Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy a savlekötőt helyett lúgot kapott kismama még kárpótlást sem kap a kórháztól?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide raktam, ki de Egészség témában szinte alig válaszolnak..

Szerintem elég durva, hogy még pénzt sem kap, miután savlekötő lemarta a légcsövét. A kórház hibázott, egy életen át szemvedni fog a nő, és még fizetni sem fizetnek kárpótlást.


2010. szept. 10. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is jár a kártérítés, mivel valakinek tényleg állnia kell az egészségkárosodásából eredő károkat szóval, ezt nem is részletezném.


De az is felháborító, hogy sokan emiatt az esett miatt az ÖSSZES magyar eü.-ben dolgozót (a mentősofőröktől és nővérektől kezdve az osztályvezető főorvosokig) elkezdik ócsárolni.

Lehet, hogy EGY nővér egy lehúzott éjszakás műszak után halál fáradtan összekeverte az NaOH és NaHCO3 feliratú üvegcséket, de emiatt az esett miatt rajta kívül még szív a kismama orvosa, aki ott sem volt amikor az eset történt (feltételezvén, hogy egy savlekötő megitatása nem rakétatudomány), a kórház (mert fizetnie kell), a többi beteg (mert a kártérítésre fordított összeg az ő ellátásukból fog hiányozni) és a több tízezer eü. dolgozó, mert a közvélemény szerint "a magyar egészségügyben mindenkit lesz@rnak, ez az eset is azt mutatja". És ők hiába dolgoznak sz@rért-húgyért hiányos eszközökkel/felszereltséggel úgy, hogy hatalmas a felelősség rajtuk, emiatt a médiavisszhang miatt az elismerés helyett csak leb@szást kapnak, holott csupán 1db dolgozó hibázott! És természetesen, az évi sok tízezer szülésből csak ez az 1 kerül be a hírekbe...


Ez olyan, mintha nekem otthon Béla (kitalált név) a szaki úgy kötné be a csapot, hogy a csatlakozásnál szivárog a víz, emiatt elázik a fal, és ezért én azt mondanám, hogy "az egész magyar vízvezeték szerelő bagázs csak a markát tartja a pénzért, amiért számlát sem ad, és még rendesen sem bírnak dolgozni, csak kontármunkára képesek, sőt nemcsak a vízvezeték szerelők, hanem az összes szakmunkás!". Holott lehet, hogy Bélának életében egyszer, pont akkor volt rossz napja, amikor nálam volt, a többi ezer vízvezeték szerelő pedig azt sem tudja, hogy ki az a Béla...

2010. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
69%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:59


Nana, azért sokkal többet tévednek ám a magyar eüs dolgozók. Ez nem az első, egyetlen és sajnos nem az utolsó eset. És ahogy a betegekkel bánik a legtöbbjük, az már kritikán aluli.

2010. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
96%
Roxanaaa, te egy ritka ostoba ember lehetsz. Az agresszivitás szerinted jobb? Inkább legyen valaki pénzsóvár, mint ilyen alacsony agyi szinten tengődő, erőszakos, buta ember, mint te. El tudom képzelni, miféle családból származhatsz, és milyen ember lehetsz. Attól neked aztán sokkal jobb lesz, ha megfojtod, legalább lecsuknak :)
2010. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim válasza:
0%
Szerintem se kapjon kárpótlást, benne van a pakliban.
2010. szept. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim válasza:
76%
Nagyon is felháboritó!! Savlekötő helyett káliumhydroxid-ot itatni hadd ne mondjam! Teljesen mind1 ,hogy az asszisztencia hibája, akkor is az orvosi team hibája, a kártéritési igény JOGOS! Javaslom keressen fel egy ügyvédet ,aki orvosi mühibára szakosodott! Erre a "hibára" mentség nincsen!!!
2010. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim válasza:
76%
NAGYON FELHÁBORÍTÓ! EGYÉRTELMÜEN ORVOSI MÜHIBA! AZ ASSZISZTENCIA IS AZ ORVOSI TEAM RÉSZE ! EZZEL NEM LEHET VÉDEKEZNI!!!! FELHÁBORITÓ ,HOGY EZ MEGTÖRTÉNHETETT, DE AZ PEDIG MÉGJOBBAN ,H EGY LEVÉLLEL EL VAN INTÉZVE SZERINTÜK!!!!
2010. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
94%
Jól raktad fel a kérdést, nincs vele hiba!
2010. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet tudni, milyen következményekkel fog ez járni neki, milyen kezelésekkel, úgyhogy jöhet a pénz, plusz faragjon rá a kórház, ha hibázott. Mi mást kaphatna, mint pénzt? Új nyelőcsövet?
2010. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi válaszolónak, a Bélásnak: Nagyon sok mindenben igazad van, tény, hogy nem kellene az egész magyar egészségügyet egy kalap alá venni.

De! Ami engem fel tud háborítani, hogy ma azok a kivételes esetek, kórházak, személyzet, ahol valóban lelkiismeretesen végzik a munkájukat. Azért egy jó pár évvel, esetleg 1-2 évtizeddel előtt azok voltak a kirívó esetek, ahol nem volt megfelelő az ellátás. A természetes a rendes működés volt, ahol egy nővérre nem 30 beteg jutott (csak példa a szám). Anyukám félévenként jár kezelésre, és minden látogatásnál azt hallom tőle, és a többi betegtől, hogy milyen lelkiismeretesek, kedvesek a nővérek, orvosok. Mert más elszoktak attól, hogy normális ellátást kapjanak. Elhiszem, hogy nagyon nehéz a munkájuk, egy percig nem vitatom, hogy a fizetésük és a felelősségük nem áll arányban egymással. Fáradtak, feszültek, de mégis vannak kórházak, ahol tudnak mosolyogni, ahol nem leordítják a beteg fejét, ha megnyomja a nővérhívót. Az egészségügyi változások előtt másik kórházba járt anyukám, és van összehasonlítási alap. Ott nem voltak ilyenek, elég durván beszéltek a 70-80 éves betegekkel, sokszor anyu csitított, hogy ne figyeljek rájuk, mert a betegek isszák meg a levét, ha egy hozzátartozó megjegyzést mer tenni a hiányosságokra.

Visszatérve a lényegre, meg kellett szoknunk, hogy nem megfelelően működnek a kórházak, ezért a normális eljárás számít extrának. Az alapoknál kellene elkezdeni a rendrakást, és nem lenne ilyen sok félrekezelt beteg, műhiba. Viszont a kórházak vezetői voltak legjobban felháborodva, mikor statisztikai adatok nyilvánosságra hozataláról volt szó. Pedig akkor a lényeg az lett volna, hogy x kórház y osztályán milyen mulasztások történtek. És nem lett volna az általánosítás. Nem tudom, ebből lett-e valami, de az lenne a legjobb megoldás.

2010. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
100%

Eszméletlen mód felháborító!Igen is ha hibáztak fizessék meg!Nem a pénz nem csinálja már vissza,de ahogy öregszik jöhetnek komplikációk és azt miből fizessék?


Akkor ott egy másik példa a kismama aki ikreket várt-sorra elkezelték és 6-7 hónapos terhesen elvetélt!De persze a kórház NEM hibás!


Bocsánat kérdező de akkor erre a műhibára kinek mi a véleménye?

2010. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!