Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban a gyerekem "rossz...

A családban a gyerekem "rossz gyereknek" van bélyegezve, mert eleven? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Férjem oldalán lévő rokonoktól (nagyszülők, nagynéni, neki a családja).

2 és fél éves, egyáltalán nem éreztem soha "rossznak".

Értelmes, szófogadó, szerintem a koránál jóval fejlettebb is (tudom tudom, minden szülő ezt mondja). De igen, szeret kint a szabadban játszani és szaladgálni, imádja, ha akadálypályákon kell átmennie, a játszótéren is biztos a nagyobbaknak való játékokra mászik fel. Nem durva, nem erőszakos.


Ezzel szemben az unokatestvére 6 éves, ő a "jó gyerek" mintaképe, mert ha bármi családi összejövetel van, csak ül az anyukája ölében, néha suttognak egymásnak valamit és ennyi. De pl. étterembe a mai napig nem lehet vele menni, mert fél az idegenektől és ha ránéz valaki, ordítani kezd. Nyaralni nem járnak, egyszer repültek vele 4 éves korában, a 2,5 órás repülőutat oda és vissza is végigüvöltötte. Most voltunk anyósoméknál mikulásozni, kapott a két gyerek csomagot, az enyém virgácsot is, mert hogy "nyáron milyen rossz volt, hát nem emlékszik?!". Mert hogy mikor a születésnapját ünnepeltük, kézzel beleevett a már felvágott, összemancsolt tortájába...

Tavasszal jön a kistesó nálunk, bármikor ott vagyunk anyósoméknál, azt hallgatom, hogy ilyen rossz gyerek mellé nem kéne még egy, mi lesz velünk majd, szaladhatunk 50 fele.

És ezt ugyanígy mondják a gyerek előtt is.


2021. dec. 13. 10:08
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is 2 és fél éves a fiam. Energikus ő is nagyon. Alapjában véve nem csinál jelenetet az utcán, ügyesen jön, fogja a kezem. De van néha, hogy ez nem így van. Van, hogy én viszont úgy jövök haza, hogy hát az utcára sem megyek többet vele. Aztán pár perc múlva meg már semmi baj. Ez ilyen. A normális 2 és fél éves gyerek ilyen. Rettentő undorító a család viselkedése a kérdező felé. Én értem, hogy sajnálják a másik gyereket meg az anyját, de nem az a megoldás, hogy akkor a normálison verik le a port, hogy ő érezze magát szarul. Nálunk is van neveletlen kis maugli a családban. Szerintetek mi történik összejövetelekkor? Én vagyok a szigorú és a türelmetlen, mert nevelem a saját gyerekem. Mindezt miért? Hogy ne érezze szarul magát a másik anyja, aki meg nem. De utána az enyémmel jó büszkélkedni. Hát köszönöm. Na, itt is ez a helyzet. Rettentő igazságtalan.
2021. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
60%
A "jó gyerek" majd 30 évesen is otthon fog élni, soha el nem szakadva anyukától.
2021. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!