Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító a kérésem?

Felháborító a kérésem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, férjezett, családos.

Kiskoromban mindig figyeltem arra, hogy illően beszéljek az idősebbekkel, mikor már 10 éves voltam, akkor azokat, akik akkor voltak 20-25 évesek, felnőttként kezeltem, magáztam, és ha kérték, akkor tértem át tegeződésre.

Most azt veszem észre, hogy 5-6 éves tök idegen gyerekek simán letegeznek, pedig nem is tűnök fiatalabbnak a koromnál.

Körülbelül így : Na, figyu, nézzél ide, ez most mi? -és ilyenek.

Nem érzem magam csitrinek, korábban értem a koromnál, és ilyenkor szépen megkérem őket, hogy a gyerekem lehetne(ha még korábban szültem volna), úgyhogy magázzon, mert a többi munkatársamat mind magázzák a gyerekek(velük foglalkozunk, ez a szakmám), és nagyon bánt, mikor látom, mást felnőttként kezelnek, hozzám meg úgy jönnek, hogy tegeznek. Volt, hogy egyikük be is szólt, hogy miért magázna, hiszen én gyerek vagyok.

Nagy kérés ez szerintetek? Baj, hogy 20 év korkülönbséggel már szeretném, hogy magázzanak?


2011. febr. 26. 15:46
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
54%

14:20

Igen, az első mondatom a gyakorló iskolára vonatkozott.

De leírom még egyszer: igen, megesik, hogy a gyerekek tegezik a tanítónénit.

L/23

2011. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
77%
Köszönöm. Hol van ez a gyakorló iskola?
2011. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
56%

Tegnap 16:52-es vagyok


Még vmi eszembe jutott.

Az édesanyám az ő testvéreivel az én drága imádott Nagypapámat élete végéig csak magázták, nekik ez volt a megtanult, megszokott, berögzült kezelési forma, én pedig ugyanőt már tegezhettem, akárcsak a többi unoka. Nekik az volt a köszönés forma, hogy...

"-- (Kezi)Csókolom Édesapám!"

Sőt! Még egyik egykori koleszostársam is amikor az anyjával beszélt telefonon, ő is magázta és hasonlóképpen köszöntötte őt, pedig ez 2002-04--ben történt(!), a srác pedig akkoriban töltötte be a 18-at. :-o


Mondom, nem baj, ha elvárod, csak ezt a kapcsolataid ELEJÉN fixáld le mindenkivel. Ha pedig a gyerek szemtelenkedik, vagy problémázik, normálisan beszélj vele először, beszélgessetek. Ha ezek után sem hajlandó változtatni a hozzáállásán, beszélj vele ismét, de ezúttal már jelezheted neki, hogy normálisan kéred őt utoljára az együttműködésre, nem szeretnéd, ha emiatt a kapcsolatotok megromlana, pl. diákod esetén azzal, hogy mjuk úgy érzed, ezt a dolgot legközelebb már az igazgató(nő) jelenléte előtt kéne tisztázzátok, esetleg órai magatartás 1-essel kéne kicsit észheztérítened vagy szaktanárival (ha ezzel hatni tudsz rá). Feltételezzük, ő is hasonlóképpen tenne, ha TE lennél vele tiszteletlen.


De még ott vannak segítségül a kollégáid is, az ő segítségüket is kér7ed.


F29

2011. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
34%

Azt írod az utolsó kommentedben:"Kérem, aki csak kötekedni akar, ne tegye, tényleg nem ezért tettem fel a kérdést."

Szerintem nem kötekedett veled senki,egész egyszerűen más a véleményük,mint Neked.Ráadásul a fő kérdésed így szól:"Felháborító a kérésem?"Minden bizonnyal van akit felháborít.Ebben a formában a kérdésed kicsit provokatív.

2011. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:

Akinek más a véleménye, elfogadom, hisz mindenkinek más a véleménye, ez természetes.

Az a mondatom, ami a kötekedésről szólt, azoknak írtam, akik a szexuális életet keverték a témába, és felsőbbrendűnek hisznek. Igen, ez is vélemény, tudom, csak már kicsit a sértés határán van.

Akinek más véleménye volt, mint az enyém, de nem becsmérelt semmivel, azoknak köszönöm a választ, hiszen a véleményükre voltam kíváncsi, azt is tették.

A kérésem azoknak szólt, akik tényleg a témán kívül szóltak, nem épp szépen.

Lényegtelen. A hozzászólásokat, jó tanácsokat köszönöm, mindenképp hasznomra lesznek.

2011. febr. 27. 19:09
 56/58 anonim ***** válasza:
54%

17:59

ELTE gyakorló.

2011. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
46%

Én kevertem a szexuális életed a témába,azért mert azok szoktak ilyen besavanyodottak,koravének lenni 25 évesen akik.. képzeld hozzá a többit:)

Egyáltalán nem kötekedés képpen írtam. Csak szerintem hülyeségen akadsz fent. Miért,mégis hogy nézzenek rád mint egy matuzsálemre?

2011. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 A kérdező kommentje:

Lehet, tényleg fiatalnak látnak a többi tanár között, nem tehetek róla, ilyen nevelés kaptam, mindig komolynak kellett lennem, és ez megmaradt, idősebb a lelkem, mint a korom.

Mostantól megpróbálok majd lazítani, hátha az kell :)

2011. febr. 28. 20:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!