Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadjuk el a nővérem...

Hogy fogadjuk el a nővérem barátját, ha nagyon furcsa?

Figyelt kérdés

Nekem már akkor furcsa volt, mikor ismerkedtek, találkozgattak. Nagyon nyomulósnak, levakarhatatlannak tűnt, bárhová ment a nővérem és mondta neki, ő "véletlenül" pont ott bukkant fel. Kedves volt mindig, de valahogy azt éreztem, hogy ez a kedvesség nem őszinte.


Bemutatta a családnak és ez az érzés bennem fokozódott, miután megismertem személyesen is. De nem akartam se neki, se a szüleinknek mondani, mert semmi kézzel foghatót nem tudtam volna mondani, csak hogy ezt érzem. Egyedül a páromnak mondtam, az elején azt mondta, hogy unatkozom csak, majd mikor ő is találkozott vele, mondta, hogy olyan nyugtalannak érezte magát a környezetében, mintha a srác tele rakta volna a szobát negatív energiával. Pedig végig mosolygott, kedves volt, szóval nem értettük.


Anyukánk kérdezett tegnap erről, hogy mi mennyire ismerjük a fiút, mi a véleményünk. Nem akartam ebbe így belemenni, de mondtam, hogy nem szimpatikus, van benne valami, ami taszít. Mondta, hogy ők is ugyanezt érezték apával, mintha lenne a kedves, mosolygós jófiú külső mögött valami sötét is és hogy nem tudja megmagyarázni, mitől, de végig amíg a fiú náluk volt, volt benne valami szorongás.

Nem ő az első barátja a nővéremnek, az én páromat is azonnal elfogadták, szóval ez nem ilyen "szülői féltés", mert nagyon nyitott család vagyunk.

4-szer találkoztunk vele, nem lett megggyőzőbb a helyzet.

Tudom, hogy a testvérem boldogsága a fontos, de még sosem volt olyan a családban, vagy baráti társaságban, akit ne szerettünk volna, ne éreztük volna jól magunkat a társaságában.


2022. febr. 3. 15:31
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
3%
A nők imádják a rosszfiúkat.
2022. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
85%
hat ja ez eleg creepy. nekem is volt egy srac aki igy probalkozott. 3 nap ismeretseg es 1 randi utan wellnesezni hivott a csaladjaval (plusz nagyszulok). mondom bocs meg teged se ismerlek, inkabb hagyjuk is. be akarja halozni a tesodat, mint egy pok, hogy amikor majd menekulni akarna, mar ne tudjon
2022. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
94%

Azok a részletek, amiket írtál, valóban nagy red flag kontroll/manipulálás/bántalmazás szempontjából, illetve persze egy alkoholista gyerekénél azért az átlagosnál valószínűbben alakulnak ki kötődési problémák.

Próbáld figyelni, hogy a tesód mennyire él(het) önálló életet a pasi mellett, és mennyire kontrollálja őt. Csinálj a tesóddal külön programokat és figyeld, hogy a pasija elengedi-e. A tesódnak csak annyit mondjál, hogy nem szimpatikus a pasija és nem érzed magad jól a társaságában, de ennél több kontraproduktív lehet.

2022. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
74%

#32 ez nem a "Milyen ostoba közhelyeket ismersz" kérdés.


Kérdező, a leírás alapján én nem vagyok biztos benne, hogy rögtön le kell írni a srácot. A túl gyors kötődés olyanokra is jellemző lehet, akinek ez gyerekkorában nem adatott meg. Pl. ismertem olyat, aki úgy nőtt fel, hogy az apja lelépett, amikor ő még kisgyerek volt, az anyja élete nagy részét kórházban töltötte, a fiú hol az egyik, hol a másik rokonnál élt megtűrt rokonként, ez néha iskolaváltásokkal is járt. Tini korában az anyja meghalt, akkor két évig egy rokon volt a gyámja, de amint betöltötte a 18-at, ők is kitették. Na, ez a fiú rendszeresen elüldözte a barátnőit a túl gyors kötődéssel, annyira tartozni akart valakihez, de nem volt benne rossz szándék meg nem volt pszichopata, aminek itt leírnák... (Aztán két hónap ismeretség után feleségül kért egy lányt, akivel azóta már évek óta házasok és boldogok, szóval valami emberismerete csak lett közben, megtalálta azt, aki tudja kezelni ezt a szoros együttlétet.)


