Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító a kérésem?

Felháborító a kérésem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, férjezett, családos.

Kiskoromban mindig figyeltem arra, hogy illően beszéljek az idősebbekkel, mikor már 10 éves voltam, akkor azokat, akik akkor voltak 20-25 évesek, felnőttként kezeltem, magáztam, és ha kérték, akkor tértem át tegeződésre.

Most azt veszem észre, hogy 5-6 éves tök idegen gyerekek simán letegeznek, pedig nem is tűnök fiatalabbnak a koromnál.

Körülbelül így : Na, figyu, nézzél ide, ez most mi? -és ilyenek.

Nem érzem magam csitrinek, korábban értem a koromnál, és ilyenkor szépen megkérem őket, hogy a gyerekem lehetne(ha még korábban szültem volna), úgyhogy magázzon, mert a többi munkatársamat mind magázzák a gyerekek(velük foglalkozunk, ez a szakmám), és nagyon bánt, mikor látom, mást felnőttként kezelnek, hozzám meg úgy jönnek, hogy tegeznek. Volt, hogy egyikük be is szólt, hogy miért magázna, hiszen én gyerek vagyok.

Nagy kérés ez szerintetek? Baj, hogy 20 év korkülönbséggel már szeretném, hogy magázzanak?


2011. febr. 26. 15:46
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
73%
Más kort élünk, mostmár szinte természetes, hogy tegeződnek a gyerekek 40-50 év alatt. Én se így gondolom, hogy annyira nyílvánvaló lenne, hogy tegezhet... De nem igen tudsz mit csinálni. Az anyjának és az apjának kéne megtanítania a gyerekét erre, nem pedig neked...
2011. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
50%
Nem felháborító, de elég furcsának tartom, ha 40 éves lennél akkor oké, de 25 évesen nem tudom miért kellene magázniuk idegen gyerekeknek. Mert mondjuk a saját gyerekeid (már akikkel foglalkozol), ők oké hogy magáznak, de idegenek? Persze te dolgod, ha ezt szeretnéd kérd meg őket, de azért ne várd el senkitől, hogy elsőre lemagázzon.
2011. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

A sajátom nem magáz.

Ezek idegen gyerekek, a tanáruk vagyok, foglalkoztató tanár.

Nekem csak az fura, hogy az én időmben a tanárokat még magázták, akkor is, ha nem épp fő tantárgyat oktatott.

2011. febr. 26. 15:52
 4/58 anonim ***** válasza:
89%
a gyerekek nagy része nem tud rendesen magázni. tud tegezni, meg tud 'csókolom, hogy tetszik lenni'zni. azt jobban szeretnéd? egyébként meg valószínűleg ők otthon mindenkit teheznek, akár olyan rokonokat, ismerősöket is, akik idősebbek nálad, ezért normális számukra a tegezés, mint beszédforma.
2011. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
56%
előző vagyok, azt még hozzátenném, hogy mi általánosban minden tanárt tegeztünk, csak gimiben kellett átszokni a magázásra.
2011. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
77%

Én azon lennék kiakadva,ha magáznának... Bár még csak 23 éves vagyok,de nekem rosszul esik,ha mondjuk a lépcsőházban találkozom egy anyukával meg a gyerekével,és anyuka mondja a gyereknek,hogy: Köszönj szépen a néninek,hogy csókolom! Na ettől a hideg ráz.De ha zavar,ha Téged tegeznek,és néninek érzed magad,akkor rajta,mondd nekik,hogy magázzanak.

Nem vagyunk egyformák,szerencsére.

2011. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Szerencsére :)
2011. febr. 26. 15:56
 8/58 anonim ***** válasza:
84%
Nevelés kérdése, engem arra tanítottak, aki idősebb nálam, mármint felnőtt azt magázni kell, ha felajánlja tegezhet. Én megértelek, főleg ha tanítasz valakit, az az alap, hogy magáz, az iskolában is hiába fiatal a tanár, nem tegezzük le. Sőt egyetemen, gyakran csak pár év korkülönbség van tanár és diákja között, akkor is nagy illetlenség rögtön letegezni, aki ezt akarja majd felajánlja. Jó lenne ha az iskolába illemtant is tanítanának, mert manapság már sajnos a szülők nem nevelik ilyesmire a gyereküket.
2011. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
74%

Üdv!

5-6 éves koromban, már amennyire emlékszem rá, nekem a magázás egy külön nyelv volt, amit én nem tudtam beszélni. 10 évesen pedig egyszerűen nem láttam a különbséget és a lényeget, hogy miért is magázzák egymást az emberek, mert úgy gondoltam, semmi értelme (azért magáztam azokat, akiket kellett). Most 15 évesen egy 20-30 évest én is letegezek. Lehet, hogy bunkó vagyok, de nekem ez sokkal természetesebb, és úgy vettem észre, hogy az ilyenkorú felnőtteknek is kényelmesebb. Persze hja valaki megkér, hogy inkább magázzam akkor elnézést kérek és átállok arra a formára. Szerintem 5-6 évesek számára természetes, hogy tegezik. Ez a "mai világ" átka. Bár tényleg nem értem, hogy miért kéri hogy magázzák, amikor a legtöbb felnőtt tegezést kér. Össze vannak zavarodva.

Egyébként a "gyerekem lehetnél, ha hamarabb szültem volna" a legjobb módja annak, hogy a gyerekek bizalmát elveszítse. De a kérésében nincsen semmi felháborító.


15/l

2011. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
86%
Hát én 54 éves vagyok, és bizony elég rosszul esett amikor a tizenévesek elkezdtek magázni:( Egyből öregnek éreztem magam. Én is dolgoztam 27 évesen tizenéves szakmunkás fiúkkal együtt, és természetesnek vettem hogy tegeznek, pedig ez nem ma volt. Nekem kicsit furcsának tűnik, hogy 25 évesen elvárod, hogy magázzanak.
2011. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!