Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Én is és a tesóm is szuloknel lakunk panelban mint gyerekkorunkban. A tesóm 30 éves én meg 28 éves. A szüleink 61 évesek és 50 nm panelban lakunk. Egesznap veszekedés senkinek sincs saját légtere, kicsi a hely. A nővérem nem költözik albérletbe mondván mert ő saját lakást akár majd. Én is így gondolkodok és ha elkoltoznek akkor annyi az eddigi sportolt pénzemnek. De ha belegondolok akkor 45-50 éves leszek én mire eljutok arra a szintre hogy önálló saját lakásom legyen. Viszont így 4 felnőtt sem jó egy 50 nm lakásban. Minden athallatszik, kényelmetlen és stb. Hogyan vegyen rá a noveremet hogy menjen ő is albérletbe és akkor mennék én is mert 1 ember nem tud kifizetni egy Pesti drága albérletet. Illetve apamnak mondtam hogy költöztünk vidékre és adjuk el ezt a lakást, és hozzateszek meg 8 milliót és lenne egy kertes házunk, de ő azt mondta hogy nem. Nincs semmi ötletem.

28/f


2021. okt. 9. 16:53
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
76%
Keress másik városban lakást - olcsón. Anyám Tatabányán vett magának 4 milliómért lakást. Nem volt újszerű, de nem is járt az összeomlás közelében. Egymaga kifestette, az ajtót a nagyanyám ajánlotta fel, hogy kicseréli újra, amiben 3-4 zár van. Igen, kell újítgatni, de így baromi olcsón megúszta. Vonattal 3/4 óra Budapestig. Nem mellesleg, ami a lényeg, hogy ha nem is akarnál lehorgonyozni, szerintem némi szerencsével neked is meglenne az a lehetőség, ami anyámnak lett, csak ő kellemesen elvan ott. 4 milliómért vette a lakást, 2 milliót felvett hitelre, és a lakás ára már a környékbeli fejlesztéseknek hála 15 millióra ugrott - úgy is, ha nem lenne új ajtó, szép festés, stb. És még csak kb 2 éve él ott, várhatóan ez az ár emelkedik.
2021. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
96%
El kell költözni, nem lehetetlen csak kicsit ekresgetni kell a jobb árú lakásokat.
2021. okt. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező. A kommenteket olvasva igazából nincs mit írnom, csak tanácsokat:

Szerintem költözz el. Nem kell ám egyből luxusvillát venni ;) van albérlet, vagy kislakás, viszont azok drágák.


Azt mondod 4 év alatt keresel 2m-t. Ennyit tudsz albira költeni vagy ennyi az össz. kereseted?? Nem mindegy! Havi 42ezer Ft-ot keresel? Ez édeskevés, hogy saját lakásod legyen! Először is keress egy állandó munkahelyet amiből tudod fedeznia kiadásaidat. Utána uccuneki, mert már káros ami otthon megy. :) kitartást és sok sikert

2021. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
86%

"közösen egy nagyobb lakas, nem nekem egyedül jó ember. De 100 nm lakást aligha lehetne kapni 42 millióért"

Négy embernek nem kell 100 nm. Ha ennyire nem jönnek ki egymással, azon a négyzetméterek száma nem segít: szét kell költözni.

2021. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
96%

"Azt mondod 4 év alatt keresel 2m-t."

Nem azt mondta, hogy annyit keres, hanem hogy annyit spórolt össze.

2021. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

11-es, Tatabányán ma már 20 millió körül vannak a lakások, hacsak nem a ciganytelepre költözik.

Mindenhol kegyetlenül megugrottak az árak.

Kérdező, nincs párod, akivel összeköltözhetsz? Vagy haverral közös albérlet. Fizetni kell, kevesebbet tudsz félretenni, még kell huznod magad, de legalább külön lennél.

2021. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Így van. Négy év alatt gyűjtöttem 2 milliót. Az a gond hogy az elkoltozes nem ilyen egyszerű. Lakás az drága nekem jelenleg még vidéken sem olcsó. Illetve az albérlet nem megoldás mivel akkor elmegy a pénzem és sosem lesz saját lakás. Többet kéne keresni csakhat ebben az országban. Na mindegy.
2021. okt. 9. 19:15
 18/45 anonim ***** válasza:
88%

Itt Komárom - Esztergom megyében lehet még találni 1 szobás lakásokat, 12-13 millió körül. Igaz, hogy többnyire felújítandó, de kezdésnek nem rossz, szerintem. Javítson ki valaki, ha tévedek, de 20% önerő kell, szóval még spórolsz vagy esetleg eladsz pár dolgot.


Ahogy előttem is megírták, itt hiába vársz a többiekre, hisz jól láthatóan ők elvannak így..

2021. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

"az albérlet nem megoldás mivel akkor elmegy a pénzem és sosem lesz saját lakás"

És ha jobban fizető állást keresnél? Akár úgy, hogy továbbképzed magad.

2021. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
69%

19 és kérdező: kérdező, valamit tenni kell. vagy ez vagy az. maradhatsz otthon és tűröd még, dolgozol, aztán lesz saját lakásod, vagy elmész most és albit fizetsz. Igen az albi pénznyelő, de nagyon! nehéz onnan bármit is kezdeni. Szerinted miért azok az emberek a sikeresebbek akik otthon laknak egyetem alatt is? hát ezért. kikerülnek egyetemről friss diplomával és már tudnak is venni egy lakást. Ennek a lakásnak az árának a fele elment volna albira. Szerintem gondold meg, hogy nem maradsz-e még egy kicsit.

19-nek meg igaza van, támogatom, hogy maradj még. Fejleszd magad, keresd a lehetőségeket.

2021. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!