Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Én is és a tesóm is szuloknel lakunk panelban mint gyerekkorunkban. A tesóm 30 éves én meg 28 éves. A szüleink 61 évesek és 50 nm panelban lakunk. Egesznap veszekedés senkinek sincs saját légtere, kicsi a hely. A nővérem nem költözik albérletbe mondván mert ő saját lakást akár majd. Én is így gondolkodok és ha elkoltoznek akkor annyi az eddigi sportolt pénzemnek. De ha belegondolok akkor 45-50 éves leszek én mire eljutok arra a szintre hogy önálló saját lakásom legyen. Viszont így 4 felnőtt sem jó egy 50 nm lakásban. Minden athallatszik, kényelmetlen és stb. Hogyan vegyen rá a noveremet hogy menjen ő is albérletbe és akkor mennék én is mert 1 ember nem tud kifizetni egy Pesti drága albérletet. Illetve apamnak mondtam hogy költöztünk vidékre és adjuk el ezt a lakást, és hozzateszek meg 8 milliót és lenne egy kertes házunk, de ő azt mondta hogy nem. Nincs semmi ötletem.

28/f


2021. okt. 9. 16:53
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
Mindenki annak tanul amit szeret csinálni. Azt hogy valamit nem fizetnek és valamit megfizetnek már nem az én döntésem. Ha én tanulok egy szakmát amihez semmi kedvem se dolgozni benne de jól fizet akkor szerinted hatékonyan fogom végezni a munkát illetve megtanulni a szakmát? A programozás megvan fizetve az IT terület de nem az az ember vagyok aki kibír naphosszat egy monitor előtt.
2021. okt. 11. 10:17
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Tökölődjél még 5 évig a MOST-on (noha nincs most..), aztán ha döntöttél lóduljál. Ha most indulsz neki, 5 évvel beljebb vagy.
2021. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki annak tanul amit szeret csinálni. Azt hogy valamit nem fizetnek és valamit megfizetnek már nem az én döntésem."

Nem, nem mindenki annak tanul, amit szeret csinálni, van, aki annak tanul, amit jól megfizetnek, akkor is, ha nem szereti azt csinálni. Pont ez a meggazdagodás egyik útja - csak ennek is megvan az ára: olyasmivel kell töltened az életedet, amit nem szívesen csinálsz...

Matekozd ki, hogy mennyit ér neked az, hogy olyasmit csinálhatsz, amit szeretsz, aztán azt az órabért add hozzá ahhoz, amit keresel - máris jobban fog festeni az egész.


"Ha én tanulok egy szakmát amihez semmi kedvem se dolgozni benne de jól fizet akkor szerinted hatékonyan fogom végezni a munkát illetve megtanulni a szakmát? A programozás megvan fizetve az IT terület de nem az az ember vagyok aki kibír naphosszat egy monitor előtt."

Akkor milyen kompromisszumot vagy hajlandó meghozni? Mert ha egyelőre olyan szakmád van, amit bár szeretsz, nem jól fizet, akkor máshogy nem fog menni, csak kompromisszumok árán...

2021. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
89%

28 évesen kitanulni egy szakmát? Mi ezzel a gond? Én majdnem 10 évvel idősebb vagyok. Folyamatosan tanulok, képzem magam. Otthon 30+ évvel iratkoztam be egyetemre munka mellett. Aztán mindent otthagytam, mert nem volt kedvem ebben a politikai helyzetben ott maradni, meguntam, hogy alig tudtam félretenni a fizetésemből. Kijöttem külföldre, és a nulláról kezdtem mindent, legalja melóm volt, még azért is meg kellett küzdenem, utáltam. Eltelt 1 év is, mire a szakmámban alkalmaztak. És az azóta eltelt 2 év alatt többet tettem félre, mint otthon 10 év munka mellett, miközben elég jó színvonalon élek. De most állok majd neki itt egy totál új szakmának, hogy kevesebb munkával több pénzt keressek. Leszek talán 43 is mire befejezem a képzést. De sok embert ismerek, aki 40+ évesen állt neki egy teljesen más szakmát tanulni. Szóval a kor nem lehet akadály. És igen, amiket írtál, csak kifogások.

Hogy te most azonnal akarsz nagyobb lakást? Mit is teszel érte a siránkozáson kívül? Ja mert te csak azt vagy hajlandó dolgozni, amit szeretsz, akkor is, ha nem fizetnek jól. Hát akkor álmodozhatsz tovább arról, hogy nem 50 nm-en laktok 4en. Esetleg vàrd meg, hogy megöröklöd az 50%át, és abból vehetsz külön egy garzont pesten vagy egy házat vmi faluban.

2021. okt. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
51%
Nekem lenne egy üres szobam. Pistabá/70
2021. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!