Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban a gyerekem "rossz...

A családban a gyerekem "rossz gyereknek" van bélyegezve, mert eleven? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Férjem oldalán lévő rokonoktól (nagyszülők, nagynéni, neki a családja).

2 és fél éves, egyáltalán nem éreztem soha "rossznak".

Értelmes, szófogadó, szerintem a koránál jóval fejlettebb is (tudom tudom, minden szülő ezt mondja). De igen, szeret kint a szabadban játszani és szaladgálni, imádja, ha akadálypályákon kell átmennie, a játszótéren is biztos a nagyobbaknak való játékokra mászik fel. Nem durva, nem erőszakos.


Ezzel szemben az unokatestvére 6 éves, ő a "jó gyerek" mintaképe, mert ha bármi családi összejövetel van, csak ül az anyukája ölében, néha suttognak egymásnak valamit és ennyi. De pl. étterembe a mai napig nem lehet vele menni, mert fél az idegenektől és ha ránéz valaki, ordítani kezd. Nyaralni nem járnak, egyszer repültek vele 4 éves korában, a 2,5 órás repülőutat oda és vissza is végigüvöltötte. Most voltunk anyósoméknál mikulásozni, kapott a két gyerek csomagot, az enyém virgácsot is, mert hogy "nyáron milyen rossz volt, hát nem emlékszik?!". Mert hogy mikor a születésnapját ünnepeltük, kézzel beleevett a már felvágott, összemancsolt tortájába...

Tavasszal jön a kistesó nálunk, bármikor ott vagyunk anyósoméknál, azt hallgatom, hogy ilyen rossz gyerek mellé nem kéne még egy, mi lesz velünk majd, szaladhatunk 50 fele.

És ezt ugyanígy mondják a gyerek előtt is.


2021. dec. 13. 10:08
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
83%

"nyáron milyen rossz volt, hát nem emlékszik?!"

2 es fel eves gyerek hogy a picsaba tudna felidezni mit csinalt fel eve?? es hogy a picsaba tudna hogy az rossz viselkedes volt? anyosek sajnos hulyek, azt hiszik a jo gyerek az szobadisz, nem mozog, nem beszel, nem eszik. en tuti nem vinnem tobbet hozzajuk

2021. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy bármi "bicskanyitogatót" írtam volna a rokon kislányról.


A fiam bent nem mászik fel a bútorokra, nem tör-zúz. Egy családi ebédet is hang nélkül végigül, nem kell 3 percenként felpattanjunk hozzá, vagy szórakoztatni. Legutóbb New Yorkban voltunk vele most ősz végén, sem a reptéren, sem a repülőn nem kellett rászólni, fegyelmezni. Játszott, mesét nézett, aludt, evett. Szóval mi ilyen kaliberű utazásokat is bevállalunk vele, mert ahol kell, ott tud viselkedni.

De ha mondjuk elmegyünk játszóterezni, akkor ott igenis a két szemem rajta, mert simán mászik a 6-8 évesek után a mászókán, felmegy a legmagasabb csúszdára stb.

2021. dec. 13. 14:10
 23/42 anonim ***** válasza:
52%
2021. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
32%
#22, de írtál, kritizáltad és bántottad a másik gyereket. Ezek szerint megvan annak is a maga baja, inkább érezz együtt vele és a szüleivel! Én veled értek egyet 100%-osan, de ezt a részét kihagyhattad volna. Önmagában gáz gáz amit nagymami csinál, és nem azért mert a másik kislánnyal ilyen és ilyen gond van.
2021. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Nem kritizáltam, csak leírtam, hogy milyen.

Ennyire nem kell érzékenynek lenni, könyörgöm...

2021. dec. 13. 14:23
 26/42 anonim ***** válasza:
73%
Trollokra sok energiát ne szánj! :-)
2021. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
67%

24-es a mintapéldája annak, mikor egy rossz szót nem lehet szólni a gyerekről, különben elátkoz az anyja...


Egyébként szerintem abszolút semmi bántót nem írt a kérdező, nem is kritizálta. Szimplán leírta néhány példával a viselkedését. És hiába érezne velük együtt, miközben láthatóan a szülők nem is sejtik (vagy nem akarják észrevenni), hogy valami nem stimmel szegény gyerekkel

2021. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
28%

27 de itt a kérdezőnek nem tisztje megszakérteni a másik kiskölyköt. A nagyanya és a saját gyereke viszonyáról volt szó, és ezt nem a másik kisgyerek hiányosságain keresztül, hanem önmagában lehetne értékelni.

Igenis bántót írt a kérdező, itt ekézi a másik kölyköt. Holott ez irreleváns.

2021. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
32%
Jól van, higygétek azt, hogy bántotta. A kérdés, hogy ti mit védtek, mire emlékeztet ez a "bántás" titeket?
2021. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
77%

#29

De mégis mi volt a bántó? Írd már le, kérlek! Az, hogy fél az idegenektől, vagy hogy a repülőutat végigsírta?

"Nem tisztje megszakérteni a másik kiskölyköt"?

Neked se a kérdezőét. Amúgy a kérdező mitől lett hirtelen gonosz és sunyi? Mert kiáll a gyereke mellett?


Szerintem sokkal bántóbb az, hogy a gyerek mikulás alkalmával virgácsot kap csak azért, mert valamikor, egyszer a nyár folyamán, a nagymama megítélése szerint rosszul viselkedett. Ráadásul ezek (szaladgálás, mászókára mászás, tortába túrás) tök normálisak egy gyereknél. Miért mit csináljon? Üljön csendben a sarokban, mint egy szobanövény és kérjen engedélyt, ha ki akar menni a mosdóba? Könyörgöm, egy 2 és fél éves gyerekről beszélünk!

2021. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!