Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted is igaz, hogy?

Szerinted is igaz, hogy?

Figyelt kérdés

...akinek van diplomája, az nem áll le egy szakmunkással? Mármint nem házasodna vele, mert alacsonyabb rétegből jött?

(nem az én véleményem, ezt megkaptam régen másoktól)


2010. szept. 10. 20:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
én ismerek jópár diplomást akinek a felesége/férje szakmunkást végzett és nagyon jól elvannak
2010. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Ha hüly e akkor biztos. Meg ha idióta sznob.
2010. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Aki normális, ilyet nem csinál.
2010. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem diplomafüggő, hanem egyénfüggő. Aki szerelmes a diplomájába, az elképzelhető, hogy egy idő után "lenézi" a szakmunkásokat. Nekem pl. főiskola diplomám van, a férjem szakmunkásképzőbe járt, később leérettségizett, de sok témában tájékozottabb, és szélesebb látókörű mint én.
2010. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Bár amondó vagyok, hogy a végzettség nem minden, ismerek olyan párt, akit ez a dolog szedett szét. A nő élelmiszerboltban eladó, a férfi meg fogorvos... nem tudták összeegyeztetni a kettőt, bár az is igaz h a nőből az ész is hiányzott.


Tehát a véleményem: az számít ha egy pár összhangban van ész és kulturáltság terén. Az nem számít h van-e róla papírjuk.

2010. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%

Igen igaz... Én legalábbis nem állnék le. DE NEM AZÉRT MERT "ALACSONYABB" RÉTEG! Hanem mert a legtöbb szakmunkás bizony a bunkó, tanulatlan fajta aki mellett a nő nem mer elmenni az utcán mert beszól meg utána fütyül. Na persze vannak okosak is, de biztos velem van a baj hogy ilyenekkel meg nem találkoztam. Nekem pedig olyan emberre van szükségem aki okos, művelt, széleslátókörű, akire fel lehet nézni mert akár még okosabb is nálam sokkal. Milyen beszédtémája lenne egy ilyen párnak? Hiszen tök különböző légkörből jöttek! Aztán nem sok férfi tűri ha a nő keres többet és szerencsétlennek érzik magukat...

De ha valaki tud mutatni egy ilyen embert aki szakmunkás, és nem zavarja hogy kevesebbet keres, vagy többet is keres mint a nő és okos stb akkor ide nekem. :D

2010. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

20. 43-as vagyok. Ráadásul a férjem családja jóval iskolázottabb az én családomtól :)

Igaz, diplomám csak nekem van, de ez egyáltalán nem lényeges

2010. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs így. Nagyon szerettem volna valakit régen (diplomás ember volt), de azt a kritikát kaptam ismerősöktől, hogy akkor szépen kezdjek tovább tanulni, mert a diplomás okos ember, nem fog szóba állni velem, és biztos a szülei sem örülnének nekem. Végül nem lett köztünk semmi, de nem ezért, mivel még odáig sem jutottunk, hogy meg tudja milyen végzettségem van.
2010. szept. 10. 20:47
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Ismerek egy párt, a nő nyelvtanár, a férje pedig szakács. Akkora párost alkotnak..Színházrajongó mindkettő, a férfi odavan a festményekért, ezer meg kettő kiállítást megnézett már.Szóval ez a srác a maga kis szakmunkásbizonyítványával egy igazi főnyeremény.
2010. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Ez sok mindentől függ, de leginkább a választéktól. Városon inkább igaz. Falun nagyon gyakori, hogy egy tanítónő férje szakmunkás, de akár egy orvosnőé is. Egyik ismerősöm mentő-és háziorvos /nő/, a férje pedig otthon gondozza az állatokat, nincs is bejelentett állása. De a doktornő is trágyáz, kapál és takarmányt kever. Húsz éve házasok. Az sem ritka, hogy jogász végzettségű /főleg nő/ fizikai munkással házasodik. A rangkórság tehát falun nem annyira szokás, mint városon.
2010. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!