Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító a kérésem?

Felháborító a kérésem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, férjezett, családos.

Kiskoromban mindig figyeltem arra, hogy illően beszéljek az idősebbekkel, mikor már 10 éves voltam, akkor azokat, akik akkor voltak 20-25 évesek, felnőttként kezeltem, magáztam, és ha kérték, akkor tértem át tegeződésre.

Most azt veszem észre, hogy 5-6 éves tök idegen gyerekek simán letegeznek, pedig nem is tűnök fiatalabbnak a koromnál.

Körülbelül így : Na, figyu, nézzél ide, ez most mi? -és ilyenek.

Nem érzem magam csitrinek, korábban értem a koromnál, és ilyenkor szépen megkérem őket, hogy a gyerekem lehetne(ha még korábban szültem volna), úgyhogy magázzon, mert a többi munkatársamat mind magázzák a gyerekek(velük foglalkozunk, ez a szakmám), és nagyon bánt, mikor látom, mást felnőttként kezelnek, hozzám meg úgy jönnek, hogy tegeznek. Volt, hogy egyikük be is szólt, hogy miért magázna, hiszen én gyerek vagyok.

Nagy kérés ez szerintetek? Baj, hogy 20 év korkülönbséggel már szeretném, hogy magázzanak?


2011. febr. 26. 15:46
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
55%
18 éves vagyok, a barátom 19. Nem mondanám gyereknek sem magamat, nem Őt, de ezek szerint hozzád képest mégis csak gyerekek vagyunk. Neki elég rossz volt a neveltetése, nagyon sok mindent a szülői házon kívül tanult meg, azt utánozta, amit látott más gyerekektől. A "Jó napot kívánok" köszönés még mindig nem áll a nyelvére, egyszerűbb neki ha "Csókolom"-ot mond. Ez nem az hibája, a szüleié, de ő küzd ellene, szép lassan tudom, hogy megfogja tanulni. Ha bemegyünk egy boltba, és a pultos lány vagy fiú körülbelül 25 éves, Ő akkor is "Csókolom"-mal köszön, és én látom a pultos arcán az elkeseredett, erőltetett mosolyt, hogy milyen öregnek nézi. Ilyenkor szólok, hogy ne köszönj már így, hiszen annyi idős mint Te, és szinte hallani lehet, ahogy a pultos szívéről a hatalmas kő beesik a pult alá. Mostantól azt hiszem így gyerekként, én is így köszönök majd, a felnőtt pultosnak.
2011. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
84%

Tanár-diák kapcsolatban a magázódás az elfogadott forma. A szülőknek, mire a gyerek iskolás lesz, illik megtanítania gyermeküket a magázódásra.

Ha már a szülőt sem nevelték, természetesen nem tudja megtanítani a gyerekét sem.

Kérdező, amit te írsz, evidens, még egyetlen iskolában sem tegeződtek a gyerekek és a tanárok, ahol eddig jártam.

2011. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
32%
Még soha,egyetlen egy tanár,akit ismertem,sem csinált presztízs kérdést abból,ha letegezte egy 5 éves. Sőt nálunk az általános iskolában az igazgató kifejezetten rajongott a kis elsősökért és azok is érte. Tegezték a közel 50 éves embert és elmesélték neki,hogy finom volt az ebéd a menzán.
2011. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
88%

Ha tanár vagy, kijár neked a magázás. De mivel tanár (tanító?) vagy, ezért tudnod kellene, hogy az alsósoknak különösen nehéz a magázódás, hiszen, mint valaki írta itt korábban, nekik ez még egy külön nyelv. Ragaszkodj hozzá, hogy próbálkozzanak, de ne legyél felháborodva, ha nem megy! Természetesen ne köszönjenek sziát, de te is segíthetsz finoman, hogyan ragozzanak.

Egy kollega

2011. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

Természetesen egyiket sem ettem meg, mikor eltévesztették, hiszen nem várhatok rögtön csodát, csak mikor már tényleg látni, hogy tud, csak szemtelen, akkor szomorodok el. Mikor más kollégát simán magáz, csak engem nem.

Viszont köszönöm a tanácsot.

2011. febr. 26. 18:52
 36/58 anonim ***** válasza:
35%
Tanárnak vagy olyan fiatal, hogy valahogy megkülönböztessenek a többi tanártól.
2011. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy az a tapasztalatom, hogy a napközis tanárt vagy tanítónénit szokták a leginkább pimaszul hülyére venni, utána technika- majd a rajztanárt, az énektanárt....
2011. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
40%

Ó, az énektanárról jut eszembe a sztori! Illetve a sztori lényege, miszerint mennyire tiszteletteljes tud lenni a magázás. A következőt kapta meg az egyik általános iskolai osztálytársamtól annak idején: "De g*ci tetszik lenni!"

Nos, nem tegezte, az biztos!

2011. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
59%
Jajj, dehogy várom el, hogy magázzanak! Annál jobban érzem magam,ha tegeznek. Magázni azt szokták, akivel alárendeltségi viszonyt építenek ki, hát én senki felett nem állok. Én is csak az időseket magázom.
2011. febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
33%

Tanárként örülnöd kellene, hogy tegeznek, ezzel is kifejezve hogy szimpatikus vagy nekik.

Savanyú ember lehetsz...

2011. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!