Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadjuk el a nővérem...

Hogy fogadjuk el a nővérem barátját, ha nagyon furcsa?

Figyelt kérdés

Nekem már akkor furcsa volt, mikor ismerkedtek, találkozgattak. Nagyon nyomulósnak, levakarhatatlannak tűnt, bárhová ment a nővérem és mondta neki, ő "véletlenül" pont ott bukkant fel. Kedves volt mindig, de valahogy azt éreztem, hogy ez a kedvesség nem őszinte.


Bemutatta a családnak és ez az érzés bennem fokozódott, miután megismertem személyesen is. De nem akartam se neki, se a szüleinknek mondani, mert semmi kézzel foghatót nem tudtam volna mondani, csak hogy ezt érzem. Egyedül a páromnak mondtam, az elején azt mondta, hogy unatkozom csak, majd mikor ő is találkozott vele, mondta, hogy olyan nyugtalannak érezte magát a környezetében, mintha a srác tele rakta volna a szobát negatív energiával. Pedig végig mosolygott, kedves volt, szóval nem értettük.


Anyukánk kérdezett tegnap erről, hogy mi mennyire ismerjük a fiút, mi a véleményünk. Nem akartam ebbe így belemenni, de mondtam, hogy nem szimpatikus, van benne valami, ami taszít. Mondta, hogy ők is ugyanezt érezték apával, mintha lenne a kedves, mosolygós jófiú külső mögött valami sötét is és hogy nem tudja megmagyarázni, mitől, de végig amíg a fiú náluk volt, volt benne valami szorongás.

Nem ő az első barátja a nővéremnek, az én páromat is azonnal elfogadták, szóval ez nem ilyen "szülői féltés", mert nagyon nyitott család vagyunk.

4-szer találkoztunk vele, nem lett megggyőzőbb a helyzet.

Tudom, hogy a testvérem boldogsága a fontos, de még sosem volt olyan a családban, vagy baráti társaságban, akit ne szerettünk volna, ne éreztük volna jól magunkat a társaságában.


2022. febr. 3. 15:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
74%

Jobb lenne ha teszi szakítana vele. Ugyanúgy jártam mint ő.

Nálam is mindenki mondta, valami nagyon nem stimmel vele. Nem hittem el. Szerencsére megúsztam egy összetört szívvel.

2022. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
15%
Valószínűleg pszichopata. Egyszer csak erőből leüti, ha vmi nem tetszik neki. Vagy eltűnik pénz a lakásotokból a látogatása után. Nem őszinték az érzései, a tesódat csak azért használja, mert valami hasznot remél. Jómódúak vagytok?
2022. febr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
18%
Volt börtönben? A dörzsölt bűnözők stílusa ilyen.
2022. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
91%

4-es, ha dörzsölt bűnöző, akkor nem volt börtönben. :)

Kérdező, nem az elfogadás lenne akkor itt a feladat, hanem a tesód nagyon finom figyelmeztetése. Azt mondják, ami furcsa az furcsa. Ha ennyi embernek furcsa valami, ott figyelni kell.

2022. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a tesómnak ez a kapcsolata egy 5 éves, összeköltözős, "együtt éljük le az életünket" kapcsolat után lett, szerintem részben vigasztalás miatt is (a volt párja kapott egy lehetőséget az Államokban, tesóm nem akart vele költözni). Szóval ő most a fellegekben van, hogy végre megint van valaki, aki foglalkozik vele, akivel szexelhet, randizhat és hogy szerinte csak szimplán úriember.


De olyanokat csinált már az elején is, ami szerintem teljesen red flag. Ugye volt ez, hogy tesóm bárhova ment és neki is mondta, ott felbukkant. Legyen szó akár ebédről, vagy buliról, bármiről.

Vagy egyetlen egyszer randiztak, rá 3 napra a tesóm covidos lett. A srác meg megjelent egy nagy csokor rózsával, és egy édességgel telepakolt tasakkal, hogy jobbulást kívánjon neki. Egyetlen találkozás után. Meg több ilyen volt, de nem akarok kisregényt írni.


Nem volt börtönben.

Annyit tudunk barátoktól, hogy a családi háttere nem túl jó, mert az anyja masszív alkoholista, nem is tud már dolgozni, az apja pedig lelkész létére világéletében kvákhoz járkált fel a család mellett (hivatásosokhoz).


Igen, az átlagnál jobban élünk.

2022. febr. 3. 15:49
 6/55 anonim ***** válasza:
92%

"bárhová ment a nővérem és mondta neki, ő "véletlenül" pont ott bukkant fel"

Na ez már nagyon negatív, amolyan ellenőrizgetős, nyomulós viselkedés, az ilyesmi később csak egyre rosszabb szokott lenni.

Nagyon nehéz bármit is tenni, mert a nővéred úgy venné (az ő szempontjából jogosan), hogy bele akartok szólni az életébe.

2022. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Igen, nekem a covidos látogatásnál is ez volt az első gondolatom.

Hogy talán azt hitte, a testvérem ezzel a szöveggel akarja lerázni, és azért jelent meg az ajtó előtt konkrétan bejelentés nélkül este, hogy hátha nincs otthon, vagy nem egyedül lesz, nem tudom...

2022. febr. 3. 15:59
 8/55 anonim ***** válasza:
94%
Ex barátnőket kellene előásni és megkérdezni őket a pasiról.
2022. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
97%
Ismertem egy ilyet. Hiába mosolygott, valami furcsa volt. Kiment a pár külföldre dolgozni. Pár hónap után a srác össze verte a csajt. Később tudtuk meg, katona volt, leszereltèk mert bekattant.
2022. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

Nem volt neki senki komoly még.

Facebook adatlapját is néztem, nagyon minimál infók vannak kint, a profilképe is 6 éve volt cserélve, utoljára 2 éve váltott borítóképet. Ismerősök listáját, vagy hogy ki likeolta a képeit, nem látni (még úgy sem, hogy az ismerőse is lettem). Tudom, nem mindenki a Facebookon éli az életét, de gondoltam hátha...


Tesómnak egyedül az volt a fura, hogy 3 hét randizás után már szerelmet vallott neki, meg hogy ő még senki iránt nem érzett így soha.

2022. febr. 3. 16:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!