Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen furcsa családi szokások...

Milyen furcsa családi szokások voltak/vannak?

Figyelt kérdés

Nálunk pl anya sokszor megkérdezte, hogy akar-e valaki fürdeni a vízében. Nem volt kötelező, de azért sűrűn felajánlotta. A bátyjám pedig sokszor megkért, hogy hagyjam meg neki az enyémet ha nem lesz koszos. A sajátját nem hagyta meg ha ő ment, mert lányok fiúk vízében nem fürödhettek. WC-zskor is kijelentette anya, hogy “csak pisilek” ami azt jelentette, hogy akkor nem húzza le, ha már úgyis megyek utána, majd én miután pisiltem én is. Merthogy nálunk (ha valaki nem nagyvécézett, nem cserélt tampont) teljesen természetes volt nyitott ajtónál pisilni. Ha csukva volt nem zavartuk egymást. Egymás tányérjából is ettünk, mi a tesóimmal csak a szüleinkéből, de ők a tesóikkal egymáséból is.

Ez sem volt kötelező, csak olyan jó szívűen ajánlották fel (persze, hogy ne kelljen annyit mosogatni), hogy kiskoromban kedveskedésnek hittem.

Egyébként nem spóroltunk szándékosan a vízzel, ez valószínűleg régi szokásként maradhatott meg bennük. Mi a húgommal hol vevők voltunk rá, hol nem, de megmaradt bennem emlékként.

Nektek mik a furcsa családi szokásaitok? Vagy ha ismertek olyat akinek van?



2021. jún. 24. 21:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Az egymás vizében fürdés alkalomadtán meg volt, itt sem anyagi okok miatt
2021. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Hát pontozzatok le nyugodtan, de ezek elég undorító dolgok, a fürdővizessel az élen. Olyan nálunk is előfordult, hogy amikor csak pisiltem, mondta anyám, hogy ne húzzam le, mert megy ő is, de ennyi, szerintem ez belefér.
2021. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Azt írod hogy nem szándékosan spóroltatok a vízzel, pedig ez már beteges fukarkodásnak tűnik és higiéniai szempontból sem szerencsés a másik vizében mosakodni. Egyébként a tusolással jóval kevesebb víz fogy és egészségesebb. Heti egy-két lazító fürdés persze belefér.
2021. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Az exeméknél volt fura nekem, hogy az exem anyjának a pasijának a lánya aki akkor volt 26 éves nagyvécézés közben is nyitva hagyta az ajtót az apja meg ott ált és beszélgettek. Meg este 10kor főztek pörköltet és éjfélkor ettek mindig.
2021. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

2! "ezek elég undorító dolgok, a fürdővizessel az élen"

3! "és higiéniai szempontból sem szerencsés a másik vizében mosakodni"

Teljesen igazatok van. DE!!! Szoktatok medencés strandra járni? Vagy az idegenekkel egy medencében fürcsizni nem gáz, de rokonaitokkal hü de undi?

2021. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
5: Nem mindegy hogy 200 liter vízről van szó vagy 200ezerről.
2021. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat sporolasnak sporolás, de azért nem fognak ebböl oylan sokat emgsporolni, hogy ugyanazt a vizet hasznaljak.
2021. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Hat pedig szerintem is rohadtul gusztustalan es semennyire sem higienikus mas altal mar hasznalt, es lemosott testnedvekkel teli vizben furdeni. Ne keverjuk ide a sttandot ok?

Otthon, sajat kad..stb. erre mas dzsuvajaba pancsolsz. Fuj!

2021. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindegy hogy 200 liter vízről van szó vagy 200ezerről.


Plusz ugye a medencéket klórral szokták fertőtleníteni...

2021. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is volt ez az egymás vizében fürdés, visszagondolva g.c.i undorító, de akkor nem volt gáz. Meg mi pont spórolás miatt. A WC lehúzás viszont mindenképp okádék, más pisájára nem pisálnék rá. Belem is kifordulna
2021. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!