Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító a kérésem?

Felháborító a kérésem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, férjezett, családos.

Kiskoromban mindig figyeltem arra, hogy illően beszéljek az idősebbekkel, mikor már 10 éves voltam, akkor azokat, akik akkor voltak 20-25 évesek, felnőttként kezeltem, magáztam, és ha kérték, akkor tértem át tegeződésre.

Most azt veszem észre, hogy 5-6 éves tök idegen gyerekek simán letegeznek, pedig nem is tűnök fiatalabbnak a koromnál.

Körülbelül így : Na, figyu, nézzél ide, ez most mi? -és ilyenek.

Nem érzem magam csitrinek, korábban értem a koromnál, és ilyenkor szépen megkérem őket, hogy a gyerekem lehetne(ha még korábban szültem volna), úgyhogy magázzon, mert a többi munkatársamat mind magázzák a gyerekek(velük foglalkozunk, ez a szakmám), és nagyon bánt, mikor látom, mást felnőttként kezelnek, hozzám meg úgy jönnek, hogy tegeznek. Volt, hogy egyikük be is szólt, hogy miért magázna, hiszen én gyerek vagyok.

Nagy kérés ez szerintetek? Baj, hogy 20 év korkülönbséggel már szeretném, hogy magázzanak?


2011. febr. 26. 15:46
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként én sem szívesen barátkoznék olyan emberrel, aki azt mondja a fiamnak, hogy magázza. Ha tanítja oké, na de ha egy játszótéren találkoznának..kikérheti magának, de onnantól nemhogy én nem fogom magázni, még az ismeretlennek járó tiszteletet sem adom meg, az én szememben ez sima "faszarágiság". Barátságtalan, hideg, savanyú jellemű ember az ilyen, aki ezen fennakad.
2011. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

A tanárság és a magánélet külön dolog.

Nem vagyok savanyú, szeretem a gyerekeket, csak valahol meg kell húznom egy vonalat.

A rokon-gyerekek engem is tegeznek, de olyan idősen én magáztam az idegen felnőtteket.

2011. febr. 26. 21:08
 43/58 anonim ***** válasza:
59%
Az emberek nem egyformák és ettől az a gyerek nem lesz sem tiszteletlen, sem rosszabb, simán csak barátságosan közeledik azzal, hogy tegez, én mindig mondom, hogy tegezzenek, ha maguktól nem teszik.
2011. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
71%

Én 23 éves vagyok és tanítónéninek tanulok, de engem kirázna a hideg, ha a gyerekek magáznának.

Alsós, pici gyerekektől ezt szerintem nem is lehet elvárni.

Nem értem, miért zavar ez téged.

A tisztelet nem azon múlik, hogy valaki tegez, vagy magáz.

L/23

2011. febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó! A gyakorlő iskolában, ahol tanítási gyakorlatot végzel, tegezik a tanítókat és tanárokat a gyerekek?
2011. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
65%
A baj itt a liberalizmus helytelen értelmezése. Igen,a legkisebbeknek is kell illemet tanulniuk,rá kell őket vezetni arra,hogy mi a helyes.5 éves korban már kb érett erre a gyerek,és szépen de egyértelmű szabályok mellett kell őket a helyes irányba terelgetni.Többek között ezért íratjuk őket iskolába,óvodába.Egyszerű példa: A gyerek születésétől kezdve bekakil,neki ez a természetes.No,de előbb-utóbb rá kell szoktatni arra a társadalmilag régóta elfogadott normára,hogy ezt másképpen illik csinálni.És senki nem mondja nekik 5 éves korban,hogy ha neked így esik jól,csináld nyugodtan,majd veszünk pelenkát. Hát nem a társadalom illeszkedik a még meg nem nevelt gyermekekhez,hanem fordítva!!
2011. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem neked csak annyi a bajod,hogy szemtelenek veled a gyerekek ilyen olyan okokból,és égő a kollégáid előtt,hogy még 5 éves gyerekek tiszteletét sem bírod kivivni.Ha már az nem megy,akkor legalább a látszat meglegyen-bár a magázás közel sem egyenlő a tisztelettel,de hidd azt ha szeretnéd.

Te mindig ilyen vaskalapos vagy egyébként? Szexuális életed milyen?

nem kell azért annyira vén bölcsnek tartani magad 25 évesen szerintem.

2011. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
70%

00:43-as vagyok.

Igen, megesik, hogy tegezik a tanítókat a gyerekek.

Voltam külsős iskolában is féléves gyakorlaton (megfigyelésen), ahol a gyerekek szintén tegezték a tanítónénit, viszont olyan szeretetet és közvetlen kapcsolatot pedagógus és tanítványok között, még életemben nem láttam.

Emellett a tanítónéni a fél éves megfigyelés alatt egyetlen egyszer sem (!!!) emelte fel a hangját, vagy kellett fegyelmeznie a gyerekeket, akik így is úgy dolgoztam, mint a kis angyalok.

Szóval mint írtam az előbb is, a tisztelet nem a formai dolgokon múlik.

L/23

2011. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem a külsős iskolát kérdeztem. A főiskola gyakorló általános iskoláját.
2011. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam vaskalaposnak, a szexualitás pedig nem tudom, hogy kerül ide, a magázás témakörhöz. Amúgy köszönöm kérdésed, az életemmel semmi gond, teljesen kiegyensúlyozott minden téren.

A gyerekek nem szemtelenek(kivéve pár extrém esetet) aranyosak, csak az a rossz, ha közös óra van, több tanárral, és a kollégát, aki alig 5 évvel idősebb, magázzák, aztán felém fordul, és úgy kezd beszélni, mintha játszópajtások lennénk.

Másrészt szeretnek a gyerekek, én is szeretem őket de a magázás nekem fontos, itt húztam meg a vonalat, mert valahol meg kell húznom, a tanár-diák szempontot nézve.

Kérem, aki csak kötekedni akar, ne tegye, tényleg nem ezért tettem fel a kérdést.

Köszönöm.

2011. febr. 27. 14:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!