Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító a kérésem?

Felháborító a kérésem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, férjezett, családos.

Kiskoromban mindig figyeltem arra, hogy illően beszéljek az idősebbekkel, mikor már 10 éves voltam, akkor azokat, akik akkor voltak 20-25 évesek, felnőttként kezeltem, magáztam, és ha kérték, akkor tértem át tegeződésre.

Most azt veszem észre, hogy 5-6 éves tök idegen gyerekek simán letegeznek, pedig nem is tűnök fiatalabbnak a koromnál.

Körülbelül így : Na, figyu, nézzél ide, ez most mi? -és ilyenek.

Nem érzem magam csitrinek, korábban értem a koromnál, és ilyenkor szépen megkérem őket, hogy a gyerekem lehetne(ha még korábban szültem volna), úgyhogy magázzon, mert a többi munkatársamat mind magázzák a gyerekek(velük foglalkozunk, ez a szakmám), és nagyon bánt, mikor látom, mást felnőttként kezelnek, hozzám meg úgy jönnek, hogy tegeznek. Volt, hogy egyikük be is szólt, hogy miért magázna, hiszen én gyerek vagyok.

Nagy kérés ez szerintetek? Baj, hogy 20 év korkülönbséggel már szeretném, hogy magázzanak?


2011. febr. 26. 15:46
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, engem rosszul érint, ha egy gyerek magáz. Ne magázzon, tegezzen, nem vagyok 150 éves, sem fél lábbal a sírba, úgyhogy tegezzen csak. Inkább leszek a haverja mint hogy valami karót nyelt öreglánynak higgyen.... Oo

29/N

2011. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

Szerencsére volt pozitív élményem is, mert volt, hogy egy tini- 14 lehetett, magázni kezdett, illedelmesen. Mivel tényleg udvarias volt, és nem is kisiskolás, neki rögtön mondtam, hogy tegezzen csak.

Nem a nénizésen van a hangsúly, hanem a tiszteleten. Nálunk ha valaki anno tegezte volna a tanárt, megfagyott volna a levegő, az biztos... Egyszer megtörtént, a tanár felkiáltott- Ő, egy kolléga, szerbusz, nem is tudtam, hogy egykorúak vagyunk. Na, a gyerek mindjárt tudta, hol a hiba.

Ma sajna azt veszem észre, ezzel már nem érnék el semmit.

2011. febr. 26. 16:00
 13/58 anonim ***** válasza:
82%
Ezt az első tanítási napon le kellett volna tisztáznod a gyerekekkel, hogy nincs tegezés! Akkor tudták volna mihez tartani magukat! Most már csak fenyítés ellenében tegezhetnek le. Közöld ezt velük.
2011. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
44%
Illetlenség idősebbet tegezni,még akkor is ha már felnőttek. Sőt 25 éve felül még a velünk egykorúakat is. Ma ezzel sokan nem törődnek,így a gyerekek sem tanulnak illemet. Teljesen jogos a kérésed. Szólj rájuk,és követeld meg,hogy magázzanak.
2011. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
68%

Általános suliban mi is tegeztük a tanárokat, persze tudtuk, hogy melyik tanárt kell magázni, mert ő külön szólt.


De amúgy én is hidegfrászt kapok, mikor az anyuka a gyereknek mondja, hogy néni :) persze nem szólok neki, egyenlőre még furcsa nekem, de egyetértek veled, ha majd 30 körül leszek, én is elvárom h tegezzenek.... most annyira nem :)


21/L

2011. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindig más diákjaim vannak, sok iskolából, váltakozva.

Erre nem is gondoltam, hogy egy 5-6 évesnek a magázás nehéz, tényleg nem jutott eszembe, nálunk 3-4 éves gyerekek a családban magázzak az óvónénit, és a messzibb rokonokat, a közelieket tegezik.

2011. febr. 26. 16:03
 17/58 anonim ***** válasza:
95%
Megjegyzem a magázás még közel sem egyenlő a tisztelettel. Lehet tegezve is tisztelni valakit, és magázva is lehet mondjuk anyázni...
2011. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
75%

5-6 évesen még ovis voltam, és határozottan emlékszem, hogy tegeződtem az óvónénikkel. Általánosban szoktunk át. Addig ment a "Szia Zsuzsa néni!"

23/L

2011. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
60%

Nem felháborító,de furcsa...szerintem az 5-6 éves gyerekek még nincsenek 100%-ig tisztában a tegezés/magázás fogalmával,használatával.Én 38 éves,2 gyerekes anyuka vagyok,de egyáltalán nem döbbenek/döbbentem meg,hogy tegeznek a gyerekek(a kisebb 3 éves,én nem 25 leszek,amikor óvodás lesz,de nem fogok fennakadni ezen).Különben a nagyobbik fiaméknál az iskolában az alsó tagozatban a 3.év végéig tegezhették a tanárokat...

A barátnőm

2011. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
44%
Kéne egy kis rend a fejekben.A magyar nyelvben a magázás tiszteletet és távolságtartást, a tegezés bizalmaskodást és egyenrangúságot fejez ki.Azt gondolom,bármennyi idős egy nevelő,nem egyenrangú a rá bízott gyerekkel,és én csak szívből sajnálni tudom azokat,akik a tegezés ilyen formáját "bizalom"ként értékelik. Mert a bizalom és a bizalmasokás két külön dolog,mint ahogy a szabadság és a szabadosság is.Alapvető,hogy a gyerek magázza a felnőtteket,csak abban az esetben nem,ha ezt a felnőtt számára megengedte.De egy példa:Egy pedagógus,felsőoktatásban,magázza a tanítványait,de van egy személyes,vele közelebbi ismerős diákja is. Természetes,hogy NEM fogja ebben a szituációban tegezni,úgy,ahogy a diák sem őt.A kapun kívül,igen,lehet.De,mivel mondtam,hogy a tegezés egyenrangúságot is kifejező megszólításmód,nagyon helytelen lenne a többi diákkal szemben is.A kérdezőnek kiváló a megítélése ebben a dologban,nem konzervatív,hanem következetes.
2011. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!