Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg felháborító vagy...

Ez tényleg felháborító vagy csak túldramatizálom?

Figyelt kérdés
A nagypapámról októberben kiderült h tüdőrákos (45 éve dohányzik) sosem szerettem igazán mert tönkre tette a nagymamám, anyukám és az én életemet is, folyton terrorizált minket, mindennap veszekedéssel telt, csapkodta a dolgokat, volt h kitépte a csapot a falból és satöbbi. Alkoholista és sosem volt meg bennem a tisztelet felé. Nagymamám olyan ember hogy nagyon spórolós, kicsi koromba még egy pudingot se vehettem boltba mert ő majd megfőzi otthon. Nagyon tisztelem őt mert anyukám lepasszolt neki és 4 éves korom óta ő nevel, mindent megtett értem és hogy nekem jó legyen, mindig az erején felül teljesített mindent. Most papámat is ugyanígy támogatja, néha túlságosan is, mert amit kiejt a száján már megy és megveszi pl ha zacskós leves kell neki (amit ugye ő is megtudna főzni itthon) már rohan és megveszi, ezzel nincs is baj, csakhogy papám egyáltalán nem hálás neki, nagyon sokszor veszekszik vele hogy hagyja már békén, majd akkor eszik amikor ő akar és stb. Ő nem is akar meggyógyulni egyáltalán. Nem értem akkor mama miért törődik ennyire vele, nem azt mondom hogy hagyja meghalni de a seggét is kinyalja viszont papám egyáltalán nem hálás emiatt. Sőt, néha nagyon is zokon veszi. Ez így normális szerintetek és csak számomra felháborító a dolog?
2011. márc. 19. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom templomban esküdtek a nagyszüleid, és a nagymamád vallásos, ahol azt fogadták meg, hogy egészségben, betegségben kitartanak egymás mellett.
2011. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ők egy másik generáció szülöttei, számukra a házasságban ez is benne van. Megesküdött, megtartja.

Csak mostanában divat minden apróság miatt kirakni a másikat, régen még komolyan vették a házassági esküt akkor is, ha épp a kellemetlen része jött. Gondolom, még mielőtt emgszülettél volna, sokáig boldogan éltek, és ez erőt ad a nagymamádnak.

2011. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Igen,teljesen normális dolog amit a nagyid csinál.

Beteg családtagnak az ember még a lelkét is kiteszi,csakhogy meggyógyuljon,mégha a beteg sokszor ellenkezik is.Ha esetleg a nagypapáddal a legrosszabb történe a nagymamád nem tudna az élete további részében elszámolni a lelkiismeretével,hogy nem tett meg mindent.

2011. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
A bűntudat is nagy úr, ha a nagypapád olyan állapotban van, hogy bármikor meghalhat. Kell az érzés, hogy mindent megtettünk, és nem hibáztathatjuk magunkat.
2011. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Lehet hogy lelkiismeret-furdalása a lenne ha nem tenne meg mindent érte. Azért elég sok évet együtt töltöttek, meg lehet hogy ő ilyen gondoskodó jellem.

én is voltam ilyen helyzetben, utáltam a mamám nagynénjét, meg igazából csak nagyon távoli rokonom volt ugye, mégis mikor beteg lett 2 évi ápoltam huszonévesen.

Tudom nagyon csúnyán hangzik, de csakis magamért tettem , tudtam hogy nem kapok egy köszönőmet sem érte,de legalább nem bánkódtam utána, hogy én is olyan szemét vagyok aki a családját semmibe veszi. (És a nyugdíja sem az enyém lett mielőtt azt hinnétek, hogy azért tettem)

2011. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazatok van, de ne értsétek félre nem a nagyim viselkedése zavar, mert ezért tisztelem őt és felnézek rá, hanem a papámé :-( Amióta beteg (de szerintem előtte sem) még egy köszönömöt se hallottam a szájából. Pedig szerintem ez lenne a minimum.
2011. márc. 19. 15:57
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát, nézd. Talán őket még úgy nevelték, hogy a házasság egy életre szól. Ami nagyapádat illeti. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a rák, minél előrehaladottabb stádiumba lép, csak felerősíti a negatív tulajdonságokat. Értem ezalatt, hogy muterom mindig azt mondta, élete legnagyobb hibája volt, hogy megszült engem, és engem is a nagyszüleim neveltek. Muterom mindenkinek elhordott engem mindennek. Most ő is végstádiumos rákos. Annyi szemétséget követett el ellenem, hogy az idők végezetéig sorolhatnám, és még akkor se érnék a végére. Én úgy készültem, hogy ha a halálos ágyán, az utolsó kívánsága az lenne, hogy bocsássak meg - a válaszom határozott NEM lenne. Egyetlen szót kimondani, hogy "sajnálom", vagy, hogy "bocsánat" még nem tudja helyrehozni az elcseszett életemet, ő meg forduljon fel sz*r lelkiismerettel. El se tudod képzelni, hogy meglepődtem, hogy most, hogy már a halálos ágyán stádiumban van, de esze ágában nincs bocsánatot kérni, ugyanúgy keveri a sz*rt. A lakását másra hagyja, engem kisemmizett, még egy porszemet se hagyott rám - de tőlem várna segítséget, mert nem tetszik neki az elfekvő, ahová dugták... Én viszont olyan lettem, amilyenné nevelt: szerinte kőszívű, szívtelen. Természetesen nem vagyok ilyen, de már nem tud hatni rám a lelkiterrorjával.

Nekem is vannak ismerőseim, akik szerint kötelességem lenne gondoskodni arról, aki lelkileg megnyomorított, ráadásul még ki is semmizett - lesz*rom őket. A lényeg, hogy vannak olyan emberek, főleg ilyen idősek, akiket még így neveltek, hogy mindent le kell nyelni. Ha a véleményemet kérdezed, egyáltalán nem normális. Bedugnám egy elfekvőbe, mert pont azt érdemli.

2011. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagymamid a hétköznapok csendes hőse!

a nagypapi lelkében nem tudhatod, most mi zajlik

valószínű nagy földcsuszamlások, rengések, áradások, villámlások - de benn, titkon.

de ugye nem tépi ki a csapot mostanában?


Ők egymást jobban értik - mint egy kívülálló. Hagyd őket.

2011. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Hát az elmondásod szerint a papád eddig sem mondott könnyen köszönetet, ez a helyzet pedig borzalmas lehet neki. Lehet hogy haragszik az egész világra......
2011. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem tépi ki a csapot mostanában :-) Amióta kiderült hogy beteg kevesebbet iszik, iszik most is de nem részeg minden este és kevesebbet balhézik is. Mamám tényleg egy hős, nagyon rossz lehet neki ha egy köszit sem kap soha. Tényleg nem tudom megérteni ezt, csak a véleményetekre voltam kíváncsi mint kívülállók :-) és köszi a válaszokat, írhattok még :-)
2011. márc. 19. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!