Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mit tenne ebben a helyzetbe...

Ki mit tenne ebben a helyzetben? Befogadtuk az egyik családtagunkat hogy ne keljen nélkülöznie.

Figyelt kérdés
Megegyeztünk hogy ideköltözhet,cserébe segít a gyerek körül és a háztartásba. Most már ott tartunk,hogy abszolút semmit nem akar csinálni. Néha elmosogat,a gyerekkel is addig foglalkozik még elvégzem a dolgom. Rezsibe nem ad,de eszik iszik,fürdik mosok rá. Még meg sem kapta a pénzét,de már el is költötte (szoc segély). Otthon tartozása volt,így akkor az összes pénze oda ment,de én nem szóltam. Most hogy már megadta,most sem ad egy fillért sem kaját is olyat vesz ami neki megfelel. Mostanság anyagilag mi is elég mélypontra kerültünk,minden fillért be kell osztani,már nem igazán tolerálom az élősködést. Tegnap végkép betelt a pohár. Éppen végeztem a főzéssel,és leültem egy kicsit. Erre ő rögtön ment enni,a gyereket persze otthagyta nekem,aztán bement a szobájába és elkezdett keresztrejtvényt fejteni. Utána mentem és megkérdeztem miért van az hogy mióta itt van(4 hónap),párszor főzött,sütni egyáltalán nem akar,de ő az első aki mindég eszik. A válasz én nem szeretek a konyhában lenni,sütni különösen utálok és te úgy is megcsinálod. Ha haza küldenénk otthon biztos megfagyna,mert még tüzelőt sem tudna venni. De én már nem vagyok hajlandó tovább ezt csinálni! A párom reggeltől estig dolgozik,és én eleinte örültem hogy nem leszek egész nap egyedül,és lesz egy kis segítségem.
2010. szept. 2. 10:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Testvérről van szó? Egyébként én megmondanám neki hogy vagy besegit a házimunkába és minden másba és belead a rezsibe vagy pedig mehet amerre lát. Ha nem segit továbbrase akkor pedig pakold össze a cuccait és rakd ki az utcára onnantól meg azt csinál amit akar. Gyülölöm az ilyen élősködö embereket akik rabszolgának nézik a jótevőit. Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, ez elég frusztráló lehet:(
2010. szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben nem idős, beteg emberről van szó, lelkiismeretfurdalás nélkül kitenném, boldoguljon ahogy akar! Nem minden ember kap ilyen nagy segítséget, amit ti adtatok, ő pedig csúnyán visszaélt vele, nemhogy arra használta volna, hogy összeszedje magát kicsit, mégcsak nem is segített semmiben... Kerek perec mondd meg neki, hogy úgy készüljön a legközelebbi segélyt megkapja, és mehet haza ( és akkor mégsem egy fillér nélkül raktad ki ugye) - így majd megtudja mit kótyavetyélt el!
2010. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

sajnálom a helyzeted!megértelek!


mondjátok meg neki hogy segítsen ebbe-abba,és adjon a rezsiba,hacsak 5 ezret is,de adjon.fektessétek le a szabályokat!!ha nem tetszik neki akkor fel is út -le is út!!

egyébként miért nem megy el dolgozni????


én anyóséknál lakok .és rajtam kívül mindenki elég kényelmes.még én megfőzik 5-6szor addig anyós talán egyszer.sógornőm semmit,de ő és a pasija az elsők akik esznek a kajából ha megfőzöm és nem pedig a kislányom.ezért írtam hogy megtudlak érteni.igaz nekem más a helyzet,mert nekem kell tűrnöm még itt lakunk.


de neked nem kell egy percig se tűrnöd,mert a te házad!!

sok sikert a probléma megoldásához!!


24/N

2010. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nálunk is volt ilyen. Sajnáltam kitenni, de az egész család hangulatára rányomta bélyegét, hogy ott van. A végén már miatta veszekedtünk a férjemmel, holott sem előtte, sem utánna egy hangos szó nem volt köztünk. Megelégeltem, kitettem. És utánna minden visszazökkent a régi kerékvágásba. De megtanultam: Jótett helyébe jót ne várj sohasem.
2010. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mertekben igazad van, de Te ismered ezt a szemelyt, hogy eldonsd, hogy mit is tudsz tenni.

Nagyon sok emberen segitettem mar az eletemben, de hidd el, hogy Aki "lusta" az lusta!

Azert lusta, mert ezis egy tulajdonsag, es ezen valtoztatni nem tudsz.

Mint irod sokat dolgoztok, En ugy erzem, hogy amikor En hulla faradt vagyok, s leulnek, akkor nemigen lenne kedvem mar vitatkozni, ilyen "piti" dolgokon, hogy ezt miert nem csinaltad....stb., es magyarazkodni!

Nezd ez a szemely Neked olyan most, mint 1 masodik "FERJ",

Akinek tursz es meg kuzkodsz is Vele.

Merlegelj, hogy szukseged van Neked erre?

Van ertelme magyarazkodni 1 olyan felnott embernek, Akit Te segitesz, es elvegre Te tartod el?

Ha O ezt Magatol nem latja es nem erzi, akkor itt nincs ertelme sem a segitsegnek sem az eroszaknak.

Benned a valasz!

2010. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még nem voltam ilyen helyzetben, de ismerek néhány a rokonodhoz hasonló embert.


Megnyugtatlak, hogy az ilyen parazitákat ha valahonnan kirakják, nem tudom hogy, de mindig találnak egy másik balekot aki felkarolja őket. De ha azt nem is, érdekes módon valahogy mindig futja nekik "tüzelőre" is...

2010. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%
Esküszöm, nem értelek titeket. Az ember a családjának természetes, hogy segít, nem cselédnek fogadja be. Nem írsz semmit a rokonodról, hány éves, miért nincs munkája, mióta van ilyen helyzetben stb... Lehet, hogy kicsúszott a lába alól a talaj, depressziós is lehet, elvégre ki van nektek szolgáltatva, amit ezek szerint hangoztatsz is neki. Lehetnél egy kicsit toleránsabb is vele. Nem kívánom, hogy valaha ilyen helyzetbe kerülj!
2010. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nem fogok neked magyarázkodni. Te még biztos nem voltál ilyen helyzetben,de kívánom hogy legyél! Szerintem az ember ha már "eltart" valakit és próbál segíteni valamilyen segítséget elvárhat,ha nem anyagit akkor azt hogy segítsen a háztartásba! Egyébként a párom testvére,47éves nő,és már jó régóta nem dolgozik. Eddig a szüleivel lakott,de meghaltak.
2010. szept. 2. 10:56
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
nem értem miért lennél felelős egy 47 éves ember éltéért. Még ma kitenném úgy a szűrét, hogy a lába se érné a földet.
2010. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%

Ha segítségről beszélek akkor önzetlenségre gondolok, de ez az én világom.

A nővel ülj le beszélgetni, s fektesd le az igényeid a segítségnyújtás fejében. Csinálj napi programfüzetet, hogy ki mit csinál, s mikor.

2010. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!