Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek mennyire elfogadóa...

A szüleitek mennyire elfogadóak az LGBTQ+-szal kapcsolatban? (szavazás)

Figyelt kérdés

2021. szept. 9. 00:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk teljesen közömbös volt mindig is a homoszexualitás megítélése a családban. Sem elítélve, sem dicsőítve nem volt soha, tudomásul lett véve, hogy van és kész!

Ennek ellenére senki nem lenne boldog, ha valamelyikünkről kiderülne, mert csak nehezítené az életét, de a család érzései nem változnának felé.

Viszont a provokációt (pride) és a túltolt érzékenyítést testületileg utáljuk, a gyerekkori meleg barátommal egyetértésben. Szerinte (is) a pride többet árt a melegek megítélésében és elfogadásában, mint 100 év konzervatívizmus.

2021. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy minek kell kitöröltetni a válaszokat, így értelmét veszti az egész vita, mintha olvasnék egy könyvet, amiből ki van tépkedve innen-onnan néhány lap.
2021. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
86%

"Nem tudom, hogy minek kell kitöröltetni a válaszokat, így értelmét veszti az egész vita, mintha olvasnék egy könyvet, amiből ki van tépkedve innen-onnan néhány lap."


Ez az oldal ilyen, megy a cenzúra 1000-el,pl olyan válaszokat törölgetnek aminek semmi olyan tartalma nincs, csak szimplán felvet egy 6.opciót...

2021. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
86%

A mi családunkban rendesen mentek otthon a b.zi viccek ha feljött a téma, vagy a melegek poénból történő kifigurázása, affektáló túljátszása. A pride-ok kapcsán meg a negatív megjegyzések sora, pl. fel kellene akasztani mindet, genetikai selejtek, csinálják a négy fal között stb..

Aztán 20 évesen már nem tudtam tovább magamba fojtani a dolgot és nem tudtam tovább hazudozni az egyre gyakoribbá váló olyan kérdésekre, hogy mikor lesz már barátnőd, milyen lányok tetszenek, vagy a rokonok megjegyzéseire, hogy jó lenne már egy jó kis lakodalomba menni, nem akarsz még megnősülni stb?

Egy világ dőlt össze a szüleimben, amikor elmondtam, hogy nekem ez nem fog menni, akármennyire akarom vagy szeretném, akkor sem. Én nem tudok olyan lenni, amilyennek ők elképzeltek engem. Nagyon hosszú út volt. Évekig tartott a teljes elfogadás a számukra. (Eleinte tagadás, utána a tehetetlenség érzése miatt beletörődés, és a végén teljes megértés és elfogadás.) Ma már teljesen másképpen látják a dolgot, mint korábban, de ehhez kellett a személyes érintettség is a családban és egy rendkívül nehéz folyamaton kellett végigmenniük. Kívülállóként könnyű véleményt alkotni az lmbtq emberekről, (esetleg ítélkezni), de teljesen más a helyzet, ha belekerül az ember egy ilyen szituba és személyesen éli át mindezt. Nagyon nehéz dolog eljutni egyeseknek A-ból B-be, főleg ha eleve a nagy elutasítottságtól, ellenérzésektől indulnak a megértés felé. Hálás vagyok nekik mindenért, amit értem tettek.

2021. szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
34%
"olyan válaszokat törölgetnek aminek semmi olyan tartalma nincs" Vagy csak te vagy túl ostoba hogy felfogd miért törölték. Még jó hogy a moderátorok tudják a dolgukat.
2021. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim válasza:
81%
16.komolyan ma is fel kell hozni szerencsétlen srácot szita bencét ráadásul ilyen topikban? meg áll az ész..
2021. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
71%

7-es én küzdök anyámért, különösen amiatt mert maximálisan teljesítette 4 fiával amit a magyar állam megkövetelt, plusz amiatt mert mozgáskorlátozott, plusz mert nő és özvegy és mert nyugdíjas pedagógus.


Ugyanúgy küzdöttem a bátyjáért is, aki meghalt, de haláláig tartottuk vele kapcsolatot, az értelmi képességei gyengék voltak, a fizikai állapota is rossz volt.

2021. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
54%
Totál érdektelen a téma, tekintve hogy nem vagyok lezbi, így úgymond minek is kéne vele foglalkozni.
2021. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
27%

Az én szüleim ugyanúgy állnak a témához, mint én. Nem érint minket, ezért alapvetően nem is foglalkozunk vele.


Elfogadjuk a meleg/leszbi/akármilyen embereket, ugyanúgy kezeljük őket, mint bárki mást, de a melegfelvonulástól felfordul a gyomrunk és nagyon unalmas, hogy a csapból is ez a téma folyik, holott ennél sokkal komolyabb problémákkal kéne foglalkoznia a társadalomnak. Milyen világot élünk, ahol egy férfi azért kap többmillió dolláros kártérítést, mert nőnek érzi magát, de kizavarták a női mosdóból, de egy pedofil vagy állatkínzó megúszhat bármit büntetlenül? Agyrém. Az ilyen emberek gondolom munkakerülők és unalmukban nem tudják, hogy épp min problémázzanak. Csak ezzel elterelik a figyelmet a fontosabb témákról.

2021. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
43%
7es.. De ha még küzdünk a jogainkért, akkor meg az a probléma! "jajj mert a csapból is ez folyik maaar... Pride meg minden"... Most akkor hogy van ez.
2021. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!