Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Én is és a tesóm is szuloknel lakunk panelban mint gyerekkorunkban. A tesóm 30 éves én meg 28 éves. A szüleink 61 évesek és 50 nm panelban lakunk. Egesznap veszekedés senkinek sincs saját légtere, kicsi a hely. A nővérem nem költözik albérletbe mondván mert ő saját lakást akár majd. Én is így gondolkodok és ha elkoltoznek akkor annyi az eddigi sportolt pénzemnek. De ha belegondolok akkor 45-50 éves leszek én mire eljutok arra a szintre hogy önálló saját lakásom legyen. Viszont így 4 felnőtt sem jó egy 50 nm lakásban. Minden athallatszik, kényelmetlen és stb. Hogyan vegyen rá a noveremet hogy menjen ő is albérletbe és akkor mennék én is mert 1 ember nem tud kifizetni egy Pesti drága albérletet. Illetve apamnak mondtam hogy költöztünk vidékre és adjuk el ezt a lakást, és hozzateszek meg 8 milliót és lenne egy kertes házunk, de ő azt mondta hogy nem. Nincs semmi ötletem.

28/f


2021. okt. 9. 16:53
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
95%

"kikerülnek egyetemről friss diplomával és már tudnak is venni egy lakást"

:-O

Ha gazdagok a szülők. De nem mindenkinek a szülei azok. Még akkor sem, ha az illető az egyetem alatt is otthon lakik.

2021. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Sokan itt tévedésben vannak. Nincs sajnos jobb fizető állások mert a jobb fizető állásokra pont azért mert jól fizet vannak rá emberek és nincs üresedés. A másik meg ha ennyi idősen kianulok még egy területet ami kb 3-4 év és majd talán szerzek tapasztalatot ami 4-5 év az 9 év. Én 9 év múlva már 37 éves leszek. ÉS majd akkor talán elérem a jól fizető munkákat de ugyan ott fogok tartani hogy majd 45 évesen talán tudok venni egy lakást. Nekem a szakmám pék és pékként is dolgozok egy jód ideje de nettó 250 ezer forint felé nem nagyon megy fel a fizetés ha csak nem csinálok saját pékséget ami már van minden sarkon és pénz is kell hozzá.
2021. okt. 9. 20:50
 23/45 anonim ***** válasza:
42%
Te vagy az a debreceni akárki, aki már több hasonló kérdést kiírt?
2021. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
34%

21: mi köze ehhez a szülőnek? hogy jön ide, hogy gazdag-e a szülő??? Vagy te csak így gondolkodsz?


Én 14 éves korom óta dolgozom. Gépész szakon kezdtem el dolgozni és miután 10. osztály végén szakmai gyakszin megvillogtattam a tudásomat jobbnál jobb ajánlatokat kaptam. kerestem a lehetőségeket és láss csodát, többet kerestem a tanáraimnál. A szüleim szegények, egy autójuk van. Felváltva használják. Én már rég autóval jártam suliba amikor mások minimálbéren szenvedtek diákmunkán. Ez évi 2m Ft nálam. Ennyit keresek. Ez ment egyetem végéig és érdekes lett lakásom. előre kell gondolkodni és nem a szülőktől tarhálni pénzt, mert az undorító!

Ha egyetem alatt otthon lakik azi llető akkor is 4 év alatt minimálbéren kereshet 7m Ft-ot. (HÉT) nehogy már ne legyen ez elég. Összesen 14 éves kortól egyetem végéig MINIMUM 15millió Ft-ot. Ez a minimum, mert ennyi a minimálbér. És ehhez mindekinek joga van! Nekem is, neked is, a kérdezőnek is, a szomszéd pistának is. Én kihasználtam. Más miért nem? 15m Ft. (tizenöt) abból szép lakást lehet venni

2021. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
24es: Azt azért ne felejtsük hogy ez igen ritka hogy valaki 16 évesen kitűnő egy adott szakteruleten és hívják is dolgozni. Ehhez tudás kell meg jó alap. De igen ha valaki 16 éves korától dolgozik és keres annyit amennyit egy huszonéves akkor valóban elérhető egyetem után a lakás.
2021. okt. 10. 05:06
 26/45 A kérdező kommentje:
23as: Te sem tudsz olvasni. Budapesti vagyok nem Debreceni.
2021. okt. 10. 05:08
 27/45 anonim ***** válasza:
83%
4 felnőttnek egy 100 nm-es lakás is kevés. Egymás szájában lennétek, ha családot is szeretnél te vagy a nővéred, akkor még inkább. Inkább önállósodj. Menj ki 2-3 évre külföldre, tegyél félre amennyit csak lehet, és utána saját lakást/házat tudsz venni.
2021. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
27-es: Külföldre hogyan? Milyen munkaterületre? Hol kell jelentkezni? Melyik országba? Ahhoz profi nyelvtudás is kell.
2021. okt. 10. 16:55
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

"láss csodát, többet kerestem a tanáraimnál"

Ez akkor lenne "csoda", ha tanárként kerestél volna többet a tanáraidnál. Egyébként ezzel semmit se mondtál, hiszen lassan már bárki jobban keres, mint a tanárok...


"A szüleim szegények, egy autójuk van. Felváltva használják."

Fogalmad sincs róla, hogy mi a szegénység, maradjunk annyiban.


"Ez évi 2m Ft nálam. Ennyit keresek. Ez ment egyetem végéig és érdekes lett lakásom ... előre kell gondolkodni..."

Akkor mondd meg előre légy szíves, hány forint lesz egy négyzetméter lakás Budapesten hét év múlva?


"Összesen 14 éves kortól egyetem végéig MINIMUM 15millió Ft-ot. Ez a minimum, mert ennyi a minimálbér. És ehhez mindekinek joga van!"

Nem. Jogilag nem megengedett 14 évesen teljes állásban dolgozni!


"Én kihasználtam. Más miért nem?"

Pl. mert törvénytisztelő ember.


"15m Ft. (tizenöt) abból szép lakást lehet venni"

Hol?

2021. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
71%

29: 14 év a korhatár. be kell jelenteni és ha engedélyezik akkor mehetsz. nézz utána. Ezek szerint akkor mindenki bűnöző az évfolyamból. Köszi :) Ki mondta, hogy teljes állás? Diákmunka. Diákmelón is van minimálbér.


"15m Ft. (tizenöt) abból szép lakást lehet venni"


Hol?

Matematika országban. számold ki, hogy hány hónap van egy évben. Utána annyival szorozd meg a havi minimálbért, ugyanis ennyit kell kapnia mindenkinek, ez a minimum. majd ezt szorozd meg az évek számával. Kijön

2021. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!