Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha újrakezdenéd az életed...

Ha újrakezdenéd az életed akkor csinálnál gyereket?

Figyelt kérdés
A családalapítás előtt álló 30 as férfi vagyok. Eddig csak a karrierem re koncentráltam de lassanként felmerült bennem hogy nem biztos hogy ez az élet értelme. Kíváncsi vagyok mindenki véleményére akármilyen helyzetből is adódott a gyermek.
2021. nov. 7. 10:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
60%
Jó, hogy sokan tisztán és megfellebbezhetetlenül tudják, hogy mit akarnak az élettől, de erre a kérdésre azok válasza lenne a releváns, akiknek van gyerekük és lehetőleg már fel is nevelték őt, vagy őket.
2021. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos azt látom a környezetemben, hogy a kapcsolatok minősége már rég nem a régi és annak lejárati ideje igencsak megrövidült. Továbbá inkább nevezném érdekközösségnek, mint családnak. Plusz nekem valahogy az jön le, hogy a családbarát rendszer, csak egy tartalom nélküli szó. A nevelés is sokkal inkább intézményszerű, ahol a szülő lemondott a gyerekei aktív idejéről. Piacra nevelik a gyerekeket és folyamatos az utánpótlás. Egyébiránt van 2 szép fiam, de elkezdtem azon rugózni, hogy a távozásom/távozásunk után mi lesz velük, mert sötétet sejtek a jövőre nézve.
2021. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
88%
Ha férfi lennék, naná. Nőként eszem ágában sincs, szinte az összes rizikó az enyém. Testileg, lelkileg, egzisztenciálisan.
2021. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
94%

"Eddig csak a karrierem re koncentráltam de lassanként felmerült bennem hogy nem biztos hogy ez az élet értelme"


Nekem ez kicsit úgy jön le, hogy belefásultál a munkába,és kell valami más,ami boldoggá tesz.Ha "csinálsz" egy gyereket,talán majd az értelmet ad az életednek.

Ez azért nem így van.Rengeteg meló, kompromisszum jár a gyerekkel, és ugye kell hozzá egy megbízható társ is.

Ha elég volt, hogy a munka körül forog az életed,akkor találj magadnak hobbikat, és ha ezután is úgy érzed, hogy hiányzik az életedből a gyerek,akkor tegyél érte,hogy legyen :)

2021. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
88%

Nem vállalnék akkor sem! Apám is "megcsinált" három gyereket, akikkel gyerekként nem foglalkozott, csak a kocsma érdekelte...

Csak akkor lettünk neki fontosak, mikor már az alkoholizmusa miatt nem volt munkája és nem volt saját keresete...

Végülis, nem haragszom rá! Nála az lehetett a probléma, hogy túl fiatalon, túl hirtelen vállalt családot és nem bírta a velünk járó stresszt, ezért menekült az alkoholba...

Bennem is ott van ugyanez a hajlam, sajnos! Tudom, hogy ugyanilyen szülő lennék! Nem bírom a stresszt! Képtelen vagyok sokáig egy gyerekkel foglalkozni! Egyszerűen idegesítenek...

Őszintén szólva, a kényelmes életemet sem akarnám félre dobni egy gyerek miatt!

2021. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
76%
Igen, szülnék, és megint 20 évesen.
2021. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2021. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
92%

1. csak annak javasolnám a gyerekvállalást,aki annyira vágyik gyerekre, hogy a fél karját odaadná érte. Akkor már nem lesz olyan nagy probléma, hogy le kell mondania erről-arról.

2.Szerintem Kérdező ha jól csinálod nevelését, akkor egy örökre szóló kapocs, örökös jó érzés, elégedettség és boldogságérzet lesz a jutalmad a gyerekkel kapcsolatban. Ha rosszul neveled, nyilván szenvedni fogtok.

3. 55 éves vagyok, sikerült őket jól nevelnem, elégedett vagyok az életemmel, akármilyen önelégültnek is tűnik, de ez van. Ha újra kezdeném az életemet, megint vállalnék gyerekeket.

2021. nov. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
59%
Ahány élet és megközilés annyi válasz , nem csak 2 csoport van mint a számtechben a jel 1 vagy nulla . Számtalan dolog miatt pl nyomás vagy tradició esetleg anyagi kitartottsági érdek miatt az utódok faragnak rá . Sajat példám és tágabb környezetemből azt következtettem ki hogy a család egy álca , elvezni sem ezt sem az életet nem élvezik . Kèpmutatók felkészületlenek kiforratlanok felelőtlenek primitívek . Megmozdult benned valami . Nem erdemes innen levonni döntési megerősitést , forrd ki magad e témában . Oktass menedzsellj , tanits , ha van nyugtod türelmed több emberrel stressz kiakadas nélkül létezni ez jó jel . Otthoni peldát is követhetsz ha tamogatott volt , elutasithatod ha rossz . Ezzel a válasszal sem leszel előrébb mert csak átformált kidolgozottabb és azt közli mint a fentiek .
2021. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
63%
22-es vagyok és a 29-el egyetértek.
2021. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!