Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom testvére nem ismeri a...

Párom testvére nem ismeri a privát szférát?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem a páromhoz, ikerházban lakik, másik oldalon a testvérével (fiú). A kert bár közös (bár csak én és a párom tartjuk rendben), mi csináltunk magunknak egy szép kiülős részt, ami KÖZVETLEN a bejárati ajtónk és a hálószoba ablak mellett van. Ahogy egy kicsit is jobb, naposabb idő van, párom testvére és a barátnője oda ülnek le/állnak ki kávézni, cigizni, beszélni. Sajnos eljutottam oda, hogy rettenetesen zavar, frusztrál a helyzet, úgy érzem, teljesen megszűnt a privát szférám. Nem tudok egy bugyiban jönni-menni a szobában, csak ha be van húzva a sötétítő, kinyitnám az ablakot szellőztetni, akkor is ott vannak 30 centire, ha billentve van reggel az ablak akkor az ő beszédjükre ébredünk. Ha reggel a kómás fejemmel kiülnék kávézni, akkor velük kell jópofiznom, úgyhogy már egyáltalán nem is megyek ki.

Nem merem páromnak sem mondani, elvégre az "övéké" a ház, de én nagyon kényelmetlenül érzem magam.

Őt kevésbé zavarja a dolog, pasi is, meg a tesója is, ha egy szál p*csben látja, őt nem igazán hatja meg a dolog.

Igazából a testvérét nem értem, hogy ő nem érzi, hogy ez a viselkedés zavaró? Vagy a legjobb lenne a kerek-perec megmondanám nekik?


2022. febr. 16. 02:23
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim válasza:
90%

Ha ez egy ikerház, akkor gondolom nekik is van egy bejárati ajtójuk, miért nem csinálnak oda maguknak egy kiülős helyet?

Egyébként én nem értek egyet azzal, hogy "te költöztél oda, maradj csendben". Ahogy írta is a kérdező, nem arról van szó, hogy ő nulla keresettel eltartatja magát.

Szerintem próbáld megbeszélni a pároddal.

2022. febr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
93%
Engem is zavarna. Végülis magatoknak csináltátok. Ha meg szólsz, sértődés lesz belőle. Párod nem akar sosem kiülni? Ez is milyen már, más ablaka alá odaülni...
2022. febr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
45%

Ezt pároddal kéne megbeszélned.

Megoldás lehet, ha kettéosztjátok a kertet és alapesetben mindenki a saját térfelén pihenget. De ha a párod ezt nem akarja, akkor nem tudsz mit csinálni.

Valamennyire azért te is túlliheged. Az ablakra teszel egy szimpla nejlonfüggönyt, ami nálunk pl. eleve van minden ablakon, és amíg villanyt nem kapcsolsz, nem látnak be kintről. Meg egy tipikus női betegség, hogy azt képzeled, mindenki téged akar kukkolni kívülről. A párod testvérének párja nő, őt nyilván nem izgatja, hogyan nézel ki bugyiban. A párod testvére meg remélhetőleg nem izgul rá a leendő sógornőjére (rád), meg ha a barátnőjével együtt üldögél ott, akkor kizárt, hogy közben téged lesegessen, a barátnője ki is kaparná a szemét. Szóval irreálisan látod a dolgokat.

Ez a "velük kell jópofiznom" megint úgy hangzik, mintha ellenségeiddel találkoznál. Ha kávézni akarsz, akkor kimész, köszönsz nekik és ugyanúgy kávézol, mintha nem lennének ott.

2022. febr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
95%

Nagyapám és a testvére egymás mellé építkeztek anno. De még náluk is megvolt a kerítés.


Én azt javaslom kerítsétek el a telket ha van rá mód, mert ez így taplóság.

2022. febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
26%
16, miért taplóság? A testvérek ezt szokték meg, nem véletlenül nem zavarja a kérdező párját. A kérdezőnek kell alkalmazkodnia.
2022. febr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
31%

Finomnan szólhatsz párodnak.


De kb. csak az lehet rá a válasza, hogy az ikerház adottságai olyanok, hogy itt nem lehet szomszédtól jobban elszigetelődni, tesója meg számára a lehető legjobb szomszéd. Nem várhatja el tesójától azt, hogy ne használják normálisan a kültereket.


Annyit tehet, hogy szól tesójának, hogy privát szférádra érzékeny vagy, ha látja rólad, hogy nem vagy tiptop, akkor csak köszönjön, de ne kezdjen beszélgetést veled.

(Bugyira meg vegyél kisnadrágot.)

2022. febr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
74%
Közös élet szabályai, midkét félnek alkalmazkodnia kéne.
2022. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek, hisz ők is hasonló egy ugyanilyet maguknak a saját oldalukra.

Az a baj hogy ha szólsz akkor hadonló reakciókat kaphatsz mint itt jó nèhány. Pedig neked van igazad és a tesóèknak is lehetne ennyi eszük.

Szerintem szólj a párodnak vagy amikor ott ülnek “nálatok” akkor kimész, leülsz és tök kedvesen azt mondod. Figyu Laci, arra gondoltam hogy ti is vehetnétek egy ilyen kiülőt mint a mienk, akciós most a praktikerben, és az olyan jó lenne, nektek is lenne nekünk is és most reggel nem ébredtünk volna fel rátok.

Sértődés lesz, de ha nincs ennyi eszük akkor szólni kell.

2022. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egész nyugodtan megmondhatod nekik, hogy reggelente felébresztenek azzal, hogy az ablakotok alatt beszélgetnek, szóval a reggeli kávét oldják meg máshol.

Ha van legalább 2 működő agysejtjük, akkor ők fogják kellemetlenül érezni magukat.

2022. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen érthető, hogy zavar, de sokat nem tudsz tenni. Ha végleg így tervezte a két tesó az életet, itt az odakerült nőnek sosem lehet véleménye. Párod tesója dönt, párodat nem zavarja, a másik fiú a domináns. Ti meg karbantartjátok, szépítgetitek a birtokot. Értem, hogy csak pár hónapja vagy ott, de a hosszú távú terveknél vedd figyelembe, hogy elég sokszor kell majd csendben maradnod, itt tulajdona világ életben csak a két tesónak lesz. Emiatt szava is.
2022. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!