Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban a gyerekem "rossz...

A családban a gyerekem "rossz gyereknek" van bélyegezve, mert eleven? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Férjem oldalán lévő rokonoktól (nagyszülők, nagynéni, neki a családja).

2 és fél éves, egyáltalán nem éreztem soha "rossznak".

Értelmes, szófogadó, szerintem a koránál jóval fejlettebb is (tudom tudom, minden szülő ezt mondja). De igen, szeret kint a szabadban játszani és szaladgálni, imádja, ha akadálypályákon kell átmennie, a játszótéren is biztos a nagyobbaknak való játékokra mászik fel. Nem durva, nem erőszakos.


Ezzel szemben az unokatestvére 6 éves, ő a "jó gyerek" mintaképe, mert ha bármi családi összejövetel van, csak ül az anyukája ölében, néha suttognak egymásnak valamit és ennyi. De pl. étterembe a mai napig nem lehet vele menni, mert fél az idegenektől és ha ránéz valaki, ordítani kezd. Nyaralni nem járnak, egyszer repültek vele 4 éves korában, a 2,5 órás repülőutat oda és vissza is végigüvöltötte. Most voltunk anyósoméknál mikulásozni, kapott a két gyerek csomagot, az enyém virgácsot is, mert hogy "nyáron milyen rossz volt, hát nem emlékszik?!". Mert hogy mikor a születésnapját ünnepeltük, kézzel beleevett a már felvágott, összemancsolt tortájába...

Tavasszal jön a kistesó nálunk, bármikor ott vagyunk anyósoméknál, azt hallgatom, hogy ilyen rossz gyerek mellé nem kéne még egy, mi lesz velünk majd, szaladhatunk 50 fele.

És ezt ugyanígy mondják a gyerek előtt is.


2021. dec. 13. 10:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
89%

Én azt tartom durvának, hogy ezt a gyerek füle hallatára mondják. Amúgy is jogosan esik rosszul, de hihetetlen, hogy magukat nyilván értelmesnek tartó felnőtt emberek nem képesek belegondolni, hogy ezzel milyen lelki sebeket okoznak a gyereknek - mert lehet, hogy most még kicsi, de már most is érthet belőle valamit, és egyre inkább meg fogja érteni.

Ne higgyék azt, hogy nem. Én pl. mai napig emlékszem arra, hogy 7 éves koromban (jó, persze, nagyobb voltam már, mint a te kicsid, de most nem az életkor a lényeg) egyszer meghallottam, amint a nagynéném rosszat mond az anyukámra. Utána kb. 20 évig nem álltam szóba vele, és ezt szó szerint kell érteni. Én egyke voltam, szóval nem volt kivel hasonlítgatni, unokatestvéreim sem voltak, de azért az elv ugyanaz valahol. A gyerek nagyon is felfogja az ilyeneket.


Én ezt kerek-perec megbeszélném velük, hogy ne mondjanak ilyeneket a gyerekre, legalább akkor ne, ha ő is hallhatja, mert akkor nem viszem hozzájuk, és kész. És most komolyan, azért "rossz" egy két és fél éves gyerek, mert kézzel beleeszik a tortába? Ne vicceljenek már, ez nevetséges!

2021. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
81%

Amiket előttem leírtak, azokkal egyetértek, de ne haragudj, szerintem az is bicskanyitogató, ahogy te beszélsz a rokonaid gyerekéről, csak mert csendes, szorongó.

Nekem úgy tűnik kicsit, hogy egymással van bajotok, nektek felnőtteknek, és a gyerekeken csattan.

2021. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
31%
a te gyereked normális, az övék autista, ők meg irigyek.
2021. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
57%
az, hogy a repülőn üvöltött, az nem pusztán szorongást jelent. valszeg, én legalább is gyanakodnék. A családdal meg megszakítanám a kapcsolatot a gyermekem védelmében.
2021. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
80%
Anyósodék megrekedtek annál a látásmódnál, hogy a jó gyerek az, aki nem zavar senkit, aki szinte észre sem vehető, a rossz pedig az, aki eleven, játékos, akire többet kell figyelni.
2021. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
33%

13-ra:

Bennem is fölmerült, nem autista-e az a 6 éves.

2021. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
66%
Lehet a gyereked épp rosszgyerek is és lehetsz te vele elfogult, de ha az 3n gyerekem kapna csak virgacsot, amikor a másik ajándékot, azonnal kivernem a balhét és a budos életben rájuk nem nyitnam az ajtót.
2021. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
58%

Az a szerencsétlen helyzet, hogy éppen egy vélhetően autizmussal élő az unokatestvér. Akihez hasonlítva mindenki virgácsot kapna.


A repülős, vendéglős sztorit a nagyszülők tudják?


Én a gyermek érdekében ultimátumot adnék. Ha még egyszer különbséget tesznek a két gyerek között, soha többet nem vinném oda. A gyerekek nem hülyék, tuti érzik a hátrányos megkülönböztetést.

2021. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
87%
Az,hogy kinek mi a rossz gyerek,nagyon széles sávú lehet. Van,aki szereti ha a gyerek csak rajzolgat a sarokban,de ooyan is,aki hagyja,hogy bukfenceket csináljon az ágyon. A lényeg,hogy ki kell rapasztalni,és a gyereknek is megtanítani,hogy kinél hogy viselkedünk. Mikor én gyerek voltam,tudtam,hogy gizi néninél csak ülünk,de kati néninél tévézni is lehetett,vagy az udvaronnugrálni a szalmabálákon. Összességében,nem rossz a gyereked,de amit te normálisnak veszel,másnak lehet nem az. Ha máshoz mentek,akkor pedig illik alkalmazkodni,még a gyereknek is. Legalábbis illene szólni,hogy itt ilyet nem csinálunk,majd otthon.
2021. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Metionin ***** válasza:
87%
Van ahol az a felfogás, hogy a jó gyerek az, akivel nem kell foglalkozni, csak egy helyben ül és csendben van. Tudom, mert én is ilyen jó gyerek voltam, anyám mindig lenézően beszélt azokról a gyerekekről, akik szaladgáltak vagy meg mertek szólalni engedély nélkül. Az ilyen szülő általában nem akar foglalkozni a gyerekével, ezért tartja rossznak ha egy gyerek életjeleket ad. Ami természetesen baromság, normális gyerek igenis mozog, szaladgál, énekel tehát lehet látni és hallani, hogy létezik. Az ilyen feltűnően láthatatlan gyerek általában problémákkal küzd, szorong, fél a szülőktől, valószínűleg minden megnyilvánulásáért büntetik. Az ő szüleinek kellene szerintem kicsit elgondolkodni, hogy miért az üvöltés az első reakció, amikor valaki idegen ránéz a gyerekre. Az pedig nettó gáz, hogy a gyereked előtt mondják, hogy ő rossz, lehet hogy most még túl kicsi ahhoz hogy foglalkozzon vele de később megbántva érezheti magát.
2021. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!