Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen furcsa családi szokások...

Milyen furcsa családi szokások voltak/vannak?

Figyelt kérdés

Nálunk pl anya sokszor megkérdezte, hogy akar-e valaki fürdeni a vízében. Nem volt kötelező, de azért sűrűn felajánlotta. A bátyjám pedig sokszor megkért, hogy hagyjam meg neki az enyémet ha nem lesz koszos. A sajátját nem hagyta meg ha ő ment, mert lányok fiúk vízében nem fürödhettek. WC-zskor is kijelentette anya, hogy “csak pisilek” ami azt jelentette, hogy akkor nem húzza le, ha már úgyis megyek utána, majd én miután pisiltem én is. Merthogy nálunk (ha valaki nem nagyvécézett, nem cserélt tampont) teljesen természetes volt nyitott ajtónál pisilni. Ha csukva volt nem zavartuk egymást. Egymás tányérjából is ettünk, mi a tesóimmal csak a szüleinkéből, de ők a tesóikkal egymáséból is.

Ez sem volt kötelező, csak olyan jó szívűen ajánlották fel (persze, hogy ne kelljen annyit mosogatni), hogy kiskoromban kedveskedésnek hittem.

Egyébként nem spóroltunk szándékosan a vízzel, ez valószínűleg régi szokásként maradhatott meg bennük. Mi a húgommal hol vevők voltunk rá, hol nem, de megmaradt bennem emlékként.

Nektek mik a furcsa családi szokásaitok? Vagy ha ismertek olyat akinek van?



2021. jún. 24. 21:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fürdővízzel wc-t leönteni volt a szokás kiskoromban. Meg kb. 5 centi vízben lehetett csak fürdeni, zuhanyozni nem lehetett a wc leöntés miatt. Ha kihagytam napokat a fürdéssel, volt hogy több vizet is mertem engedni.
2021. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
5! Strandolas utan nem fekszek az agyba, hanem TISZTA vizzel lezuhanyzok!
2021. jún. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
mi étteremben minden kaját körbeadunk. szeretünk enni, szeretünjk új dolgokat kipróbálni, mindenki különbözőt rendel, és amikor már eleget ettünk a sajátunkból, körbeadjuk és a többiekét is megkóstoljuk
2021. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
#5 Értem mit mondasz, de szerintem életemben 1x voltam strandon. Meg az az alap, hogy előtte, utána lezuhanyzok alaposan. #2 voltam.
2021. jún. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%
Ez a szokásos perverz!!!! Már volt nem egy ilyen kérdése!
2021. jún. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Véletlenül nem a szomszédunk vagy ??🤔

Mert ők csinálják ezt és direkt szándékosan!!


Apuka külföldön dolgozik,anyuka traffikba eladó.


Úgy spórolnak még a gyerekeken is,hogy pl egymás után mennek el wc-re és utána húzzák le


Egymás után mennek fürdeni mind a 4en, ugyan azzal a vízzel

Volt,hogy megtartották a végén a kád vizet, kitették egy vödörbe és azzal öblítették le pisi után a wc-t.

Meg van határozzva,hogy este 21 után mindent kikapcsolnak,leáramtalanitják a lakást.

És ha kell tölteni a telefont tabletet vigybe be az iskolába

Volt olyan is amikor 2 hónapig a gyerekek a tesi öltözőben fürödtek

Heti 1x ehettek csak húst és itt nemcsak az ebédre gondolok hanem a szalámira is

Kérem szépen szegény kislány ketchupos kenyeret evett mindig,mert csak hétvégén lehetett zöldség,gyümölcs szalámi.. szegények tényleg alultápláltan nézztek ki

2021. jún. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16 vagyok

Egész éven így spóroltak,hogy legyen parfümökre

Puccos étteremekre

Drága ruhákra

3 autóra

2 hetes nyaralásokra vpnz

2021. jún. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#16 nem, nem vagyok a szomszédod :D #15 nem vagyok perverz, szerintem semmilyen perverzió nincs ebben a kérdésben, de meg tudlak érteni. Minden kategóriában van egy pár sajnos.

Az éttermes sztori nálunk még mindig van, megkóstoljuk egymás kajáját a párommal is. :D

Amúgy mint írtam nem volt kötelező más vízében megfürdeni. Nálunk alapból is mindenki fürdött, tehát ha valaki épp akkor ment és nem volt koszos akkor még használhatta, csak engedni kellett hozzá meleget.

Fürdés után alap a zuhanyzás. Természetesen ha később akart, vagy nem szólt, hogy kell akkor leengedtük. És ezt is max úgy, hogy lány után fiú, vagy lány után lány. Amúgy pont azért írtam ki a kérdést mert egyikünknél sem maradt ez meg. Evés után betesszük a tányért a mosogatóba, pisilés zárt ajtónál, a fürdővizet sem ajánljuk fel. És a gyerekemet is így nevelném fel ha lenne. Egyszerűen csak vicces, hogy akkor ezek természetesek voltak.

2021. jún. 25. 12:39
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek megy a zöld. A negatív vélemény is vélemény. Kivéve a #15-nek.
2021. jún. 25. 12:42
 20/20 anonim ***** válasza:

Elmegyünk dolgozni a babánk mellől.

Nem esünk szerelembe családtaggal.

Csak anya-apa-gyerekek élnek együtt. Barátok, nagyszülők, azok szerelmei már mem.

Szülő-gyerek kapcsolat nem alakul át baráti kapcsolattá idővel.

Ennyi talán elég is. Ezek a legbetegebbek amúgy is.

2021. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!