Persze olyan is van, akinél ez tényleg kóros, pl. a bántalmazó kapcsolatok egyik előjele a túl gyors szerelmet vallás és nagy romantikus gesztusok, de ennek más előjele is lesz. Ne hagyd, hogy elszigetelje tőletek a nővéredet.

2022. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

Hát megy utána a pasi, mint egy kiskutya.

Pl. ő nem cigizik, mi a tesómmal igen. De a házban, lakásban sosem, hiába IQOS, valahogy idegen tőlünk. Mindig kimegyünk. Azonnal jön ő is, pedig nem cigizik egyáltalán, ott álldogál csak végig.


És nem az a baj, ha egy férfi törődik a nővel, hanem hogy mondjuk 1 randi után, csak úgy, hívatlanul odaállít az ajtója elé egy nagy csokor rózsával. Vagy ha mondja a nő, hogy megy a barátnőivel X helyre bulizni, mit ad Isten, a pasi is ott lesz minden alkalommal.


És a munkatársa nem általánosságban mondta, hogy lehet rá számítani. Hanem hogyha valami kellemetlen dolgot kell csinálni, azt ő vállalja.

2022. febr. 3. 18:05
 36/55 anonim ***** válasza:
97%
Engem is megkörnyékezett egyszer egy hasonló pasi. Egy kollégiumban laktunk. Sokszor akkor is megjelent az ajtómban, amikor előre közöltem, hogy nincs időm, mert tanulnom kell/más programom van stb. Ha nem voltam a szobámban (amit előre tudott), akkor a szobatársamat kérdezgette, hogy hol vagyok. Vagy mondtam neki, hogy másnap elutazom egész napra, hajnali 5-kor kelek és este jövök. Megjelent hajnali 5-kor, mert "úgyis felébredt" és csak ellenőrizni akarta, hogy ugye felkeltem. Este az állomáson várt, mert "arra járt". Ha kezdett sok lenni a jelenléte és céloztam is rá, jött az olyan szöveggel, hogy de ő jól érzi magát velem. Aztán jöttek az olyan szövegek, hogy szeretné, ha ezt meg azt csinálnám/nem csinálnám (nem apróságok, hanem pl. mit nem kellene enni, hogyan kellene másokhoz viszonyulni stb.) Pár hét után elküldtem a fenébe.
2022. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
97%

egy percre nem hagyja egyedül, követi akkor is, ha a saját külön programjain szeretne egyedül részt venni, ez már önmagában is bőven sok. szerintem vedd rá anyádékat, hogy beszéljenek vele (mmint nővéreddel), mert ez így nem lesz jó... van ilyen, hogy nincs rá fizikai, evilági ok, hogy miért, de van benne valami furcsa.... na ilyenkor kell hanyagolni.

nem vagyunk ilyen ezósok, de apám az olajiparban, harminc éve kószál az arab világban, és ha anyám azt mondja a semmiből, hogy ez az utolsó repülőút arra a munkahelyre, akkor apa a következő periódusra már felmond. eddig megúszott egy terrortámadást, az arab tavaszt, és azt a kis fennakadást a tálibokkal. megérzésekkel nem kötekszünk, csak hálásak vagyunk érte a sorsnak. ha valami nem jó érzés, akkor az figyelmeztetés.

2022. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Egyelore mast nem tudtok tenni, mint figyelni.

Nekem is volt hasonlo exem. Negedes, bajolgo, mar mar tulsagosan is kedves. Szakitasnal derult ki, hazudott az eleterol (pedig annyi mindent eloadott magarol) utana az elozo baratomat, a barataimat kereste (akiket alig ismert) es panaszkodott nekik rolam, egy boltnal meglatott es direkt visszafordult arra, ismeretlen szamokrol hivogatott es a tobbi, nem reszleteznem jobban. A lenyeg, hogy figyeljetek oda.

2022. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
39-es! Pacsi, nálam is ez volt! Én vagyok a második válaszadó!
2022. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
82%
Enyhén Ted Bundy feeling fogott el a történet olvasása közben, kicsit para, remélem nem lesz belőle semmi gond.
2022. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!