Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általában, gyakran miért...

Általában, gyakran miért vannak rossz kapcsolatba a sógorral/sógornővel és apóssal/anyóssal? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2021. aug. 15. 15:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a saját bőrömön is tapasztalom :/
2021. aug. 15. 15:49
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
En nem vagyok rosszban, de pl anyum nem szereti apum anyját, es nagyreszt azert mert mindenbe beleokoskodos idegesito stílusa van, Sok anyós/após ilyen. Gyerek neve, nevelése, hazberendezés, munka, mindenbe beleszólnak, amibe csak lehet, tisztelet a kivételnek. 19l
2021. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Általában az, hogy mindig van egy idióta, aki versenyezni akar.


Én azért ki nem állhatom az anyósom, mert úgy akar lenyomni és kimutatni, hogy fölöttem áll, hogy ezzel a saját gyerekének árt. Szerintem ennél alattomosabb és undorítóbb dolog nincs, mikor valakinek fontosabb a saját egója, mint a saját gyereke. Én azért utáltam meg, mert kezdettől fogva úgy tekintett rám, mint akivel meg kell harcolni a fia elismeréséért. Ha főztem valamit, az a sajátjához mérte, eleinte a diplomáival sem bírt elnyugodni, mert zavarta, hogy nem tud lenyomni egyértelműen tudásban, még ha egészen más területen is tevékenykedünk. Megszólta az alakomat, mert nem annyira nőies, megszólta a szüleimet, mert apám olyan, amilyen... pedig pontosan úgy kellett volna velem viselkednie, mintha csak a szomszéd lánya lennék. Azzal tudott kedves lenni, velem soha, pedig szorosabb volt a kapcsolatunk és próbáltam jóban lenni vele. A fiának azért nem adott semmit, mert tőlem féltette. Mindenhol ott akart lenni, mindenbe bele akart látni, ami meg már az én privát szférám sértette volna és a párom sem hagyta. Gyakorlatilag le akart uralni és mikor ez nem sikerült neki szépen, akkor taposásba, versengésbe és áskálódásba kezdett, ő akart jobban érteni mindenhez, ő akarta jobban szeretni a fiát ahelyett, hogy elfogadta volna, hogy ez két teljesen más jellegű kapcsolat, két teljesen más jellegű szeretettel és megférne egymás mellett, akár partnerként kezelve egymást, ha nem minden az ő büszkeségéről szólna.


Sógorom nincs, de a páromnak van egy unokatesója, aki hasonló státuszban van. Én jóban vagyok vele és a párjával is, de néha nagyon megnehezíti a rokonság. A két fiút folyamatosan egymáshoz mérik és ennek sajnos része az is, hogy kinek jobb a kapcsolata és a párja. Megy, hogy melyikünk mit adott kinek karácsonyra, hova ment nyaralni. Akkor telt be a pohár páromnál is, mikor az eljegyzésünkből is presztízskérdést akart csinálni a srác. Én alapvetően nem vagyok kompetitív, így eleve rosszul érint, ha valaki velem akar versenyt futni és mikor továbbra is sétálok, elkezd lökdösni. Gyakorlatilag itt is ez történt metaforikusan. Én csak szerettem volna megismerni új embereket és szeretni az új családomat. A másik lány is, csak ezért maradtunk jóban és ezért tudjuk eltűrni ezt kínosan egymásra mosolyogva. Mindenki más körülöttünk versenyeztet vagy versenyezni akar és ez teszi tönkre leginkább az egészet.

2021. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Én anyóssal,apóssal jóban vagyok és a sógornőmmel és sógoraimmal is.

Van viszont egy dolog ami nagyon idegesítő néha a sógornőmmel kapcsolatban:

van nekik egy férje akivel nem kedveljük egymást de vita nem volt sohasem hanem csak a kezdetektől fogva nemigazán beszélgetünk egymással mikor összejön a család mert van benne valami állati taszító negatív energia amit nem tudok megmagyarázni de így van.Olyan beképzelt is ami nekem nem tetszik.Van egy kislányuk aki el van nagyon kényeztetve és folyton sztárolják ami elég zavaró néha de nem mintha érdekelne csak irritáló tud lenni és fárasztó.Amúgy más gond márha ez annak nevezhető nincs.Annyi még hogy roppant barátságtalan velünk a kislány de mindenki mással kedves ami elég fura és taszító is számomra mert nem értem mi a gond.Vagyis van egy gyanúm mégpedig az hogy kibeszélés van és ezt hallja a gyerek és ezért olyan amilyen,ennyi.Nem igazán érdekel mert ritkán találkozunk

2021. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ja és arra alapozom a kibeszélés gyanúját hogy egyszer beszólt a kislány páromnak magyarán a nagybátyjának hogy egy idióta
2021. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többsége képtelen kompromisszumot kötni, és engedni.
2021. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Az anyák többsége nehezen engedi el a gyereke kezét.

Én két lányt költöztettem el vidékről Pestre, mind a két pár szülő utál engem, pedig a lehető legjobbat nyújtottam.

Egyszerűen nem tartottak elég jónak, és nem akarták elengedi a gyereküket egy olyan helyzetbe amibe szerettek volna kerülni

2021. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
Jobb embert képzeltek el a rokonjuknak
2021. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én a sógornőmet nem kedvelem. Szimplán, mert undok. Mindenkit (engem, férjem, mások), kibeszél....
2021. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló és le lettem pontozva XD

Ki érti ezt?Itt gyakorin tényleg nincs logika

2021. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!