Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha újrakezdenéd az életed...

Ha újrakezdenéd az életed akkor csinálnál gyereket?

Figyelt kérdés
A családalapítás előtt álló 30 as férfi vagyok. Eddig csak a karrierem re koncentráltam de lassanként felmerült bennem hogy nem biztos hogy ez az élet értelme. Kíváncsi vagyok mindenki véleményére akármilyen helyzetből is adódott a gyermek.
2021. nov. 7. 10:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
51%

30 évesen szültem az első gyerekemet. Volt jó anyagi helyzetem, támogató családom, odaadó férj. Nem mondom, hogy soha nem volt nehéz, de ha újrakezdhetném most, akkor is ugyanúgy bevállalnám őket.

Nem mintha velük, vagy a férjemmel soha nem veszekedtem volna. :D De ettől függetlenül szeretjük egymást. Nem tudnám megtenni azt, hogy nem adok életet nekik újra, akármennyi szenvedés is lenne.


Ennek ellenére meglep, mennyien csalódtak itt a gyerekeikben, vagy a gyerekes életben, és simán kitörölnék őket, ha újra kezdhetnék. Nagyon sajnálom őket.

2021. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
73%
A kislányom most lesz 4 éves. A legjobb dolog életemben az ő létezése.
2021. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
89%

Ha nagyon nagyon oszinte akarok lenni akkor csak a harmadikat nem szulnem meg. De igazabol csak az apja es annak a hulyesegei miatt. Nem volt jo dontes vele lennem. De elcsavarta a fejem.


Viszont o az aki a legtobb szeretetett adja es kapja 🙂 szoval semmi penzert nem adnam 🥰

2021. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2021. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
90%
Tesóméknál később jött össze a gyerek (41 évesen). Persze voltak nehézségek (ugyan hol nem), megváltoztak a fontossági sorrendek,de azt látom kivirultak,boldogok. Nem bánták meg,imádnak Vele lenni, együtt lenni. Csak azt bánják hogy több már nem lehet...
2021. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
40%

Csak azok akarnak visszamenni a múltba akik nincsenek megbékélve az életükkel.

Pl. azok akiknek gyermekük van azok biztos nem akarnának visszamenni a múltba mert véletlenül lehet hogy teljesen más gyerekük születik még akkor is hogyha percre pontosan tudják hogy mikor kell teherbe esni.


A kérdezőnek: ez a te döntésed viszont bárhogyan is döntsél, ha a párod akar gyereket és te nem akkor inkább hagyd elmenni és keress magadnak valakit aki szintén antinatalista.

2021. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
78%
Nem lenne gyerekem. Függetlenül attól, hogy imádom őket, de mindkét fiú speciális eset, és pokoli nehéz velük. Reálisan nézve egyáltalán nem éri meg az a sok kínlódás, szenvedés, és munka, azért a kicsi jóért. Persze te férfi vagy, neked sokkal könnyebb. A legnehezebb része eleve nem neked jut, és ha beleunsz a családosdiba, keresel egy gyerektelen nőt, és lekoccolsz. Fizetsz havi 25-30 ezret, havonta pár órát jópofizol, és mindenki elájul, milyen remek apa vagy. Szóval csinálj nyugodtan annyi gyereket, amennyi jól esik, semmit nem kockáztatsz.
2021. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
12%
Az életnek, mint biológiai létezési módnak ez az egyetlen "értelme" (pontosabban célja). De ha az egyes ember életére vonatkoztatjuk, akkor kissé más szemszögből, de ugyanide lyukadunk ki (szerintem). Mert azzal, hogy saját magunknak teremtünk kellemes életet, az az univerzum szempontjából lényegtelen. Ha a tudomány, művészet, egyéb tárgyias alkotások területét nézzük, az is csupán rövid emberi léptékben lehet átmenetileg jelentős, de jön egy aszteroida és felrobbantja az egész Földet... Ennél sokkal fontosabbak azok az "elrontott" emberi életek, amikor valaki a saját maga fontosságának hamis tudatában téves önértékeléssel éli az évtizedeket, igazán jelentőset nem alkot, biológiai nyomot (gyereket) sem hagy maga után, másokat sem segít, magyarán haszontelen volt az élete.
2021. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
57%
Van egy kisfiam, ha újrakezdhetném, akkor is vállalnám. Nem értem ezeket a szeretem a gyerekemet, de ha újrakezdhetném, akkor nem szülnék. Ezek szerinte mégse szereted eléggé. Soha ilyen eszembe sem jutott, pedig nehéz eset. Nem tervezett gyerek volt, "becsúszott" és maradt, és annyira de annyira örülök neki, a legnagyobb kincs a világon. N/29
2021. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
66%

Tudod utolsó, gyerek megy gyerek között rohadt nagy a különbség. És néha pokolian nehéz szeretni őket. Ne tegyünk már úgy mintha kötelező jelleggel tökéletes lenne a kapcsolat egy másik emberrel, csak mert én szültem...


Kérdező, ha gyereket vállalsz, egyet jegyezz meg: nagyon sokszor azért csesződnek el a szülő-gyerek kapcsolatok, mert az apák kihúzzák magukat mindenből, és az anyákra szakítanak minden terhet, pedig az sokszor két embernek is nagyon sok. Szóval ha gyereket vállalsz, ne úgy tedd hogy a nő dolga minden ami neked kellemetlen, nehéz, vagy nincs kedved hozzá...

2021. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!