözöl, ha nem tesz semmit, persze csak annyira gondold komolyan, hogy lássa, ha nem tesz semmit téged elveszít. 25N
2022. febr. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
26%
Irigyellek, hogy ilyen gondjaitok vannak. Ilyenkor örülök, hogy Szingli vagyok és egyedül élek. És még hülye testvérek, vagy barátok sincsenek, akik a nyakamon lógnának. Természetesen engem is eszeveszettül zavarna, ha valaki beólálkodna a magán szférámba.
2022. febr. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
92%

Nem mersz szólni még a saját párodnak se?

Remek lehet a kapcsolatotok...

2022. febr. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
25%
Te hány milliót raktál a házba? Ha semmit akkor a testvérnek több joga van ott lenni mint neked
2022. febr. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim válasza:
68%

Nálunk is hasonló a helyzet, annyiból 'rosszabb', hogy mi egy lakásban lakunk a párom bátyjával és a barátnőjével. A fiúk állandóan játszanak ha itthon vannak, ez az egyik, ami kiakasztó, mert általában a tesó kezdeményezi ezt a hülyeséget, ő éjjel-nappal a gép előtt ül ha itthon van, pedig már 26... A másik, hogy bekorlatoznak a döntésekben, mivel van beleszólásuk (szerettünk volna cicát, de nem lesz miattuk...) A közös felelősségvallalás egyáltalán nem valósul meg, rengetegszer szólni kellett már hogy nem hagyjanak maguk után kupit, piszkot. Ez engem jobban zavar, de van amit a páromnál is bicskanyitogató. Nálunk az a helyzet, hogy ő alapból nem szeret senkivel összetűzésbe kerülni, így nem szólt a tesójának emiatt, még részben meg is szokta, hiszen együtt nőttek fel. Amit tenni tudsz, hogy kitartasz a saját akaratos/ véleményed mellett és szépen, finoman közlöd a aproddal ezeket.

Például pont szex közben halljátok hogy kint trécselnek és ezért csendben kell hirtelen maradni, nem tudtok egymásra figyelni, na az már nem csak téged fog zavarni. Vagyis olyan helyzetekben tudod ezt 'tálalni', amikor valószínűleg őt is zavarja.

Az semmiképp sem jó szerintem ha hirtelen döntés elé állítod, hogy ha nem változnak a dolgok, elköltözöl. Én megtettem és csak nehéz helyzetben találtam magam, nyilván neki fix a lakhatása, fontos vagy neki, de amég nem mozgattatok meg minden követ, nem érdemes ilyen drasztikus dolgokat felhozni, hiszen ésszerűtlen lenne, ha egy saját lakásból albérletbe mennének, más zsebét tömve. Kérdés hogy neked mennyit ér a lelki veled, meddig tudnál megalkudni. Egy határidőt akár megszabhatsz magadnak/magatoknak, hogy miután lekommunikáltatokmindent mennyi idő a maximum ami alatt számodra meg kell történjen a változás.

2022. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
39%

1. te ott a párod barátnője vagy, de semmi közöd a házhoz

2. mivel a barátodé ÉS a testvéréé a ház, így nem szabhatod meg neki, hogy mikor hová menjen

3. te költöztél oda, ha zavar, el lehet menni, de én nem kicsit furcsán néznék rád, ha a saját udvaromban dirigálnál

2022. febr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
45%

Oké, és ha a bejárati ajtón a postás kopogtat? Ki rakja oda a hálót? :D

Kérdező, odaköltöztél, vállaltad, hogy közösködtök, ez van.

2022. febr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
97%
Vele kell megbeszélni. Mit vársz ettől a kérdéstől, amíg a pároddal sem beszéled meg??
2022. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
89%
A kiülős részt nem lehet arrébb tenni?
2022. febr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!