Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban a gyerekem "rossz...

A családban a gyerekem "rossz gyereknek" van bélyegezve, mert eleven? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Férjem oldalán lévő rokonoktól (nagyszülők, nagynéni, neki a családja).

2 és fél éves, egyáltalán nem éreztem soha "rossznak".

Értelmes, szófogadó, szerintem a koránál jóval fejlettebb is (tudom tudom, minden szülő ezt mondja). De igen, szeret kint a szabadban játszani és szaladgálni, imádja, ha akadálypályákon kell átmennie, a játszótéren is biztos a nagyobbaknak való játékokra mászik fel. Nem durva, nem erőszakos.


Ezzel szemben az unokatestvére 6 éves, ő a "jó gyerek" mintaképe, mert ha bármi családi összejövetel van, csak ül az anyukája ölében, néha suttognak egymásnak valamit és ennyi. De pl. étterembe a mai napig nem lehet vele menni, mert fél az idegenektől és ha ránéz valaki, ordítani kezd. Nyaralni nem járnak, egyszer repültek vele 4 éves korában, a 2,5 órás repülőutat oda és vissza is végigüvöltötte. Most voltunk anyósoméknál mikulásozni, kapott a két gyerek csomagot, az enyém virgácsot is, mert hogy "nyáron milyen rossz volt, hát nem emlékszik?!". Mert hogy mikor a születésnapját ünnepeltük, kézzel beleevett a már felvágott, összemancsolt tortájába...

Tavasszal jön a kistesó nálunk, bármikor ott vagyunk anyósoméknál, azt hallgatom, hogy ilyen rossz gyerek mellé nem kéne még egy, mi lesz velünk majd, szaladhatunk 50 fele.

És ezt ugyanígy mondják a gyerek előtt is.


2021. dec. 13. 10:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%

Nem rosszul esik, hanem felháborító.

Addig még vicces is volt, hogy a csendes a jógyerek a nem csendes a rossz gyerek, de ez a virgácsos sztori, hát ott dugtam volna del anyós seggébe a virgácsot a télapóbácsi nagy örömére.

2021. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell a váleményükkel foglalkozni.
2021. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Férjem azzal "védi" őket, hogy ritkán látják és hogy ezért marad meg bennük minden mélyen... Az a "ritka" havonta 1-2 alkalom, amit néha én személy szerint még soknak is érzek.
2021. dec. 13. 10:19
 4/42 anonim ***** válasza:
80%

"ezért marad meg bennük minden mélyen"


Pszichológus nem-e kell feldolgozni a traumát?

2021. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
Azért ez t3nyleg durva volt, hogy a te gyereked virgácsot kapott, a másik még nem. A férjed helyében jól elküldtem volna őket a francba ezért a megkülönböztetésért.
2021. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%

Jogosan. Az egy dolog, hogy idióták és mondják a magukét, de az, hogy ezt a gyerek előtt, mintha tényleg rosszat csinálna, abszurdum, felháborító. A helyedben én nem is vinném többet, foglalkozzanak a jó unokával, de az én gyerekemre úgy ne mondjanak ilyen szavakat, pláne ne előtte, miközben nem tett eleget, hogy ilyet kiérdemeljen.


Csöndesen megjegyzem, hogy nagyanyám hasonló eset volt (egyedüli unoka vagyok, már felnőtt) - mára nem tartom vele a kapcsolatot, kell a francnak egy olyan lehúzó boszorka, lófaxon kívül nem érdemel semmit, a vérségi kötelék pedig nem hozza automatikusan a szeretetet.


Én kereken megkérdezném, mondják el, miért tartják rossz gyereknek. Gyerünk, konkrét példákat soroljanak, de ne olyat, hogy belenyúlt a saját tortájába, ami már fel volt vágva, mert az nem egyenlő a rosszasággal. Ha a válasz nem kielégítő, és csak szapulják ezzel a gyereket, többet tényleg nem vinném a gyerek érdekében. Hát kell ez neki?

2021. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Én ugyan így voltam annak idején az unokahúgommal. Ma már felnőttként jót nevetünk rajta. Gyerekként nem volt annyira vicces mindig azt hallgatni, hogy "bezzeg a Katika". Egyikünk sem tehet róla, hogy eltérő a személyiségünk. ma már jól kijövünk egymással.
2021. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom milyen a gyereked, mert minden szülő elfogult.

Ami neked teljesen rendben van, attól más simán a falra mászik.

Amit te élénkségnek, mozgékonyságnak tekintesz, más idegölő hiperaktivitásnak, amikor a gyerekről fél percre nem lehet a szemet levenni, mert vagy a szekrényre mászik és azt rántja magára, vagy életveszélyes mutatványokba kezd a játszótéren. A gond akkor van, ha öntörvényű és nem fogad szót, nem lehet neki parancsolni.

DE...

...ha nektek ez teljesen rendben van és energiával is győzitek, akkor senkinek semmi köze hozzá! A gyereketeket nem kell a retyerutyára bízni még rövid időre sem és ritkítani kell a látogatásokat! (És ez teljesen független az unokatestvére mentális állapotától.)

2021. dec. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
94%

Alapszabály: gyereket nem hasonlítgatunk a másikhoz.

Nagyon megalázó a gyerekedre nézve, ez a virgácsos dolog.

Azt ajánlom, hogy minél hamarabb emeld fel a hangod, mert ez később ki fog hatni a gyereked önértékelésére.

Tapasztalatból mondom, engem is mindig hasonlítgattak másokhoz a nagyszüleim, mindig minden gyerek jobb volt nálam csak azért mert én nem voltam kitűnő tanuló.

A mai napig érzem, hogy hatással van az önértékelésemre.

2021. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
96%

Havi 1-2 alkalom nem olyan ritka és pont elég arra, hogy kárt okozzon a gyerek lelkében. Mert az ugye világos, hogy ha előtte mondják, hogy rossz gyerek, akkor tulajdonképpen presszionálják, hogy rossz gyerek legyen. A gyerek úgy működik, hogy amilyennek minősítik, olyan igyekszik lenni.

Ne menjetek többet, ill. ne hívjátok őket magatokhoz. Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy meg kell nekik mondani, hogy foglalkozzanak a "jó" unokával.


Akivel 6 évesen nem lehet egy étterembe beülni, mert ha ránéz egy idegen, ordítani kezd. Na, ennek a "jó" gyereknek van elég komoly probléma a lelkében, ami miatt érdemes lenne egy pszichológust felkeresniük.

2021. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!