Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Én is és a tesóm is szuloknel lakunk panelban mint gyerekkorunkban. A tesóm 30 éves én meg 28 éves. A szüleink 61 évesek és 50 nm panelban lakunk. Egesznap veszekedés senkinek sincs saját légtere, kicsi a hely. A nővérem nem költözik albérletbe mondván mert ő saját lakást akár majd. Én is így gondolkodok és ha elkoltoznek akkor annyi az eddigi sportolt pénzemnek. De ha belegondolok akkor 45-50 éves leszek én mire eljutok arra a szintre hogy önálló saját lakásom legyen. Viszont így 4 felnőtt sem jó egy 50 nm lakásban. Minden athallatszik, kényelmetlen és stb. Hogyan vegyen rá a noveremet hogy menjen ő is albérletbe és akkor mennék én is mert 1 ember nem tud kifizetni egy Pesti drága albérletet. Illetve apamnak mondtam hogy költöztünk vidékre és adjuk el ezt a lakást, és hozzateszek meg 8 milliót és lenne egy kertes házunk, de ő azt mondta hogy nem. Nincs semmi ötletem.

28/f


2021. okt. 9. 16:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ha te nem ragaszkodsz a pesti lakhatáshoz, akkor fogd a pénzedet és lódulj vidékre egyedül.
2021. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
96%

Hát elég hülyén gondolkozol!

A spórólt pénzedböl vegyél egy kis lakást, akkor a pénzed nem veszít az értékéböl, késöbb meg ha eladod, ez meg az idökzöben összespórolt többiböl tudsz valami nagyobbat venni.

Ami most van spórolt pénzed, az 5 év múlva semmit sem ér, ellentétben egy ingatlannal.

Az egyéblént teljesen hülye elképzelés, hoyg készpénzböl megveszel egy lakást/házat, erre találták ki a hitelt, ami nem örgödtöl való, ha ésszel veszed fel.

Egyébként miért várod el a növéredtöl, hogy kiköltözzön, amikr te sem akarsz elmenni? Semmivel sem indokoltabb, mint neked költözni.

2021. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Most 2 milliom van. Ebből nem kapok jelenleg semmit, ezt is 4 év alatt tudtam összegyűjteni. Egy 2 szobás lakás Pesten 20 millió Ft környékén van vagyis kell 8 millió Ft önerő legalábbis nekem ezt mondta a bank. Amit a kérdésemben írtam 8 milliót feltudnek venni amiből úgy tudnánk vidéken házat venni ha eladjuk ezt a Pesti panelt de a szülők ebbe nem egyeznek bele. A nővérem idősebb nálam ugye 31 éves lassan neki se sikerült milliókat osszegyujteni.
2021. okt. 9. 17:09
 4/45 anonim ***** válasza:
19%
Tesódnak mennyi zséje van? Ha belead ő is 8M Ft-t vegyetek közösen egy nagyobb lakást valamelyik olcsóbb peremkerületben (pl.Havnnán), 28-29 milláért lehet 70+nm-est kapni. Ha jó az elosztás szinte teljesen elszeparálható életteret kaptok.
2021. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
87%
Ja, hogy a 8 is hitel, így más.
2021. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
De ő nem ad bele semmit. Pont ez a baj. O 31 éves és úgy élünk jelenleg mint két gyerek a szuloknel kicsi lakásban. Neki lenne szerintem 5-6 millió. Nekem lenne ugye ha felveszek 6 milliót 8 milliom a panel az ér 29 milliót ez így 42 millió de 42 millióért akkor minimum egy 100 nm lakas kéne ennyi embernek.
2021. okt. 9. 17:18
 7/45 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem igen komoly bajok vannak a gondolkodásoddal!

A szüleid lakását elherdálnád, meg a növéred pénzét is, hogy neked legyen házad?

2021. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tudsz olvasni? Vagy értelmezni? Én azt írtam hogy közösen egy nagyobb lakas, nem nekem egyedül jó ember. De 100 nm lakást aligha lehetne kapni 42 millióért.
2021. okt. 9. 17:31
 9/45 A kérdező kommentje:
4 ember jelenleg egy 50nnm panellakasban pláne felnőtt nem fér el. Ez a kérdésem. Viszont se nekem se a noveremnek nincs pénz saját lakásra csak így meg ultra sz..r így élni.
2021. okt. 9. 17:36
 10/45 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, úgy tűnik, ez a helyzet téged zavar leginkább, így neked kell a saját megoldásodat megkeresni. Legyen az albérlet, külföld, munkásszálló, vidék.

Mást embert sose tudunk megváltoztatni. A saját szemléletünket tudjuk megfordítani, átformálni..

Vidéken sokan élnek idős, magányos emberek, velük köthetsz tartási szerződést például. Ez nem lenne opció? Ott élsz vele, segítesz neki, aztán örökölsz..

2021. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!