Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy a savlekötőt helyett lúgot kapott kismama még kárpótlást sem kap a kórháztól?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide raktam, ki de Egészség témában szinte alig válaszolnak..

Szerintem elég durva, hogy még pénzt sem kap, miután savlekötő lemarta a légcsövét. A kórház hibázott, egy életen át szemvedni fog a nő, és még fizetni sem fizetnek kárpótlást.


2010. szept. 10. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
93%

Felháborító, de a mai magyar egészségügy helyzete sem rózsás. Feküdtem több napig műtét miatt itthon is, és külföldön is.

Külföldön kedvesek, barátságosak, türelmesek az ápolók, (+egyéb személyzet) és sokan vannak. Megfizetik őket, van jó felszerelés, ott tudnak dolgozni! Gyorsan, hatékonyan.

Amikor meg itthon feküdtem bent, rosszul voltam az egész helytől.

EL tudjátok képzelni, milyen egy lepukkant, hiányos felszereltségű helyen dolgozni? Ahol eleve negatívan állnak hozzád? Nehéz.


A nőnek jár a kártérítés, de a kórházaknak is kéne rengeteg pénz, és nem hiányzik nekik a média általi lehúzás sem, így is alig működnek...

2010. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 A kérdező kommentje:

65%, 15.16


Hát ehogynem felháborító az is.6-7 hónapnál már közel a vége, egyre inkább várja az ember a kicsit, és akkor vége, elkezelnek. Hát én ebben az esetben is pereltem volna. Ha már másért nem, csak, hogy egy kicsit megkapják amit érdemelnek. Családomban sok a kórházi dolgozó, hát tudnék cifrákat mesélni... Mert sokszor a benn dolgozók közt is nagy az ellentét azon, hogy mi helyes és mi nem.



Abban viszont igaza van sok kommentelőnek, hogy a kórházi színvonal növelésével, és az itt dolgozók nagyobb megbecsülésével értem ezt emberileg, és anyagilag. Sokkal kevesebb lenne a műhibák száma. Minden esetre, ez akkor sem add felmentést annak aki ezt a hibát elkövette. Persze emberek vagyunk hibázunk. De akkor legalább egy kevés kis vigaszt adjanak. Én nem sokalom annak a kismamának a követeléseit.

2010. szept. 13. 19:35
 63/67 anonim ***** válasza:
92%
Arról meg annyit, hogy valaki írta, hogy maga is is összekeverné a "NaOH és NaHCO3" feliratú üvegcséket. Nos az egészségügyben nagyon ritkán használnak, kizárólag vegyjelet az üvegekre. Többnyire jó nagy betűkkel rá van írva érthetően, hogy mit rejt a palack. Éppen az ilyen dolgozók miatt, akik úgy dolgoznak a területükön, hogy szinte semmi ismeretük nincs. A napi rutin mellett, nem tudnának szinte semmi más szakmájukba vágó feladatot ellátni. Sajnos van ilyen is. Nem tudom, hogy itt erről van e szó, de nálunk bizony gyakori az így szakképzett ápoló.
2010. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
45%
Megkérdezném azoktól, akik keveslik az eü-s dolgozók fizetését, hogy ha a kedves nővérke ötször annyit keresne, akkor nem hibázott volna? Kétlem, mert akkor az azt jelentené, hogy kevés fizetésért nyugodtan hibázhat. Az pedig onnantól nem hiba, hanem tudatos cselekedet.
2010. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
100%

15:15-esnek:


Magasabb fizetéssel is hibázhatnak, de nem is a fizetés a fő "ok", hanem a sok túlóra.

Én a saját szememmel láttam olyan orvost, aki "nem hivatalosan" 36 órát dolgozott egyhuzamban: bement reggel 8-ra és ügyelettel együtt másnap 8-ig dolgozott. Majd "zsinórban" felvette 8-tól a következő műszakot és 16-kor ment haza. Gondolom, hogy nővéreknél is van hasonló.

Ez a veszélyes. Én sem örülnék ha olyanhoz kerülnék, aki már 30. órája dolgozik...

2010. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim válasza:
85%

Közeli barátja vagyok a Kismamásnak, minden fóromut el szoktam olvasni a témával kapcsolatban, de általában nem írok. Most viszont nem tudtam megállni.

A szülésznő, aki a lúgot odaadta Boglárkának, akkor érkezett, kb. 2,5 órával azelőtt. A váltás este 7kor volt, fél 10kor itatták meg vele. Tehát nem volt fáradt, nem túlórázott és a hálapénzeknek köszönhetően még alulfizetettnek sem nemveznék egy szülésznőt...

Az sem biztos, hogy az Ő hibája volt, mert az üvegen a megfelelő felirat volt. Csak abban az egy üvegben nem savlekötő volt, hanem tömény lúg.

Remélem senkit nem bántottam meg azzal, hogy mint személyesen is érintett beleszóltam a beszélgetésbe, de úgy éreztem tisztáznom kell ezeket a félreértéseket.


Akiknek pedig az a véleménye, hogy a kismama pénzsóvár, nekik csak azt tudom mondani, hogy akkor nem ingyen nyilatkozott volna, illetve az ügy nem ilyen későn derült volna ki.

Kártérítésre igenis jogosult, de leginkább az egészséges nyelőcsövére lenne jogosult, ez nem szülési komplikáció volt. Erre az ember nem számíthat. Vagy számítasz arra, ha bemész mert eltörött a lábad és szem nélkü jössz ki???


Nagyon sajnálom, hogy ebbe az ügybe is beleszólt a politika. Hiszen egyszerűen arról van szó, hogy egy kórházban , egy osztály nem megfelelően működött. Mert akárhogy is megtörtént. És egy család élete tönkrement.

2010. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál :) Ez egy nagyon hasznos hozzászólás volt :) Sajnálom őt. És teljesen igazad van.
2010. szept. 15. 21:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!