Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Én is és a tesóm is szuloknel lakunk panelban mint gyerekkorunkban. A tesóm 30 éves én meg 28 éves. A szüleink 61 évesek és 50 nm panelban lakunk. Egesznap veszekedés senkinek sincs saját légtere, kicsi a hely. A nővérem nem költözik albérletbe mondván mert ő saját lakást akár majd. Én is így gondolkodok és ha elkoltoznek akkor annyi az eddigi sportolt pénzemnek. De ha belegondolok akkor 45-50 éves leszek én mire eljutok arra a szintre hogy önálló saját lakásom legyen. Viszont így 4 felnőtt sem jó egy 50 nm lakásban. Minden athallatszik, kényelmetlen és stb. Hogyan vegyen rá a noveremet hogy menjen ő is albérletbe és akkor mennék én is mert 1 ember nem tud kifizetni egy Pesti drága albérletet. Illetve apamnak mondtam hogy költöztünk vidékre és adjuk el ezt a lakást, és hozzateszek meg 8 milliót és lenne egy kertes házunk, de ő azt mondta hogy nem. Nincs semmi ötletem.

28/f


2021. okt. 9. 16:53
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj én 31 vagyok. amikor én mentem dolgozni 15 volt az alsó korhatár, de 14 évesen gyámhatóság engedélyével lehetett már menni dolgozni. De aki nem tesz semmit az mit vár? 15 éves kortól szülői engedély kell, 16 fölött már az sem. Tehát 14 évesen LEHET.
2021. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg mondanom sem kell, hogy ha a szomszédban lenyírja a 11 éves pistike a füvet óránként ezer forintért még nem jön érte a nav. Ha meg bejelentett diákmunkán dolgozik 14 évesen akkor azt valahogy bejelentették szóval eléggé engedélyezett. Viszont 13 évesen még nem. nem lehet. el fogják utasítani.
2021. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
80%

Külföldre akárhova. Ausztria, Németország, Svájc... alap német nyelvtudáshoz pár hónap tanulás elég.

Akár péknek, de sokmindenhez végzettség se kell, pl. gyári meló, hotelben takarítani, étteremben kisegítő stb. Van ahol biztosítanak szállást olcsón, akár étkezést is, a fizetés nagy részét félreteheted. Csak körbe kell nézni kicsit, és nem a kifogásokat keresni.

2021. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
33as: Te azt gondolod hogy konyhai kisegitokent meglesz ott annyi hogy itthon tudják venni egy lakást? Hát rengeteg elmegy majd a szallasra. Sokan úgy mennék ki hogy már meglevő rokonhoz és nem kell fizetni így szállást. Nyilván szakmával ami kint keresett többre menne az ember de mint említettem az plussz évek mire kitanulom és szerzek tapasztalatot. Kint egy konténer rakodó betanitott munkás keres 450-500 ezret forintra atszamolva mondjuk Németországban vagy Hollandiában de ebből lejon meg a szállás ami tobb emberrel kell együtt lakni és van vagy 100 ezer Ft illetve a kaja és stb. Mennyi fog maradni? Kb.100 ezer Ft. Annyit még itthon is felretudok tenni.
2021. okt. 11. 06:00
 35/45 A kérdező kommentje:
Itt az lenne jó ha en mindegy hogy hol de úgy meglenne minimum a nettó 800 ezer Ft hogy már ebből az étkezés és szállás le van vonva. Akkor 3-4 év alatt meglenne a lakáshitelre a pénz és úgy érdemes is lenne kimenni. Tehát kb. olyan munka kell ahol megvan havi 4000 euró.
2021. okt. 11. 06:08
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a fiam elment kamionozni. Igen, ennek az az ára, hogy hétfőtől péntekig a kamionban alszik. 5 év alatt összegyűlt neki annyi, hogy neki tud végre lódulni. Mondjuk így is kell majd hitelt fölvennie. A szombat-vasárnapot (amit majd otthon töltesz) meg majdcsak kibírjátok. És még az is lehet, hogy meglátod a külföldi útjaid során a többi/más lehetőséget.

Légy rugalmas, kreatív. Ha ülsz a saját mocsaradban, és mindenre azt mondod, hogy mit miért nem, az nem visz előre.

2021. okt. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
91%

"14 év a korhatár ... Ki mondta, hogy teljes állás? Diákmunka. Diákmelón is van minimálbér."

14 éves korod óta évi 2 milláról beszélsz. Milyen diákmeló az, amivel 14 évesen megvan az évi két milla, akkor most már csak azt mondd meg.

2021. okt. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
36-os: A kamionozas megint más. Ahhoz kell jogsi és az az alap és pár vezetési rutin. De ezek mind megfordultak nekem is a fejemben. Ha megoldás lenne nem írtam volna ki kérdést.
2021. okt. 11. 09:18
 39/45 anonim ***** válasza:
91%
Mindenre találsz valami kifogást, hogy neked az épp miért nem lenne jó 😂😂 mert ha már valamibe energiát kellene fektetni, az szóba se jön. Új szakma, amivel jobb a fizu? Nem. Nyelvtanulás, külföld? Neeeem. Kamionozás? Neeeeeem. De cserébe hulljon az öledbe a pénz a saját lakásra. Hát ha még nem tudnád, elárulok egy hatalmas titkot... ha valamit el akarsz érni az életben, az lemondásokkal és sok munkával jár. 28 éves vagy, jó lenne tököt növeszteni végre, és nem újabb kifogásokat keresni, siránkozni, hogy milyen sz@r. Amikor péknek mentél, gondolom tudtad, mennyit fizetnek majd. Te választottad.
2021. okt. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
39es: Nem, ezek nem kifogások hanem ésszerű tények. Ha felnőtt vagy akkor tudhatnád hogy 28 évesen kitanulni egy szakmát és tapasztalatot szerezni benne nem könnyű. Illetve eleve hátrányból is indulnék. A kamionozashoz óriási vezetési tapasztalat kell és nekem meg b jogsim sincs. És igen sok sok munkával jár de a kérdésem arról szól hogy most most nem 5 vagy 10 év múlva hanem most.
2021. okt. 11. 10:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!