Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban a gyerekem "rossz...

A családban a gyerekem "rossz gyereknek" van bélyegezve, mert eleven? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Férjem oldalán lévő rokonoktól (nagyszülők, nagynéni, neki a családja).

2 és fél éves, egyáltalán nem éreztem soha "rossznak".

Értelmes, szófogadó, szerintem a koránál jóval fejlettebb is (tudom tudom, minden szülő ezt mondja). De igen, szeret kint a szabadban játszani és szaladgálni, imádja, ha akadálypályákon kell átmennie, a játszótéren is biztos a nagyobbaknak való játékokra mászik fel. Nem durva, nem erőszakos.


Ezzel szemben az unokatestvére 6 éves, ő a "jó gyerek" mintaképe, mert ha bármi családi összejövetel van, csak ül az anyukája ölében, néha suttognak egymásnak valamit és ennyi. De pl. étterembe a mai napig nem lehet vele menni, mert fél az idegenektől és ha ránéz valaki, ordítani kezd. Nyaralni nem járnak, egyszer repültek vele 4 éves korában, a 2,5 órás repülőutat oda és vissza is végigüvöltötte. Most voltunk anyósoméknál mikulásozni, kapott a két gyerek csomagot, az enyém virgácsot is, mert hogy "nyáron milyen rossz volt, hát nem emlékszik?!". Mert hogy mikor a születésnapját ünnepeltük, kézzel beleevett a már felvágott, összemancsolt tortájába...

Tavasszal jön a kistesó nálunk, bármikor ott vagyunk anyósoméknál, azt hallgatom, hogy ilyen rossz gyerek mellé nem kéne még egy, mi lesz velünk majd, szaladhatunk 50 fele.

És ezt ugyanígy mondják a gyerek előtt is.


2021. dec. 13. 10:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
61%

#31 én is ezt írom, hogy mennyire bántó a virgács, és nem azért mert a másik kislány bármilyen is. A másik gyerek kritizálásával mutatom be az enyém nagyszerűségét? Gyakorlatilag ugyanazt csinálja a kérdező mint az anyósa... amikor jelzemezt akkor "ne legyek már ennyire érzékeny". Hát érzékeny a pha.szom, a kérdező kettős mércéje meg a problémája nem az én gondom.

A virgács itt gerinctelen megoldás volt, mert a menyüknek szólt kerek-perec. Kb. a te gyerekeddel csak a probléma van, bezzeg Ágika. Az járulékos, hogy a gyereknek mennyire bántó, bár talán 2,5 évesen már el is felejtette az egészet. Engem egyébként anno nagyon megviselt egy hasonló virgácsos szitu, én voltam a "rosszgyerek". Mint látszik eléggé traumatizált az eset :-/

2021. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
26%
32 összemosod, nekünk írta le a helyzetet
2021. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
28-as, kérlek, ne legyél már ennyire primitív. Mitől lenne ugyan SNI-s a gyerekem? Mert a játszótéren szaladgál, a repülőn pedig szívesen néz mesét, és rajzol? Vagy miből sikerült ennyire pontos "szakvéleményt" alkotnod? :)
2021. dec. 13. 16:24
 34/42 anonim ***** válasza:
50%
Jezusom, a kerdezo TENYEKET irt le a masik gyerekrol, nem VELEMENYT. Van kulonbseg a ketto kozott, aki nem tudja mi, az inkabb ne is irjon ide.
2021. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
54%

Oké kérdező, de ha te így nyilatkozhatsz más gyerekéről akkor miért fáj ha a tiédet hiperaktívnak meg rossznak hívják mások?


Én meghallgatnám a nagyszülőket is a te csodagyerekedről.

2021. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
34%
És majd pont elhiszem hogy egy Budapest-New York utat hangoskodás meg szaladgálás nélkül kibírt a gyereked.
2021. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy csodagyerekem lenne. Nem kell valótlanságokat állítani, vagy nektek ez a hobbitok? Hogy olyat magyaráztok a kérdéshez, ami sehol nem szerepel amúgy?

És nem kell elhinned, hogy nálunk a repülések, utazások hisztériák nélkül telnek. Elég, ha mi örülünk ennek a férjemmel, meg a körülöttünk lévő utasokkal.

2021. dec. 13. 17:40
 38/42 anonim ***** válasza:
35%

Oké...elhiszem hogy egy 9 órás utat egy hang nélkül végig ül a kis csodád :-D


Érdekes, elég sokat utazom de ilyennel nem találkoztam még

2021. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
64%
Mióta egyenlő a hangoskodás meg a szaladgálás a hisztériával?
2021. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

39-es válaszoló, ne kötözködj már.

Nem azt mondtam, hogy egy hangja nem volt, és nem kért enni, inni, nem álltunk fel vele sétálni a sorok között, ha volt rá lehetőség. De nem volt torka szakadtából üvöltés egyszer sem, nem kellett kerülni a kínos tekinteteket, vagy úgy hazaérkezni, hogy na mi aztán többet az országot el nem hagyjuk.

Igen, ehhez az is hozzátartozik, hogyha lehetőségünk van rá, mindig esti, vagy éjszakai járattal utazunk, mert akkor jó eséllyel az út nagy részét átalussza. Ha messzebb megyünk, és érdemes/belefér, akkor megszakítjuk az utunkat pár napra egy köztes városban (multicity foglalás). A reptereken hagyjuk, hogy sétáljon, szaladgáljon, nem ültetem le a kapuk mellé, hogy na akkor most itt ülünk órákig, amíg el nem kezdődik a beszállás. Emellé felszerelkezünk mindenféle játékkal, viszünk újakat és a kedvenceit is, ilyenkor előkerül az iPad is, ellenben a cukros dolgokat, amik felpörgetik, azokat kerüljük.

2021. dec. 13. 18:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!