Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy a savlekötőt helyett lúgot kapott kismama még kárpótlást sem kap a kórháztól?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide raktam, ki de Egészség témában szinte alig válaszolnak..

Szerintem elég durva, hogy még pénzt sem kap, miután savlekötő lemarta a légcsövét. A kórház hibázott, egy életen át szemvedni fog a nő, és még fizetni sem fizetnek kárpótlást.


2010. szept. 10. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:

Roxanaaa, maradjunk a realitás talaján, és ne gyerekeskedjünk. Nyilván ha velem ittatak volna lugot, én is azt kívánám, bárcsak az is átérezné a fájdalmat aki tette ezt velem. Viszont soha nem tenném ezt mással, mert ettől is különb lennék. A pénz meg jogosan járna neki, sokan felsorolták miért (gyógyszerek,megélhetés kiegészítése...)

Hamurápi törvények már rég nem élnek (szemet szemért..) Éljünk a mában, és a 21. század adott lehetőségeit firtassuk.

2010. szept. 10. 20:56
 42/67 anonim ***** válasza:
100%

Én általában utálom a Híradóban meg egyéb helyeken pénzért kuncsorgó embereket (pl. a tűzijáték kártérítés. B+, senki nem mondta, hogy ott kell állni és bambulni tátott szájjal).

De szerintem ez a nő megérdemli a pénzt. Tudom, hogy nem fogja kárpótolni, mert erősen úgy érzem, hogy ha választhatna a pénz és az egészséges nyelőcső közt, akkor az utóbbit választaná. De a kórház gondatlansága miatt most extra igényei vannak. A kórháznak vállalnia kell a dolgozói tetteiért a felelősséget.

Ebben ráadásul az a legszomorúbb, hogy a kórházban a legkiszolgáltatottabb az ember, és ott bízza rá az életét másokra. És akkor már azon is aggódni kell, hogy nehogy valami idióta vadbarom lúgot ittasson veled...

2010. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Szegény nő soha többé nem lesz teljes ember, nem tudja egyedül ellátni a gyereket, és anyagilag tönkre megy.

Elképesztő mit meg lehet tenni egy ártatlan emberrel.

2010. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű, hogy más hibája, figyelmetlensége miatt egy élet megy tönkre. Ha kismama, akkor pedig kettő. Ha az egészségét nem is lehet visszaadni, de a pénz ebben az esetben igen is segítség. Egy csomó olyan speciális helyzetre, eshetőségre kell felkészülnie, amit nem lehet kevés pénzből kigazdálkodni. Sajnos a saját környezetemben is látom, hogy ott, ahol tartós egészségügyi probléma áll fenn létkérdés a pénz. Az eszközök, gyógyszerek ára csillagászati. A helyzetből adódó munkaerőpiaci következmények pedig elkerülhetetlenek, hiszen egy megváltozott munkaképességű ember ritka esetben kap olyan állást, mint egy egészséges, és ritkán is keres annyit. Tehát mondhatjuk, hogy a pénz nem boldogít, vagy nem hozza vissza az egészséget, viszont javít az életminőségén, pláne, hogy a betegsége egy másik ember figyelmetlenségéből adódott. Ez pedig sokat számít, ha egy embertől már ellopták az egészségét.
2010. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
85%
Én nem tudom elképzelni sem,hogyan kerülhetett abba a pohárba savlekötő helyett lúg???Meg azt sem értem,hová figyelt az,aki beleöntötte,meg aki megitatta a kismamával?Elképesztő,hogy mekkora felfordulás ,nemtörődömség lehet egy olyan kórházban,ahol ilyesmi megtörténik!
2010. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 A kérdező kommentje:
Úgy tudom MÁV kórházban történt az esett. (+ én is ott szülök decemberben, hát képzelhetitek, hogy elkerekedett a szemem mikor előszőr hallotam...)
2010. szept. 11. 11:22
 47/67 anonim ***** válasza:
100%

A kórház elismerte a felelősségét,kártérítést is hajlandó fizetni,csak még az összegen vacilál...A pénz nem változtat az állapotán,de kényelmessé teheti megrokkant életét....

A kismamát iszonyatosan sajnálom,értelmetlenül ment tönkre egy pillanat alatt egy család élete....

Azt meg könnyű mondani,hogy az ilyet ki kell rúgni,meg szintén lúgot kell itatni vele...

Én biztos vagyok benne,hogy aki azt a koncentrációt a pohárba töltötte,vagy hiányosan volt tájékoztatva,vagy egyáltalán nem.Az is lehet,hogy a gyógyszerraktárban hibásan hígították,az is lehet,hogy új készítmény volt nagyobb koncentráció,és "elfelejtettek" szólni annak aki beadta,hogy ezt hígítani kell.

Az egészségügyben a munka csapatmunka,a dolgozók rábízzák magukat a másikra,mégis az járja meg aki a dolog végén van...

Minden munkakörben követnek el emberek hibákat,egy varrónő elszabhat,egy boltos elárazhat,egy gyári munkás selejtet gyárthat minden kijavítható,és el lehet intézni egy ejnye-bejnyével.Egy EÜ dolgozónál viszont úgy hívják a hibát,hogy foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés....

Én az EÜ dolgozót,és a kismamát is szörnyen sajnálom,egyik helyében sem lennék...


És azért mert belülről ismerem a rendszer hátrányait le lehet pontozni.

2010. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a Honvéd kórhában volt.
2010. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 A kérdező kommentje:
Honvédban? Én MÁV-ra emlékszem, de lehet rosszul :)
2010. szept. 11. 12:51
 50/67 A kérdező kommentje:

"A korábban MÁV-kórházként ismert intézmény illetékesei szóban elismerték a hibát, belső vizsgálat is indult, de végül arra jutottak, hogy megmagyarázhatatlan ami történt, nem tudták kideríteni, miként került maró folyadék a savlekötős üvegbe, majd onnan a kismama poharába."

De ugye a Honvéd és a MÁV is mostmár Állami Egészségügyi Központként szerepel. Hirtelen én is elbizonytalanodtam :)

2010. szept. 11. 12:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!