Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mit tenne ebben a helyzetbe...

Ki mit tenne ebben a helyzetben? Befogadtuk az egyik családtagunkat hogy ne keljen nélkülöznie.

Figyelt kérdés
Megegyeztünk hogy ideköltözhet,cserébe segít a gyerek körül és a háztartásba. Most már ott tartunk,hogy abszolút semmit nem akar csinálni. Néha elmosogat,a gyerekkel is addig foglalkozik még elvégzem a dolgom. Rezsibe nem ad,de eszik iszik,fürdik mosok rá. Még meg sem kapta a pénzét,de már el is költötte (szoc segély). Otthon tartozása volt,így akkor az összes pénze oda ment,de én nem szóltam. Most hogy már megadta,most sem ad egy fillért sem kaját is olyat vesz ami neki megfelel. Mostanság anyagilag mi is elég mélypontra kerültünk,minden fillért be kell osztani,már nem igazán tolerálom az élősködést. Tegnap végkép betelt a pohár. Éppen végeztem a főzéssel,és leültem egy kicsit. Erre ő rögtön ment enni,a gyereket persze otthagyta nekem,aztán bement a szobájába és elkezdett keresztrejtvényt fejteni. Utána mentem és megkérdeztem miért van az hogy mióta itt van(4 hónap),párszor főzött,sütni egyáltalán nem akar,de ő az első aki mindég eszik. A válasz én nem szeretek a konyhában lenni,sütni különösen utálok és te úgy is megcsinálod. Ha haza küldenénk otthon biztos megfagyna,mert még tüzelőt sem tudna venni. De én már nem vagyok hajlandó tovább ezt csinálni! A párom reggeltől estig dolgozik,és én eleinte örültem hogy nem leszek egész nap egyedül,és lesz egy kis segítségem.
2010. szept. 2. 10:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
95%

A segítség önzetlen cselekedet. Olyan, amiért nem várunk viszonzást.

Azzal sincs semmi baj, ha te viszonzásul vársz valamit, de akkor azt közölni kell. Érdemes tisztázni a szabályokat. Te mit adsz, mit vársz cserébe, és mi történik, ha az egész mégsem működik. Csak úgy ne rakd ki az utcára. Beszélgess el vele, és mondd el neki, hogy már nem vagytok olyan jó helyzetben, mint amikor befogadtad. Már nem tudod eltartani és mellette még a saját feladataidat is ellátni minden segítség nélkül.

Elmondanám neki, hogy nem szeretném, ha úgy érezné, kihasznál, vagy hogy ingyenélőnek érezze magát. Ettől talán rádöbben, hogy jobb, ha ő is kiveszi a részét a munkából.

Fontos, hogy adj időt mindannyiótoknak. Konkrétan határozd meg, mi az az idő, amit a változásra hagytok. Közöld is vele, valamint azt is, hogy ha a határidőig nem változtat, keressen más megoldást.

2010. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Már leírtam hogy megegyeztünk,hogy ő segít a gyerek körül (6hónapos)és a háztartásban. Ez egy hétig működött is,aztán fokozatosan kezdte elfelejteni a megállapodást. Kezdte azzal hogy 10-11ig aludt,most már ott tartunk hogy semmit nem csinál. Ma is felkelt fél 11körül és még abszolút semmit nem csinált. Nem hinném hogy olyan sokat várok,és én vagyok a rossz!
2010. szept. 2. 13:16
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet: ha nem volt pontosan megfogalmazva, hogy melyek az ő feladatai, amit cserébe elvártok, akkor érthető, hogy ide jutottatok.

Megbeszéltétek, hogy nem fogadtok el tőle pénzt? Vagy akart adni, de az elején még úgy voltatok, hogy "jaj, ti segíteni akartok, nem fogadtok el pénzt", vagy egyből úgy indult, hogy pénzről nincs szó, csak "természetbeni" viszonzásról?

