Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 3 gyerekes...

Szerintetek egy 3 gyerekes család + kutya mennyi pénzt kell, hogy költsön csak étkezésre havonta?

Figyelt kérdés
A többi kiadást (illatszer, ruhák, kultúra, utazás, kocsi stb.) nem számítva? Szerintetek napi 10.000 forint nagyon kevés?

2022. febr. 10. 20:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
88%
#50 Majd mindjárt kitalálja, hogy igazából úgy értette, hogy "veszi" a kukoricát, hogy magának termeszti.Persze ez is 0Ft és nem is igényel sem időt, sem energiát.Mindezt főállású munka és család mellett, így egy évben csak 500Ft az élelmiszer egy 3 tagú családnak.😄
2022. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
94%
Nalunk havi 250 körül megy el kajara, 2szulo+20 eves lany. Szerintem ha ti 5en vagytok plusz egy kutya, akkor ez siman lehet 400akár, ami azt jelenti hogy napi 10k nem eleg.
2022. febr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
83%

Mi csak 4-en vagyunk, 2 örökké éhes kamasz fiú, és brutál kiadás a kaja.

Sok hús, mindennap zöldség, gyümölcs.

A csirkemellet húsdiszkontban vesszük, de így is jelentős kiadás.

Mindennek nézzük az árat, nincs kóla (csak mozizáskor), csipsz, csokika, nasika, csak ritkán.

De van benne tatárbifsztek, lazac, tonhal is.

Egyszerűen rohadt drága a minőségi kaja, amitől nem válik az ember zsírdisznóvá. :(

4 főre 200 ezer minimum.

2022. febr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom miért kellett lepontozni aki azt írta hogy 10 ezer amit kajára költenek. Aki azt írta hogy havi 250.000 Ft, az komolyan gondolja? Akkor ti megennétek a világot is. Tehát vegyünk 4 főt a 250 ezerre, 2 felnőtt és mondjuk 2 kamasz fiú. Ebben a havi 250-ben benne a sacc per kb azt feltételezem szeretik a tejet, legyen 20 liter a 260 Ft/liter áron, tejföl, felvágott, sajtkrém, túró, sajtok, vaj. Nem sorolom tovább, de 1 hónapra iszonyat pénzkidobás 250 ezret költeni csak kajára, mert ekkora mennyiségű étel nem fogy el, ha csak nem fél óránként esznek. És amit felbont az ember pl sajtkrém, az 1 nap múlva vizesedik és nem ehető számomra.
2022. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 A kérdező kommentje:
Szerintem nem sok a havi 250 ezer forint kajára. Az napi 8000 forint, 4 felnőtt embernek normális.
2022. febr. 22. 11:48
 56/61 anonim ***** válasza:
79%

Édes Istenem, #54, számold már ki, ha szerinted egy főre 10 ezer elég egy hónapban, az egy napra 323 ft!!!! Napi 5 étkezéssel, hogy a viharba????? HOGY???? 1 kicseszett kiló alma ITT SZABOLCSBAN 500 ft, van benne 5 db.

Esküszöm, jelentem a válaszod, mert PROVOKATÍV!!!! CSAK VESZEKEDNI AKAR

2022. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
93%

Meg hogy lenne elég 20 liter tej?? 2 kamaszgyereknek? Feltételezzük, hogy szeretik, na most az én kisétkű kamasz fiam megiszik fél liter kakaót reggelire, és este is lecsúszik fél liter mondjuk karamellás tejnek megcsinálva. Mi az apjával reggel tejeskávéval indítunk, az 2 dl. Tehát 30 nappal számolva: 30 liter csak a gyereknek, szülőknek 6 liter. Aztán ezen kívül tuti van heti egyszer vagy palacsinta, vagy tejbegríz/rizs, gyümölcsleves bármi olyan, amibe 2 liter tej elmegy hetente. Akkor ez már 44 liter tej! És ez csak a tej!


Nagyon-nagyon el vagy tévedve.

2022. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
90%

Nem azért kerül ilyen sokba, mert kidobáljuk, meg pocsékolunk.

Az étel nálam szent dolog, mert volt időszak amikor felváltva főtt tésztát, és üres pirítóst ettünk a férjemmel, mert csórók voltunk.

Én etetem a 2 örökké éhes kamaszom és a férjem. Plusz én aki pl. sportolok. Itthon kondizom. A két kamaszom is.

Sok húst eszünk, belefér a marha, lazac, tonhal is. Mindannyian igazán a hússal tudunk jóllakni.

Tejet nem iszunk, túrót sem, tejfölt is csak a férjem, mert nem bírjuk jól emészteni. A kész sajtkrém, nekem junk food és pénzkidobás. Sajt ami fogy rendesen. Abból sem a lapka.

Felvágottak csak magas hústartalmú sonkák illetve a zsírosabb Pick, gyulai.

Tészta durum, rizs basmati.

Nem flancolunk, nem is téma sehol - itt is csak ismeretlenül - hogy minőségi kajákat eszünk.

Minden nap főzök. A fiaim visznek kaját, mert a menza egy szemét és legalább drága is.

Persze ami jó minőség, abból jöhet a boltok saját márkás cucca.

Mindennap szedünk vitaminokat, edzés után proteint.

Mindennap zöldség, gyümölcs.

A nasikra, rágcsákra, cukros lötyikre viszont sajnáljuk a pénzt.

Nem iszunk (kis vörösbor a vacsora mellé néha), nem dohányzunk.

A megélhetés meg a minőségi kaja rohadt drága.

2022. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
90%
54, inkabb neked nem kene lepontozni azt aki tobbet kolt kajara mint te. persze lehet kenyeren es tésztán elni mindennap, ugy ki lehet jonni napi 5 ezer forintból is, de valakinek nem ez a stílusa.
2022. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
86%
Kb. 10 000/nap, tehát ez nem nagyon kevés, hanem pont jó.
2022. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!