Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 3 gyerekes...

Szerintetek egy 3 gyerekes család + kutya mennyi pénzt kell, hogy költsön csak étkezésre havonta?

Figyelt kérdés
A többi kiadást (illatszer, ruhák, kultúra, utazás, kocsi stb.) nem számítva? Szerintetek napi 10.000 forint nagyon kevés?

2022. febr. 10. 20:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
29%
10 a max.
2022. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem attól is függ mekkorák a gyerekek. Ismerősöm 3 közel azonos korú aktív sportoló kamaszfiát kb soha nem bírta jóllakatni. Ő mesélte, hogy egy nagy doboz gabonapehely egyetlen étkezés. Egy nagy kerek trappista sajt szintén egyetlen reggeli vagy vacsora. A suliba reggelente 15 szendvicset csomagolt úgy, hogy otthon is reggeliztek, aztán otthon ebédeltek.

Mi a tesóimmal soha nem voltunk ilyen feneketlen kutak, de ők tényleg brutális mennyiségű élelmiszert vásároltak mindig és semmi nem végezte a szemetesben. Ő azt mondta hogy 200ezret költenek havonta csak élelmiszerre, de ennek már 10 éve. Az mostani árakkal simán 300.

2022. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kevés a 10. Mi ketten vagyunk, nem is a legdrágább dolgokat veszem, de ha bemegyek vacsiért a boltba, simán otthagyok 7-8ezer Ft-ot. Nagyon felmentek az árak. És akkor még ebben nincs benne a reggeli, az ebéd, amit munkahelyre veszünk/viszünk mindketten. Ha olyat főzök, amiből marad, akkor ez részben le van tudva persze, de általánosításban szerintem kevés a napi 10.
2022. febr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon soknak hangzik, de teljesen reális 5 főre plusz egy kutyára napi 10ezer kajára.

Főleg akkor, ha a 3 gyerek már kamasz és mondjuk sportolnak is.Főleg, ha mindhárom gyerek kamasz fiú.Akkor az tulajdonképp evés szempontjából 4 aktív férfi és egy nő.Egy nagytestű kutya havi etetése meg simán kerül annyiba, mintha plusz egy fő ember élne a családdal.Persze csak akkor, ha rendesen etetik a kutyát és nem moslékon szenvedtetik, ahol a paradicsom levest összeöntik a mákos gubával "kutya kaja" címen.

2022. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy nagytestű kutya és minden nap rendes főtt ételt eszik. Naponta megeszik ő is 2000 forintot kb.
2022. febr. 11. 00:25
 16/61 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem sok az a 10 ezer.
2022. febr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
26%
És akkor csodálkoznak némelyek, hogy nem marad pénz a zsebükbe. 😂😂
2022. febr. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk három kamasz van, ráadásul sportolnak. Ha feltöltöm csurig a hűtőnket két nap múlva már alig van bármi benne. A füstölt árut termelőtől vesszük, ez havonta 30e, sajtra költünk havi 40e körül. Kenyeret saját magam sütök, mert ami ehető és napi bevásárlási táv lenne az megfizethetetlenül drága. Eszméletlen mennyiségű joghurt elfogy, az egyik fiam képes a 700 grammos epres jogobellát egy evésre betolni - mivel ez erősen luxus, havi 2x-nél nem vesszük gyakrabban. Összességében havi 250e körül költünk csak ételre, kutyánk nincs, csak egy rágcsálónk.
2022. febr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
69%

Ha mind az öten bőségesen bereggeliznek kaviárból, az ebéd friss tenger gyümölcsei, a vacsora valami egzotikus (pl. kenguru) hús, a havi 300.000 FT igencsak kevés.

.

A kérdés nem határozza meg az ételek alapanyagát, tehát nem zárható aki a válaszomban szereplők.

2022. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
96%
#18 ez fejenként 50 ezer havonta, szerintem akkor még olcsón is kijöttök, én egymagam 60-70 ezret költök havonta kajára, pedig 50 kg sem vagyok, nem zabálok egész nap. Persze én azért odafigyelek, hogy minőségi élelmiszereket vegyek, havonta párszor eszek lazacot, tenger gyümölcseit is, de egzotikus húsokat meg nagyon extra dolgokat nem. A mai árak mellett ennél olcsóbban szerintem csak szar alapanyagokkal lehet kijönni, nekem az egészségem megéri azt a plusz 10-20 ezret havonta. Szóval kérdező kutyával együtt egy napra szerintem reális lehet a 10 ezer forint, de nem mindegy, hogy ovis korú vagy kamasz gyerekeitek vannak.
2022. febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!