Nem elég annyit megbeszélni, hogy amikor kell, foglalkozzon a gyerekkel, vagy hogy néhányszor ő is megfőzheti az ebédet. Ez túl viszonylagos, ennél pontosabban kell meghatározni, hogy mikor kell a gyerekkel foglalkozni és hetente hányszor kell neki főznie. Ez egy kiszolgáltatott helyzet: nehéz jól megbecsülni, hogy mekkora az a hála és azt hogyan lehet kifejezni ami a nem kis segítségetekért cserébe adandó.


Hármasban üljetek le és nyugodt hangon beszéljétek át. Ne támadd le. Hülyén jöhet ki lehet, de nem baj, ha egy füzetben vezetitek, hogy ki, mit, mikor végezzen el a háztartásban. És egyaránt végezhessen mindenki szeretem és nemszeretem munkákat, s határidővel, ahogy előttem is javasolták. Adj neki 2-3 hónapot a változásra, ez a minimum.

2010. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a segítség önzetlen cselekedet. De a kérdező nem írta egy szóval sem, hogy a sógornőjének segítene, hanem azt írta, hogy: "Megegyeztünk hogy ideköltözhet, cserébe segít a gyerek körül és a háztartásba". Ez számomra azt jelenti, hogy annak fejében, hogy nem kell az utcán laknia, és nem kell fizetnie a lakhatásért, cserébe besegít a befogadóinak, vigyáz a gyerekere, és végez valamennyi házimunkát. Ki kell tenni a szűrét, mert ez a nő egy lusta személy, aki visszaélt a rokonság jóakarásával és bizalmával. Ha kell, hívj hivatalos segítséget, hogy ki lehessen tenni a szűrét. Remélem mihamarabb sikerülni fog!
2010. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Megsajnáltuk mert állandóan panaszkodott hogy télen meg fog fagyni,és nem tudja hogy abból a kevés pénzből hogy fog megélni. Nem hinném hogy az önzetlen segítség abban merül ki,hogy hagyom hogy teljesen a fejemre nőjön! Csak adok,de semmit nem kapok cserébe. Ez így a jó??? Egy felnőtt embernek ne keljen már elmondani külön mit csináljon,ezt magától kellene észrevennie.
2010. szept. 2. 15:54
 26/31 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenkinek magától értetődő. A lakás felszerelése pl. a ti cuccaitok, egész másképp nyúl hozzájuk, hiszen bár családtag, valamennyire mégis idegen ott nálatok. Ez kettőtökön (hármótokon) áll, segíteni kell neki a beilleszkedésben, ha komolyan gondoltátok és hosszabb időre magatokhoz fogadtátok. Igen is, meg kell vele beszélni. Tudod már, mit fogsz tenni egyébként?
2010. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Igen,szépen megkérem hogy menjen haza amint megjön a párom! Én is buta vagyok hogy eddig tűrtem. Semmi hajlandóság nincs benne hogy munkát keressen,mondjuk már jó régóta nem dolgozik. Azért 4 hónap alatt léphetett volna valamit. Ha nem fogadjuk be még mindég tele lenne adóssággal. Van nekem saját családom,és most mi is nagyon mélyponton vagyunk. Hitel van a lakáson a rezsi és a kaja sem 2forint,a gyereknek is sok minden kel,rajta aztán végképp nem fogok spórolni. Nem vagyok hajlandó tovább etetni,amúgy is megszegte a megegyezést! Olyan sokat nem vártam tőle szerintem,csak hogy néhanapján főzzön meg,csináljon rendet és figyeljen a gyerekre vagy legyen vele még a dolgaimat intézem. De nem tette,és a rezsihez sem járult hozzá.
2010. szept. 2. 19:57
 28/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Na mi a helyzet? Párod? És,hogy zajlott a "beszélgetés"?

Remélem minden oké.

Ja és teljes mértékben jól döntöttél.

2010. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
A párommal minden simán ment,ő is így gondolkozott csak nem szólt. A hétvégén hazaköltözik a kedves rokon,persze kaptam hideget meleget. Oldja meg a saját életét!
2010. szept. 3. 10:16
 30/31 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy köztetek minden ok:D igazából ez a lényeg az,hogy ő meg mit gondol mond tottálisann senkit nem érdekel.

Minden jót a továbbiakban :)

2010. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!